Vinodolu bod, Krku jesenski naslov

Subota, 24. studenog 2012. 16:06 Napisao/la  SC

Utakmice 14. kola: Grobničan - Vinodol 1:1, Krk - Orijent 1:0, Rudar - Novalja 1:0, Nehaj - Halubjan 0:1, Opatija - Novigrad 1:0

TREĆA HNL ZAPAD 14. kolo

GROBNIČAN - VINODOL 1:1

Igralište na Mavrincima. Gledatelja: 150

Sudac: Domagoj Vučkov (Rijeka) 6

Strijelci: 0:1 Mijolović (85), 1:1 Sertić (87)

Žuti kartoni: Cianci, Miculinić (Grobničan), Brelih, Tucaković, Tomić, Matijašić, Mataija (Vinodol)

Crveni karton: Matijašić (Vinodol - drugi žuti)

GROBNIČAN: Ciani 6, Vukelić 5,5 (46 Jasprica 6), Miculinić 6, Glavaš 6,5, Malkić 6,5, Linić 6, Cianci 6 (62 Imeraj 6,5), Sertić 7, Bijelić (70 Sobotinčić -), Burić 5,5, Morić 6

VINODOL: Erak 6,5, Brelih 6, Žunić 5,5, Mataija 6,Iftić 6,  Matijašić 5,5, Jelenović 6 (55 Mijolović 7), Tomić 6, Peričić 6 (75 Rubčić -), Tucaković 6 (89 Vidmar -), Lenac 6

Nogometaši Grobničana i Vinodola podijelili su bodove u sadržajnom dvoboju koji je imao sve odlike derbija. Sve bitno dogodilo se u u posljednjih pet minuta. U 85. minuti gosti su poveli nakon kornera. Na prvoj stativi odlično se snašao Mijolović i glavom pogodio suprotni kut nemoćnog Ciancija - 0:1. Napadač Vinodola pola sata ranije u igri je zamjenio Jelenovića, prometnuvši se u jockera gostujućeg trenera Jakovljevića.

Na sreću po domaće navijače, gostujuće slavlje nije bilo dugoga vijeka. Grobničan je izjednačio praktički u sljedećem napadu. I domaći strateg Gajzler je imao svojeg jokera, Jetona Imeraja, koji je s desne strane fino ubacio, a Sertić glavom pogodio mrežu i domaćinu sačuvao barem bod. Grobničan je bio osjetno bolja momčad, ali nekoliko svojih šansi nije znao pretočiti u gol. Borbeni gosti na kraju su za svoju prezentaciju zasluženo nagrađeni velikom bodom.

- Nisam zadovoljan. Opet nam se ponavljaju stare boljke. Ne možemo probiti protivnički obrambeni blok. Devedeset minuta smo napadali i praktički iz jednog njihovog udarca na gol, iz jedne gužve, dobili gol. Na sreću uspjeli smo izjednačiti, praktički odmah, ali nisam zadovoljan. Štoviše jako sam nezadovoljan, objasnio je nakon utakmice trener Grobničana Goran Gajzler. (L. Variola)

KRK – ORIJENT 1:0

Igralište Josip Uravić Pepi. Sudac: Goran Krneta (Umag)

Žuti karton: Škarica (87)

Strijelac: 1:0 Poropat (11-11m)

KRK: Raspor, Brkljača, Plecić, Nenadić (65 Maglić), Jerković, Duračak, Kurolt, Ilić (58 Brlošić), Poropat, Bošnjak, Grbac (76 Perušić)

ORIJENT: Stipanov, Rabar, Nemetz, Čubelić (71 Barišić), Inić, Polegubić, Žarić (56 Škarica), Krešić, Mikulić, Pranjić, Štanfel (76 Devović).

Nogometaši Krka proslavili su kolo prije kraja jesenski naslov prvaka. Naslov im je osigurala minimalna domaća pobjeda nad Orijentom. Jedini gol vrijedan tri boda postigao je Fulvio Poropat. U 11. minuti utakmice u šesnaestercu Orijenta oboren je Bošnjak, te je sudac utakmice Goran Krneta ispravno pokazao na bijelu točku. Neumoljiv je bio Fulvio Poropat.

U prvom dijelu još dvije vrlo dobre prilike domaćina preko Bošnjaka za povećanje rezultata, no oba puta isti je igrač bio neprecizan.

U drugom dijelu gosti su pritiskali, dok je domaćin čuvao rezultat. U 75. minuti domaće vodstvo sačuvao je vratar Dino Raspor izvrsno obranivši udarac Krešića nakon indirektnog udarca.

Nakon utakmice Krčani su pjesmom na centru proslavili naslov jesenskog prvaka.

RUDAR – NOVALJA 1:0

Gradski stadion Labin. Sudac: Zoran Janković (Rijeka)

Žuti kartoni: Juričić (Rudar), Tičak (Novalja)

Strijelac: 1:0 Livović (68)

RUDAR: Vozila, Šepić (46 Knapić), Munjas, Livović, Juričić, A. Stepčić, Hodžić, Škopac, Bojkić (86 Čerljenko), Pajković, V. Stepčić (65 Černjul).

NOVALJA: Hodžić, Simanović, Kurilić, Badurina (58 Kulačić), Lozančić (76 Rukavina), Burčul, Batkoski, Tičak, Rozas, Datković, Andačić (68 Jakušić)

U negledljivom nogometu Ivan Livović je solo-prodorom donio tri važna boda Labinjanima koji nisu pokazali previše.

U utakmicu su obje momčadi krenule maksimalno oprezno, prva poluprigoda dogodila se u 10. minuti kada je Burčulov udarac iz daljine „fijuknuo“ preko grede. Pet minuta prije kraja poluvremena Datković pogađa gredu, a u nastavku akcije Bojkić loptu izbija s gol-crte.

