Pripremna utakmica: Rijeka napunila mrežu Opatije tijekom proslave 105. godišnjice

Četvrtak, 16. lipnja 2016. 22:09 Napisao  I. V.

Pripremna utakmica: Opatija - Rijeka 2:7. Opatija je u konstrukciji igre bolje parirala nego što ukazuje rezultat

Rijeka nije imala milosti tijekom proslave 105. godišnjice Opatije! U pripremnoj utakmici odigranoj prigodnim povodom, riječki prvoligaš napunio (7:2) je mrežu opatijskog trećeligaša.

Matjaž Kek prvi put je tijekom priprema vidio na djelu igrače koje ionako dobro poznaje, osim mladog Tomislava Turčina svi su igrači prošli proces Kekova rada.

Damir Mišković i Ivan Peraić čestitali su predsjedniku Opatije Robertu Perčiću 105. godišnjicu. Mišković se pojavio u dvostrukoj ulozi, kao predsjednik županijskog saveza i Rijeke

U prvoj pripremnoj utakmici ove sezone Kek je koristio dvije postave od kojih je prva igrala protiv momčadi Opatije pojačane Grujevićem i Bjelanovićem.

Prva riječka postava impresionirala je visokim postotkom realizacije, četiri efektna pogotka postignuta iz praktično iz četiri izgledne prilike od koje su tri izrađene kroz pas-igru.

Rezultat 4:1 za Rijeku do odmora prije svega odraz je velike razlike u efikasnosti.

Naime, među igračima Rijeke kojima je najviše trebao odmor bio je vratar Simon Sluga, koji je obranio nekoliko izrazitih prilika opatijskih napadača (T. Rudan, Šolić, Grujević...).

Opatija je čak bolje izgledala prvih petnaestak minuta, u 17. minuti Toni Rudan sam je trčao prema Slugi, koji je sjajno reagirao...

Nakon što je Brezovec tri minute kasnije atraktivno loptom prebacio Raspora i pogodio mrežu, Rijeka je preuzela kontrolu utakmice. Ne baš toliko da Keku neki problemi u fazi obrane nisu jasni...

U drugom dijelu igrala se drugačija utakmica s drugačijim igračima...

Na koncu, Opatija je u konstrukciji igre bolje parirala nego što ukazuje rezultat.

RIJEKA: Sluga, Vešović, Ikić, Bradarić, Zuta, Brezovec, Močinić, Turčin, Vešović, Matei, Gavranović. Drugo poluvrijeme: Nwolokor, Mulac, Samardžić, Lebar, Ćanađija, Gerard, Mišić, Ćanađija, Ayaji, Vizinger, Bezjak

OPATIJA: Raspor, Kovačević, Brozović, Dadić, J. Rudan, Rukavina, Grujević, Šolić, T. Rudan, Bjelanović, Matovina. Još su igrali: Jug, Kurilić, Krešić, Monjac, Radomir, Vlatković, Bogolin

Pripremna utakmica: Opatija - Rijeka 2:7 (T. Rudan 29, Radomir 82-11m/Brezovac 20, Matei 27, Bradarić 41, Solomon 43, Gerald 54, 58, Ajayi 72)