TREĆA HNL - ZAPAD

Krk preuzeo prvo mjesto

Subota, 03. studenog 2012. 17:03 Napisao/la  SC

Krk iskoristio remi Grobničana kod Jadrana i pobjedom nad Jedinstvom skočio na vrh ljestvice

TREĆA HNL ZAPAD, 11. kolo

VINODOL – ORIJENT 0:1

Igralište Bahalin. Gledatelja: 200

Glavni sudac: Marko Raguž (Rijeka)

Strijelac: 0:1 Pranjić (55)

Žuti kartoni: Mataija, Jerković (Vinodol), Inić, Polegubić (Orijent)

VINODOL: Erak, Brelih, Vidmar (62 Lenac), Mijolović (46 Jerković), Matijašić, Iftić, Žunić, Tomić, Peričić, Tucaković, Mataija

ORIJENT: Stipanov, Rabar, Nemetz, Kovačević, Inić, Polegubić, Pranjić, Krešić, Devović (80 Kuši), Škarica (73 Škatica), Štanfel (61 Čubelić)

Nogometaši Orijenta odnijeli su sa Bahalina puni plijen zahvaljujući Pranjiću, koji je u desetoj minuti nastavka preciznim udarcem s ruba šesnaesterca svladao Eraka. Utakmica je mogla otići i na stranu Novljana, koji za razlike od Krimejčana svoje prilike nisu materijalizirali.

- Izjednačena utakmica koja je mogla pripasti i domaćinu. Susret je na trenutke bio dobar, ali ništa posebno. Mi smo zabili, domaćin nije i zbog toga su nam pripala tri boda. No, ne bi bilo nezasluženo niti da je pobjeda pripala Vinodolu, koji je imao čak i stativu. Mi smo imali možda malo više sreće. Vratilo nam se malo za sve promašaje u drugim utakmicama. Zadovoljan sam pobjedom, objasnio je nakon dvoboja trener Krimejčana Davor Dželalija.

JADRAN – GROBNIČAN 0:0

Igralište Veli Jože. Gledatelja: 150

Glavni sudac: Domagoj Vučkov (Rijeka)

Žuti kartoni: Mrguda, Užila, Belušić (Jadran), Sobotinčić, Cianci (Grobničan)

JADRAN: Petrušić, Mrguda, Imamović, Benčić, Užila (76 Radanović), Tomić, Čabraja, Ereiz (90 Barbić), Belušić, Drača, Drkić (86 Vehapi)

GROBNIČAN: Milić, Vukelić, Jukić (37 Jasprica), Sobotinčić, Malkić, Linić, Cianci (60 Perković), Sertić, Bijelić, Burić, Morić.

Grobničan je u Poreču izgubio dva važna boda, a domaćini mogu biti zadovoljni rezultatom, kao i nogometom koji su pokazali protiv jedne od najboljih momčadi lige. Porečani su se branili i na kraju su zasluženo osvojili bod.

Momčad Grobničana bila je nadmoćnija tijekom cijelog susreta, gosti su propustili nekoliko dobrih prilika. U prvom dijelu Sertić je pogodio vratnicu udarcem glavom s 7 metara, u drugom dijelu isti igrač u 55. minuti pogađa gredu.

Tri minute prije kraja Bijelić je sam krenuo  prema golu Jadrana i uputio udarac  s ruba kaznenog prostora, no vratar Petrušić je uspio spasiti bod domaćoj momčadi.

JEDINSTVO OMLADINAC – KRK 1:2

Igralište Nedešćina. Gledatelja: 80

Glavni sudac: Marko Balen (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Grbac (37), 0:2 Nenadić (62), 1:2 Mohorović (87),

Žuti kartoni: Funčić, Vale, Černjul (Jedinstvo Omladinac), Brlošić (Krk)

JEDINSTVO OMLADINAC: Funčić, Mohorović, Dobrić, Pavinčić, R. Černjul, Klapčić, Rudela, Imširević (60 Čudić), Vale, T. Černjul, Miletić (65 Mohorović)

KRK: Raspor, Brozić, Brkljača, Ilić, Maglić, Duračak, Kurolt (80 Perušić), Bošnjak, Poropat (75 Pejanović), Grbac, Brlošić (60 Nenadić)

Nogometaši Krka pobijedili su Jedinstvo i preuzeli vodstvo na ljestvici u utakmici tijekom koje je presudio način igre gostiju koji su znalački uzeli ono što im je ponuđeno.

Domaći su prvi zaprijetili preko Imširevića u 20. minuti, lopta je otišla  preko grede.  U 37. minuti Grbac je uputio udarac s 22 metara, izgledao je da lopta nije zatresla mrežu i tek na intervenciju igrača Krka glavni sudac opravdano pokazuje na centar – 0:1

U nastavku su domaćini održavali inicijativu, ali su gosti ubačaja iz kuta povisili vodstvo nakon što je Nenadić u 62. minuti nogom postigao pogodak – 0:2.

U 69. minuti Černjul je uputio dobar udarac koji je obranio Raspor. Gosti su nastavili prijetiti iz kontri, u 77. minuti Poropat je pobjegao obrani domaćih, izašao sam pred Funčića, koji nije dozvolio promjenu rezultata.

U 87. minuti Mohorović je pobjegao gostujućoj obrani i smireno prebacio vratara Raspora za konačnih 2:1.

NEHAJ – BUJE 0:0