Turnir Mladen Ramljak: Rijeka poražena od Kopenhagena, u nedjelju igra za sedmo mjesto

Subota, 06. lipnja 2015. 12:51 Napisao/la  SC

Skupina B - 3. kolo: Kopenhagen - Rijeka 1:0

Nogometaši Rijeke poraženi su od Kopenhagena 0:1 u utakmici 3. kola skupine B Memorijala Mladen Ramljak i u nedjelju će od 8.30 sati igrati za sedmo mjesto. Ključan trenutak dogodio se u 75. minuti.

Kopenhagen je u drugom poluvremenu krenuo na sve ili ništa pošto mu je trebala pobjeda kako mu plasman u finalu ne bi ovisio o ishodu utakmice Abuja - Benfica. Dige je ubacio u srce kaznenog prostora, a Wind je glavom pospremio loptu pod prečku - 1:0. Bio je to rezultat pritiska danskih nogometaša koji nisu htjeli ništa prepustiti slučaju.

Kopenhagen je u 55. minuti imao lijepu priliku nakon što je izborio slobodan udarac na rubu kaznenog prostora. Dige je pucao pored živog žida, ali Nicoletti je bio spreman. Rijeka je najbolju priliku u drugom poluvremenu imala u 54. minuti. Mrdeša je izveo korner, lopta je pala pred Cvetkovića na 11 metara, ali udarac nije bio dovoljno jak i precizan da bi svladao Ibsena. Pet minuta kasnije Mrdeša je izveo slobodan udarac, Fatić je glavom pucao preko grede. U završnici utakmice i Budan je imao jedan pokušaj glavom, ali i on nije imao potrebnu jačinu. Rijeka je utakmicu otvorila lijepim udarcem Budana u šestoj minuti kojeg je efektno obranio Ibsen.

U 16. minuti jedno krivo dodavanje bilo je dovoljno da Simonsen oduzme loptu, krene prema golu i pronađe Aboubaquara. Uslijedio je lijep udarac i sjajna parada Nicolettija. Nova loša predaja lopte riječkih nogometaša otvorila je priliku Kopenhagenu u 27. minuti. Simonsen se našao u izglednoj prilici u kaznenom prostoru, ali udarac je otišao iznad grede.

U samoj završnici obje ekipe imale su po jednu priliku. Budan je s dvadesetak metara uputio lijep udarac koji je prošao pored vratnice. Na drugoj strani Kopenhagen je izveo jednu brzu kontru, Aboubaquar pronašo je Simonsena koji je imao vremena na 15 metara, ali odmjeren udarac nije bio precizan.