3. HNL: Kurolt donio pobjedu Krku, Šuker spasio bod Opatiji

Subota, 10. rujna 2016. 17:52 Napisao/la  SC

Utakmice 3. kola: Krk - HAŠK 1:0, Opatija - Segesta 1:1

Strijelac: 1:0 Kurolt (35)

Žuti kartoni: Turčić, Kovačević (Krk), Zelenika, Cholewinski (HAŠK)

KRK: Berković, Kovačević, Fumić (59 Josipović), Con, Nenadić, Turčić, Dragović (46 Zec), Čuturilo, Pejanović (75 Vidas), Kurolt, Malinić.

HAŠK: Horvat, Barišić (43 Cholewinski), Babić, Ivezić, Šugić, Vinković, Brašnić, Brlečić, Zelenika, Kosić (69 Mudražija), Krajačić (72 Martinović).

Po teškom i sparnom vremenu nogometaši Krka uspjeli su ne toliko blistavom igrom osvojiti nove bodove i tako sačuvati čelnu poziciju nakon odigranog 4. kola u 3. HNL – zapad.

Sve do 16. minute prvog dijela ništa se zanimljivo nije događalo niti pred jednim golom, da bi Pejanović u svom karakterističnom prodoru po desnom boku izbio u povoljnu šansu no njegova asistencija prema Dragoviću završila u nogama gostujućeg stopera.

Igrala se 35. minuta kada je Kurolt sa svoje polovice nezadrživo krenuo prema HAŠK-ovu šesnaestercu, nanizavši nekoliko igrača izbio je sam pred Horvata i hladnokrvno zatresao mrežu za vodstvo od 1:0.

Slijede dvije prilike Krka, u 35. minuti Dragović puca u vratara Horvata, na odbijenu loptu natrčava Čuturilo i puca kraj gola, a pet minuta kasnije Pejanović idealno uposlen od Fumića puca u gostujućeg vratara.

Drugi dio bolje otvaraju gosti te stvaraju polupriliku u 50. minuti utakmice, ali pravovremeni blok Cona spašava gol Berkovića.

Tri minute kasnije u idealnoj poziciji našao se Zelenika, no Berković izbija loptu u korner.

Domaćin pokušava preko raspoloženog Kurolta nešto više učiniti prema napred, ali Kovačević u 67., a potom Josipović u 70. minuti ne koriste vrlo dobre prilike za povećanje vodstva.

U 85. minuti prilika utakmica nakon prodora Čuturila po lijevoj strani i idealno nabačene lopte koja je šetala po gol liniji, a Josipović je ne uspijeva gurnuti u praznu mrežu. (Z. Dminić)

OPATIJA - SEGESTA 1:1

Stadion Opatije. Gledatelja: 100

Sudac: Daniel Starčević (Pula)

Strijelci: 0:1 Barišić (64), 1:1 Šuker (72)

Žuti kartoni: Radomir (Opatija), Vranić, Abazi, Filipović, Dianežević (Segesta)

OPATIJA: Raspor, Rudan, Lee (67 Gibičar), Krešić, Šuker, Radomir (82 Jug), Kovačević, Lazić, Dadić, Cvetković, Petrović.

SEGESTA: Korica, Filipović, Barišić (77 Kožić), Lovrić, Ivičić, Balen, Vranić (83 Sertić), Jolić, Šipuš, Poljak, Abazi (46 Knežević).

Opatija je osvojila bod na domaćem terenu sudeći prema kretanju rezultata, Šukerovim pogotkom u 72. minuti opatijska momčad uspjela je izjednačiti nakon što je Segesta povela. Evo kako su pali pogoci:

- Trebali smo ispucati loptu, stoper je pogriješio. Tipična pogreška! Šuker se otresao stopera nakon duge lopte, lijepo je pogodio s ruba kaznenog prostora, kaže trener Opatije Zoran Bogolin, koji je odlučio ne komentirati roster svoje momčadi:

- Neću više kukati, imamo igrače koje imamo! Neću se više žaliti bez obzira koji budemo na ljestvici! Ne mogu se podcjenjivati dečki koji igraju. A ne igraju loše, nedostaje malo iskustva i sreće, zaključuje Bogolin.

Ostali rezultati 3. kola: Samobor - Trnje 0:0 , Jadran Poreč - Dugo Selo 1:1, Stupnik - Vinogradar 1:4, Dubrava Tim Kabel - Kustošija 2:1, Vrapče - Vrbovec 1:1, Maksimir - Zagorec 5:1.