Boćarice Čavle-Škole boćanja postale europske doprvakinje, talijanski Buttrio osvojio zlato

Nedjelja, 14. lipnja 2015. 19:11 Napisao/la  V.P.

Finale: Čavle - Škola boćanja - Buttrio 10:10. Talijanke   naslov europskih prvakinja osvojile zahvaljujući boljim rezultatima u tehničkim disciplinama

Hrvatske prvakinje, boćarice Čavle - Škole boćanja, viceprvakinje su Europe. U finalu Kupa europskih prvakinja igranom u Boćarskom domu Hrastenica na Čavlima, Čavle - Škola boćanja odigrale su 10:10 sa talijanskim prvakinjama Buttrio, koje su naslov osvojile zahvaljujući boljim rezultatima u tehničkim disciplinama.

Hrvatske prvakinje koje su najmlađa ekipe u Europi među seniorkama odradile su sjajan posao u finalu, no nažalost nisu uspjele osvojiti naslov. No, i srebro je sjajan rezultat za ovu mladu ekipu koja napreduje iz godine u godinu. Srebro je korak naprijed u odnosu na prošlogodišnju europski rezultat, kada su završile treće.

Finale:

ČAVLE-ŠKOLA BOĆANJA - BUTTRIO 10:10
Štafetno izbijanje (0:2): C.Bajrić, Ćori - V.Venturini, Zurini 32/51-38/55
Bližanje i izbijanje u krug (4:0): Čančarević - Zurini 21:20, V.Bajrić - Ludvic 24:22
Precizno izbijanje (0:4): Marelja - C.Venturini 15:22, Cocaj - Basei 6:15
Brzinsko izbijanje (0:2): C.Bajrić - V.Venturini 26/40-35/46
Par (4:0): V.Bajrić (C.Bajrić), Svetić - C.Venturini, Busiz 11:10, Ćori, Marelja - Ludvic, Florit (V.Venturini) 13:12
Pojedinačno (2:2): Ccaj - Basei 13:12, Čančarević 8:13

Za treće mjesto:

SAINT VULBAS - KRIM LJUBLJANA 14:6

U finalu muškog Kupa europskih prvaka pobijedio je branitelj naslova talijanska momčad BRB Ivrea. BRB je u finalu bio bolji od La Perosine 14:8 i osvojio svoj šesti naslov prvaka Europe.