Pripremna utakmica: Rijeka II uvjerljivo pobijedila Vinogradar na Rujevici

Subota, 21. veljače 2015. 18:35 Napisao/la  SC

Pripremna utakmica: Rijeka II - Vinogradar 4:1

RIJEKA II - VINOGRADAR 4:1

Igralište Rujevica. Gledatelja: 75. Sudac: Domagoj Vučkov. Pomoćnici: Balen i Kezele (svi Rijeka).

Strijelci: 1:0 Mršić (16'), 1:1 Štulec (49'), 2:1 Vešović (53'), 3:1 Ivančić (60'), 4:1 Dangubić (87').

Žuti karton: Kahrimanović (Vinogradar).

RIJEKA II: Berković, Vešović, Budicin, Batinić, Collins, Gerald, Rebernik, Močinić, Ajayi, Mršić, Ivančić. (Još su igrali: Magaš, Klapan, Vidas, Musa, Bajić, Fumić, Dangubić).

VINOGRADAR: Jurić Bare, Španić, Kahrimanović, Paličić, Vukić, Gavarić, Abramović, Galić, Povrženić, Bucković, Medven. (Još su igrali: Braje, Tomić, Domjančić, Mačešić, Dugić, Stanić, Ribić, Štulec, Stilinović.

Nogometaši Rijeke II pobijedili su Vinogradar 4:1 u pripremnoj utakmici odigranoj na Rujevici.

U odnosu na utakmicu protiv Opatije, Ivica Kulešević je na raspolaganju imao četvoricu igrača iz prve momčadi.  Marko Vešović, Ivan Močinić, Goodness Ajayi i Josip Ivančić krenuli su od prve minute. U zanimljivom ogledu riječki nogometaši slomili su otpor gostiju u drugom poluvremenu.

Rijeka II je povela u 16. minuti golom Mršića. Ivančić se našao u odličnoj prilici u kaznenom prostoru, ali njegov udarac obranio je vratar Vinogradara. Gosti nisu uspjeli očistiti opasnost i Matej Mršić uputio je prekrasan udarac s 18 metara koji je završio u mreži.

Hladan tuš za domaćina stigao je na otvaranju drugog poluvremena. Gosti su u 49. minuti izveli slobodan udarac, Berković je odbio loptu koja je u nastavku akcije došla do Štuleca. Štulec je loptu lako pospremio u mrežu.

Rijeka II je odmah uzvratila, Ajayi je srušen u kaznenom prostoru i Vučkov je pokazao na bijelu točku. Ivančić se prihvatio uloge izvođača, ali Jurić Bare pročitao je njegovu namjeru i obranio kazneni udarac.

U 53. minuti gosti su si sami zakomplicirali život odigravši povratnu loptu prema svom vrataru. Jurić Bare nespretno je reagirao i morao se poslužiti rukama da bi spriječio gol. Vučkov je dosudio indirekt na pet metara, a Vešović je pospremio loptu u mrežu za novo vodstvo Rijeke II.

U 60. minuti Ajayi se sjurio po lijevoj strani, te ubacio za Ivančića. Napadač Rijeke hladnokrvno je pospremio loptu u mrežu za 3:1.

U samoj završnici jedna lijepa akcija u trokutu Klapan-Vidas-Dangubić. Klapan je pronašao Vidasa na desnom boku, ovaj je ubacio a Dangubić pogodio za konačnih 4:1.