SANJIN GRBAC, NAPADAČ KRKA

Opet smo u vrhu, gdje nam je i mjesto

Nedjelja, 09. ožujka 2014. 10:34 Napisao/la  Patrik Mršnik

Naših navijača je u Opatiji bilo mnogo i posebno mi je drago zbog njih, kaže Grbac

Boduli se na zeleni otok vraćaju s punim plijenom, trobod ostvaren kod lidera u Opatiji kruna je 'rudarenja' po terenu, marljivoga rada i profinjenih poteza krčkih ofanzivaca. Nakon što su Opatijci poveli, trebalo je gostima tek deset minuta da bi izjednačili i u periodu od 14. do 24. minute preokrenuli tijek susreta. Krku će bodovi dobro doći u borbi za vrh kojem streme još od lani kada ih je u završnim zaveslajima Grobničan ostavio daleko iza, a na kraju na drugom mjestu preskočio i Naprijed. Trojac krčkih ofanzivaca (Bošnjak, Jović, Grbac) koji se isticao napadačkim akcijama u posljednjih pola sata, u kojima su Opatijci igrali s igračem manje, radio je mnoge probleme iz kontra-napada. Jednu takvu akciju Jović je realizirao u posljednjim minutama za konačnih 1:3. Neki će reći da je Opatija zaslužila barem remi, ali istina je ono što je na kraju ostalo svijetliti na semaforu.

Dojma da je Krk ostvario tešku i supervrijednu pobjedu je i Sanjin Grbac, opasni krčki istureni igrač i strijelac drugoga pogotka. Iskoristio je Grbac darove opatijskog vratara Peterfaija i matirao ga u 24. minuti susreta.

- Drago mi je zbog ove pobjede. Naših navijača je u Opatiji bilo mnogo i posebno mi je drago zbog njih. Opet smo tu, u samom vrhu gdje nam je i mjesto. Mislim da smo zaslužili pobjedu jer smo kroz veći dio utakmice bili dominatni na terenu. Imali smo jako puno šansi, neke smo iskoristili i sada možemo s osmjesima gledati prema naprijed.

Krku se nije obilo o glavu to što je od šezdesete minute i isključenja domaćeg beka Gnipa polagano krenuo čuvati rezultat. Opatijci su u zadnjih deset minuta mogli izjednačiti, no sreća je htjela drugačije pa su Boduli na posljetku pobjedu učinili uvjerljivijom.

- To je sport, što drugo reći. Jako smo htjeli ostvariti tu pobjedu, i otvorilo nam se. U ovakvom ritmu trebamo nastaviti, sigurno je da sada imamo velik zalog za ostvariti nove uspješne trenutke u narednim tjednima. Idemo iz kola u kolo i nadamo se najboljem, kaže Grbac.

Krk uspješno brodi prema vrhu, a u sljedećm kolu kod kuće dočekuju Orijent, koji ove sezone još ne zna za pobjedu na gostovanjima. Ipak, htjeti će Riječani konačno ostvariti rezultat na strani, nakon pobjede protiv Nehaja na Krimeji (2:0).