Jadran pobjedom protiv Buja preuzeo vrh

Subota, 09. travnja 2022. 19:35 Napisao/la  SC
Valentino Stepčić (Rudar TE)

Treća HNL – Zapad, 19. kolo

Samo tri utakmice 19. kola Treće HNL – Zapad privedene su kraju, u svim trima utakmicama slavili su domaćini.

Budući da je utakmica Novigrada i Crikvenice prekinuta zbog nevremena u 56. minuti, Jadran je pobjedom nad Bujama preuzeo trećeligaški vrh.

- Što se prvog mjesta tiče, morat ćemo ipak pričekati da vidimo kako će završiti utakmica Novigrada i Crikvenice. Prije naše utakmice je također bilo nevrijeme, padala je kiša, puhao je jak vjetar, nastavilo se to i tijekom utakmice, ali uspjeli smo odigrati do kraja. Što se same utakmice tiče mislim da smo bili bolji suparnik od prve do zadnje minute, žao mi je jedino što utakmicu nismo završili s većim rezultatom, prema prikazanoj igri i šansama moglo je to biti tako. Zadovoljan sam, ali malo me brine realizacija, jer dosta šansi stvaramo, ali malo zabijamo. Veseli me što se vraćaju pojedini igrači bitni za našu igru, mislim da ćemo u narednim utakmicama biti još jači kada budemo kompletni, rekao je Dalibor Šuran, trener Jadrana.

Vječiti derbi na Zelenicama između Rudara Trans Eura i Pazinke Pazin zadovoljio je okupljene gledatelje, kako borbom dviju momčadi, tako i uzbudljivošću samoga susreta, lijepim akcijama i golovima unatoč nevremenu koje je haralo Labinom u nastavku susreta.

No, Rudar Trans Euro i Pazinka pokazali su najbolje od sebe što su mogli u ovome trenutku.

Otvorili su Labinjani utakmicu na savršen način, već u 3. minuti Rudan se izborio za jednu lijepu prigodu u koju je gurnuo Ivana Macana, a ovaj je majstorski poentirao sa 13 metara iskosa pogodivši suprotne rašlje.

Nisu Labinjani stali, već u 9. minuti Valentino Stepčić koristi dobru prigodu i sa 16 metara neobranjivo pogađa Denićevu mrežu za rano vodstvo Rudara od 2:0.

Koncem prvoga dijela Andrea Maružin ušao je u izglednu situaciju u kojoj je srušen od strane domaćeg vratara, a Bezelj je nedvosmisleno pokazao na bijelu točku sa koje je precizan Ivan Rojnić, pa se sa minimalnim zaostatkom Pazinjana otišlo na odmor.

U nastavku se otvorilo nebo, no  unatoč tome obje su momčadi pokazale jako puno.

Na ulasku u 50. minutu branič Pazinke nepotrebno ruđi Gabriela Golju, pa Valentino Stepčić dobija prigodu da, iako pomalo ozlijeđen, odvede Rudar na dva koraka odmaka.

No, ni tu nije bio kraj.

Nardi Hrvat nespretno je reagirao nakon sat vremena igre, pa Bezelju nije preostalo ništa drugo no da još jednom dosudi najstrožu kaznu za goste, iz koje je Ivan Rojnić postavio konačni rezultat današnjeg susreta.

Možemo konstatirati da je Rudar bio mnogo bolji u prvome dijelum, a Pazinka u nastavku susreta, no navedenu bolju igru nije orkunila niti jednom izglednijom prigodom da ugrozi Tonya Macana.

Zaslužena pobjeda Rudara. (Istrasport)

RUDAR TRANS EURO  - PAZINKA PAZIN 3:2

Gradsko igralište. Gledatelja: 150

Sudac: Matej Bezelj (Pula)

Strijelci: 1:0 Macan (3), 2:0 Stepčić (9);  2:1 Rojnić (39-11), 3:1 Stepčić (52-11m), 3:2 Rojnić (58-11m)

Žuti kartoni: T. Macan, Van Wey, Bocaux (Rudar Trans Euro), Denić, Ivetac, Rudela, Pinčan (Pazinka Pazin)

RUDAR TRANS EURO: T. Macan T., Načinović, Golja, Giljanović, I. Macan, Rudan (90. Juričić), Van Wey, Stepčić (85. Malkić), Boucaux (75. Božičević), Kurtić, Hrvat

PAZINKA PAZIN: Denić, Rojnić, Pinčan, Matika, Rabar, Tanković (72. Rudela), Ivetac, Žgomba, Videkić (80. Pavat), Maružin, Kovačević

JADRAN POREČ - BUJE 2:0