U nastavku je trener Šumberac Bojkića premjestio u sredinu terena uslijed ulaska Knapića, te je to djelovalo mnogo bolje i smislenije. U 65. minuti Livović prolazi desnom stranom igrališta, ulazi u šesnaesterac i preciznim udarcem u suprotni kut vratara Hodžića – 1:0.

Pet minuta kasnije Burčul prijeti Vozili, no njegov udarac s dvadesetak metara odlazi ponovno malo preko vratiju. Munjas je u 84. minuti pronašao Hodžića na dva metra od gola, ali Rudarovom napadaču prezimenjak na vratima Novalje brani udarac.

BUJE – NAPRIJED 2:0

Gradski stadion Buje. Sudac: Danijel Trbulin (Rijeka)

Žuti kartoni: Stević, Uzelac, Šoškić, Mihailović (Buje), Kružić, Kanjer, Jugović (Naprijed)

Strijelci: 1:0 Šoškić (51), 2:0 Mihailovič (90+2)

BUJE: Košćuk, Uran, Pantner, Stević, Uzelac, Fabijančić, Kapular, Bešić, Bojić (90 Petak), Mehmedagić (83 Mihailovič), Šoškić.

NAPRIJED: Kezić, Kružić (61 Behđeti), Ende, Murica, Savić (53 Dorčić), Kanjer, Kuduzović (56 Kauzlarić), Jugović, Petrović, Lukačić, Hamidović.

Boljom igrom u drugom dijelu nogometaši Buja su izborili pobjedu protiv dobrog suparnika iz Hreljina.

Sve vrijedno spomena u loših prvih 45 minuta bio je odmjereni udarac Kanjera u 33. minuti, lopta je okončala na gredi. Prije, a i nakon toga, igralo se obostrano oprezno, uglavnom na sredini terena. Izuzmu li se još po dvije polu prigode vratari praktički više nisu bili u opasnosti.

U 51. minuti domaći dolaze do minimalne prednosti. Bojić je probio desni bok gostiju iz Hreljina i zavrnuo pred gol za Šoškića koji, s nekih 10-ak metara trese mrežu nemoćnog Kezića.

Nakon primljenog gola gosti se potpuno otvaraju, Buježi se znalački brane i čekaju svoju prigodu iz protuudara. Dočekali su je u zadnjoj minuti kad je Mihailović ostao sam na 10- metara ispred Kezića i po drugi put ga poslao po loptu u mrežu – 2:0.

OPATIJA – NOVIGRAD 1:0

Igralište Opatija. Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav)

Žuti kartoni: Mance, Brajković (Opatija), Bazina, Halilović (Novigrad)

Strijelac: 1:0 Brajković (40)

OPATIJA: Jakopović, Samardžija, Tkalčević, Zobić, Tokić, Mance, Rudan (31 Brajković), Šuker, Radomir (55 Erceg), Žgomba (46 Iskra), Lazić.

NOVIGRAD: Rašidović, Vidaković (62 Vuk), Savatović, Valenta, Huskić, Tikas (82 Živulić), Tatar, Peculić, Bazina, Halilović, Valenta (46 Vrdoljak)

CRIKVENICA – JADRAN 2:0

Gradski stadion Crikvenica. Sudac: Danijel Klarić (Ratulje)

Žuti kartoni: Jug, Šarić, Butorac, Smojver (Crikvenica), Mrguda, Imamović, Drača, Vehapi (Jadran)

Crveni karton: Jugovac (90)

Strijelci: 1:0 Fazlji (19), 2:0 Šarić (90)

CRIKVENICA: Šegota, Vrban, Antić, Uremović (40 Iljazi), Jug, Šarić (83 Smojver), Šmit, Pišković, Fazlji (52 Petrinović), Butorac, Gašparović.

JADRAN: Petrušić, Kastrati, Mrguda (77 Jugovac), Imamović, Benčić, Čabraja, Ereiz, Đurić, Radenović (65 Vehapi), Drača (43 Užila), Pinčan.

NEHAJ – HALUBJAN 0:1

Igralište Nehaj. Sudac: Marko Raguž (Rijeka)

Žuti kartoni: J. Prpić, Kaštelan, Topolovec (Nehaj)

Strijelac: 0:1 Tuzlak (66)

NEHAJ: Baričević, Vila (70 Žunić), Vrban, Vukelić, Tomljanović, J. Prpić, Rončević, M. Prpić (62 Kaštelan), Bajramović (46 Topolovec), Rupčić, Hasanbegović.

HALUBJAN: Raspor, Šneler, Kovčalija, Prga, Kinkela, Miletić, Štimac, Omerović, Tuzlak (89 Baljak), Šanjug (90+2 Brnčić), Bilobrk (70 Kučinić)

ROVINJ – JEDINSTVO OMLADINAC 3:1

Igralište Valbruna. Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac)

Žuti karton: A. Barlecaj (Rovinj)

Strijelci: 1:0 A. Barlecaj (5), 2:0 A. Barlecaj (26), 3:0 Baša (30), 3:1 Pavinčić (50)

ROVINJ: Orbanić, Budicin, Načinović, T. Barlecaj (87 Romić), Puh, A. Barlecaj, Tanković, Pavić, Batelić, Debeljuh (76 Škiljan), Baša.

JEDINSTVO OMLADINAC: Funčić, Mohorović, Dobrić, Pavinčić, R. Černjul, Klapčić, Inširević (80 Trajkovski), Čudić (46 Ristić), Rudela, T. Černjul, Miletić.

Fotogalerija: Lario Tus