Kup: Rudar Trans Euro u osmini finala igra protiv Istre 1961

Srijeda, 22. rujna 2021. 19:26 Napisao/la  SC

Nogometaši Rudar Trans Eura suvereno su na svom terenu, ispred 400-tinjak gledatelja, izborili osminu finala kupa u kojoj će se sastati s vodećim istarskim klubom

Nogometaši Rudar Trans Eura

Kup Hrvatske, šesnaestina finala

RUDAR TRANS EURO - SPLIT 2:0

Stadion Zelenice. Gledatelja 400.

Sudac: Darko Jurčević (Cetingrad).

Strijelci: 1:0 Načinović (20), 2:0 Macan (33)

Žuti kartoni: Rudan, Macan (Rudar Trans Euro), Buble (Split)

RUDAR TRANS EURO: Macan T., Načinović, Ban (68. Van Wey), Golja, Giljanović, Macan I., Rudan (78. Pavlović), Licul, Stepčić, Boucaux (62. Bilić), Kurtić

SPLIT: Mikačić, Melvan, Ćović, Barać, Luetić (46. Tomičić), Kapetanović (46. Kukić), Buble (80. Vivodinac), Kukoč, Ožegović (74. Prančević), Mamić, Yun (46. Kukoč)

Nogometaši Rudar Trans Eura suvereno su na svom terenu, ispred 400-tinjak gledatelja, izborili osminu finala kupa.

Njihovi protivnici, RNK Split, nisu pokazali dovoljno kako bi u Labinu stigli do nečeg više od časnog poraza.

Kovari su poveli u 20. minuti, nakon uvodnog ispitivanja snaga. Korner je izveo Valentino Stepčić, a zrakom je ‘poletio’ Antonio Načinović i glavom zakucao loptu u mrežu za 1:0.

Nisu se Splićani ni snašli, a desetak minuta nakon toga griješe gosti u veznoj liniji, neumorni Toni Rudar krade loptu i upošljava Ivana Macana, napadač Rudar Trans Eura zaobišao je gostujućeg vratara i mirno pospremio loptu u mrežu.

Do kraja susreta Labinjani su imali nekoliko poluprigoda, ponajviše zbog fantastičnih Tina Licula i posebice Gabriela Golje koji su odigrali na vrlo visokom nivou, dok su gosti jednom zaprijetili nakon kornera te jednom s ruba šesnaesterca.

Potpuno zaslužena pobjeda Labinjana koji se definitivno dižu u formi, a svaku neizvjesnost na današnjoj utakmici ‘ubili’ su Edis Kurtić i ponajbolji igrač susreta Antonio Načinović.