TREĆA HNL - ZAPAD

Pomorac 1919 i Cres podijelili bodove u golijadi

Subota, 24. rujna 2022. 18:52 Napisao/la  Igor Vranić

Nisu Kostrenjani uspjeli sačuvati pobjedu nakon što su preokrenuli rezultat pogocima ubojitoga Damjana Mendrile

Treća HNL - Zapad - 5. kolo

POMORAC 1921 - CRES 3:3

Igralište Žuknica. Gledatelja: 100

Sudac: Dalibor Šušnjar (Rupa) 6

Strijelci: 1:0 Mendrila (11), 1:1 Subotić (33), 1:2 Tarabocchia (47), 2:2 Mendrila (70), 3:2 Mendrila (81), 3:3 Kokorović (90+1-11m)

Žuti kartoni: Lončar, Matijević, Babić (Pomorac 1921), Crnovršanin, A. Zubović, Subotić (Cres)

POMORAC 1921: Šestan 6,5,  Matijević 5,5 (60 Leko 6), Nedić 6, Ende 5,5, Babić 5,5, Žeželj 5,5 (60 Dorčić 6), Sobotinčić 6 (59 Mioč 6), Mendrila 7, Frigan 5,5  (46 Lapić 6), Lončar 6, Blečić - (19 Kružić 6)

CRES: Šušak 5,5, Subotić 6 (78 Zeko -), Gojak 6,5, Crnovršanin 6,5, Baljak 6 Kokorović 6,5, Smolčić 6, Tarbaocchia 6,5, Bajrić 5,5, K. Zubović 5,5 (86 Cianci -), Jusufi 6 (46 A. Zubović 6)

Nogometaši Pomorca 1921 i Cresa podijelili su bodove u utakmici, koja je rezultatski završila isto kao nedavno odigrana utakmica u županijskom kupu na istom igralištu.

Gosti su izjednačili u zadnjim minutama, pa na kraju mogu biti zadovoljniji.

Cianci se spretno zavukao iza leđa Babiću, koji je nesmotreno reagirao, napadač Cresa iskusno je iznudio kazneni udarac iz kojega je Kokorović osigurao gostima bod - 3:3.

Nisu Kostrenjani uspjeli sačuvati pobjedu nakon što su u završnici utakmice preokrenuli rezultat dvama pogocima ubojitoga Mendrile.

U 75. minuti Mendrila je ispred prve vratnice skrenuo u mrežu loptu nakon što je Ende ubacio iz kuta, u 81. minuti Kružić je na desnoj stran kaznenog prostora stvorio višak i precizno odigrao Mendrili, koji je s 10 metara loptu plasirao u mrežu - 2:1.

Momčad Pomorca 1921 bolje je djelovala u drugom dijelu utakmice, koji je počeo vodstvom gostiju: Tarabocchia je primio loptu iza Endea, na ulasku u kazneni prostor rutinski je svladao nemoćnog Šestana - 1:2.

Nedugo nakon primljenog pogotka Pomorac 1921 je polako počeo dizati intezitet duel-igre, zamjene su nakon sat vremena dignule ritam trke, momčad Cresa ostavila je dojam momčadi koja je prerano počela čuvati vodstvo.

U prvom dijelu igralo se drugačije.

Nakon desetak minuta izbalansirane igre, Pomorac 1921 je došao u vodstvo zahvaljujući spretnom Mendrili: Sobotinčić je u 11. minuti izveo slobodan udarac, vratar Šušak loptu je idealno odbio natrčalom Mendrili, koji je iz blizine zatresao mrežu - 1:0 (pogledajte video).

Uslijedila je reakcija Cresa, koji je do odmora odigrao najbolje razdoblje utakmice.

Preuzela je momčad Cresa posjed lopte, počela je igrati okomito i brzo, stalno su se otvarali slobodni (među)prostori u domaćoj obrani, u zraku se počeo osjećati pogodak u mreži domaćina.

U 32. minuti Jusufi je idealno pogodio Tarabocchiju na petercu, napadač Cres skrenuo je loptu glavom kao na treningu, Šestan je vrhunski reagirao i odbio loptu na crti...

U nastavku akcije lopta je stigla na desnoj strani kaznenog prostora do Subotića, koji je iz mrtvog kuta snažnim udarcem "probio" Šestana na prvoj vratnici - 1:1.

Nisu gosti stali, nastavili su dominirati i stvarati višak.

U 35. minuti Jusufi je primio loptu na lijevoj strani kaznenog prostora, znalačkim lažnjacima prošao je dvojicu domaćih braniča, uputio snažni udarac s 9 metara, Šestan je opet vrhunskom reakcijom uspio loptu skrenuti u gredu.

Bila je to najbolja prilika gostiju u najboljem razdoblju njihove igre.

Prigovaranje sucima je odavno postao nacionalni sport, ovog puta prigovori su bili zanimljivi zbog sadržaja.

Naime, sudac triput tijekom utakmice nije sudio kaznene udarce zbog igranja rukama u kaznenim prostorima: prvo za goste, a onda dvaput za domaćine.

Treba konstatirati da kaznene udarce nije dosudio prema ujednačenom kriteriju, koji se temelji na slobodnom tumačenju igranja rukom u prirodnom položaju koji ne utječe na igru.