TREĆA HNL - ZAPAD

Pomorac 1921 ostvario prvu pobjedu, Rene Ende odlučio

Subota, 16. travnja 2022. 19:56 Napisao/la  Igor Vranić

Kostrenjani pobjedu ostvarili prije svega zahvaljujući odlučnom i agresivnom pristupu, tko zna kako bi danas izgledala ljestvica da su cijele sezone igrali na travi

Sergio Stranić, Paolo Saobotinčić i Dinsifwa-Makaya

Treća HNL - Zapad, 20. kolo

POMORAC 1921 - NOVIGRAD 1:0

Igralište u Žuknici. Gledatelja 100

Sudac: Marin Rožman (Rijeka) 7

Strijelac: 1:0 Ende (24)

Žuti kartoni: Vinković, Dorčić, Krpan, Devčić (Pomorac 1921), Akahwakou, Vadnov (Novigrad)

Crveni karton: Ivančević (90+3, drugi žuti karton zbog prigovora  sucu)

POMORAC 1921: Šestan 6,5, Stranić 6, Babić 7, Ende 7, Vinković 6, Sobotinčić 6,5 (83 Čanković -), Dorčić 6, Božanić 6 (69 Žeželj -), Rumora 6 (46 Adebinjo 5,5, 87 Devčić -) Krpan 6, Lončar 6,5

NOVIGRAD: Frigan 6,5, Vadnov 6, Salihić 5,5, Đurić 5,5 (46 Mfumu 6), Ivančević 6, Jelovečki 5,5 (62 Dinsifwa-Makaya -), Budan 6, Miljanović 5,5, Akahwakou 6, Jukić 5,5

Nogometaši Pomorca 1921 ostvarili su protiv Novigrada prvu pobjedu ove godine u prvoj utakmici odigranoj na žukničkom travnjaku.

Kostrenjani su više nego zasluženu pobjedu protiv favoriziranog gosta ostvarili prije svega zahvaljujući odlučnom i agresivnom pristupu, tko zna kako bi danas izgledala ljestvica da su cijele sezone igrali na travi.

Nakon desetak minuta nametnuo se Pomorac 1921 klasičnim pritiskom, stajala je domaća momčad iznenađujuće visoko, i goste kao da je iznenadilo s koliko je energije ušla u utakmicu momčad koja je ove sezone osvojila samo bod.

Kako je vrijeme u prvom dijelu odmicalo, Kostrenjani su izgledali sve goropadije, Novigrad je sve teže izlazio iz svoje trećine, neposredno pred odmor više nije ni izlazio...

U tom razdoblju Pomorac 1921 je stvorio jedinu priliku u prvom dijelu, Lončar je u 45. minuti oteo loptu na rubu kaznenog prostora, uslijedio je udarac i vrsna Friganova obrana.

Jedini pogodak dogodio se u 24. minuti, kada je Ende iz slobodnog udarca s 25 metara prebacio "živi zid", kao da je iznenadio inače jako dobrog Frigana kojemu je lopta izmigoljila iz ruku - 1:0.

Kako je Pomorac 1921 energetski izgledao najbolje ukazuje podatak da Novigrad u prvom dijelu ni jednom kroz tranziciju nije uspio oganizirano ući u zavšinicu, domaći igrači dobivali su duele po cijelom terenu.

U drugom dijelu uslijedila je očekivana reakcija gostiju, ubrzala je momčad Novigrada protok lopte, dignula ritam trčanja i agresivnosti u duelima, cijeli drugi dio momčad Pomorca 1921 stajala je u bloku na svojoj polovici i tražila prilike u kontrama.

Što se tiče igre Pomorca 1921 u obrani, Novigrad na kraju utakmice nema za čime žaliti, nisu gosti stvorili ni jednu izglednu priliku iako su kroz pritisak stvorili nekoliko vrlo obećavajućih situacija na kraju kojih je nedostajao završni potez.

U igri jedan na jedan, domaći braniči dobili su sve ključne duele, najviše je obećavao Jukićev pokušaj u 51. minuti.

Na drugoj strani najopasniji domaći napadač propustio je dvije vrlo izgledne prilike utakmicu ranije riješiti.

U 63. minuti pobjegao je Lončar po lijevoj strani Salihiću, dotrčao iskosa do Frigana, koji je dobro zatvorio bliži kut.

U 86. minuti Lončar je zaobišao i Frigana u trku uzduž kaznenog prostora prije nego što je loptu na opće iznenađenje poslao kraj praznih vratiju.

Mogao je Lončar i u 61. minuti pogoditi mrežu da je imao malo više sreće, dok gosti nakon poraza ne mogu prizivati ni lošu sreću.