Nedjelja, 01. lipnja 2014. 19:54 Napisao  Marko Babić

Utakmica 30. kola: Grobničan - Opatija 0:2 (0:1).

Stadion Mavrinci. Gledatelja: 400. Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar).

Strijelci: 0:1 Vlatković (24'), 0:2 Kolić (73').

Žuti kartoni: Ćufta (Grobničan), Vlatković, Lazić, Mance (Opatija).

GROBNIČAN: Milić, Jukić, Nenadić, Vukelić, Miculinić, Glavaš (od 46' Prelčec), Poropat (od 72' Conjar), Cianci, Sertić, Ćufta, Sobotinčić (od 62' Prtenjača).

OPATIJA: Peterfai, Brozović, Krešić, Mance (od 81' Radomir), Rudan, Žgomba (od 46' Gnip), Smolić-Ročak (od 61' Tkalčević), Lazić, Kolić, Vlatković, Erceg.

Nogometaši Opatije prvaci su Treće HNL-zapad! Opatijci su u posljednjem kolu pobijedili Grobničan na gostovanju i tako s bodom prednosti ispred Novigrada stigli do titule i drugog trofeja ove sezone. Igrala se 73. minuta, nakon kornera Ivan Brozović je loptu podignuo visoko u zrak,  Kolić je udarcem glavom pospremio pod gredu - 0:2. Uslijedilo je veliko slavlje Opatije, trener Zoran Bogolin nije izdržao, utrčao je na travnjak i skočio u zagrljaj igračima. Marin Vidulin udaljio ga je s klupe, trener Opatije bez pogovora krenuo je prema svlačionici i pljeskom pozdravio publiku. Vjerojatno najdrži crveni karton u karijeri i najvjerojatnije oproštaj od klupe Opatije.

Od tog trenutka krenulo je odbrojavanje Opatije. Kada je Vidulin odsvirao kraj krenulo je veliko  slavlje, pripremljen je bio šampanjac uz skandiranje: Mlinka se šalio..., upućene treneru Novigrada.

Opatijci su bolje krenuli u utakmicu, Krešić i Kolić nisu pronašli put do mreže iz pokušajem glavom, a Rudan je u 17. minuti pokušao s ruba kaznenog prostora. Osjećala se nervoza u gostujućim redovima, bilo je puno preskakanja igre što nije davalo rezultata.

Olakašnje je uslijedilo u 24. minuti, Mance je probio lijevu stranu i ubacio. Milić je kratko odbio loptu ispred Rudana, a ona je stigla do Nike Vlatkovića koji ju je pospremio u mrežu - 0:1. Opatija je do poluvremena mogla i do drugog gola, Vlatković je uzeo jednu loptu, odigrao za Krešića koji ju je produžio do Mancea čiji je pokušaj obranio Milić. U rubrici prilike kod Grobničana ostala je jedna velika nula, jedina opasnost za gostujuća vrata bila je povratna lopta Žgombe do koje je stigao vratar Peterfai.

Grobničan je konkretnije krenuo u nastavku, a najbolju priliku imao je u 53. minuti. Miculinić je ubacio, Prelčec pucao, a Peterfai sjajnom refleksnom reakcijom otklonio opasnost. Krenula je Opatija po drugi gol, Rudan je u 62. minuti pronašao Vlatkovića u sredini kaznenog prostora, ali napadaču Opatije lopta je prošla ispod noge. U idućoj minuti nalet Opatijaca završio je pokušajem Gnipa, pa i Krešića. Rudan je zatim pobjegao pratnji obrane, ali i njegov pokušaj zaustavio je Milić.