TREĆA HNL - ZAPAD

Pomorac 1921 pobijedio Kraljevicu u zadnjoj utakmici ove sezone

Četvrtak, 23. svibnja 2024. 20:35 Napisao/la  Igor Vranić

Momčad Pomorca 1921 izrazito dominirala u prvom dijelu, momčad Kraljevice promijenila pristup u nastavku utakmice.

Treća HNL - Zapad, 26. kolo

POMORAC 1921 - KRALJEVICA 2:1

Igralište u Žuknici. Gledatelja 250

Sutkinja: Karla Šegota Tomišić (Zagreb) 7

Strijelci: 1:0 Matković (15), 2:0 Lapić (39), 2:1 B. Znamenaček (83)

Žuti kartoni: Lapić, Matković, Sobotinčić (Pomorac 1921), Lo. Šupraha, B. Znamenaček (Kraljevica)

POMORAC 1921: Nicoletti 6,5, Dundović 6 (75 Brkljača -), Šprem-Veljavečki 6,5, Šestan 6, Ende 6, Žeželj 6 (60 Sobotinčić 6), Lapić 6,5, Mendrila 5,5 (60 Stanišić 6), Benčić 6 (75 Rožajac -), Matković 6, Blečić 6 (75 Dorčić -)

KRALJEVICA: Zonka 5,5, Mendrila 6, Stević 5,5, Šepić 6, Depeder 6, B. Znamenaček 6,5, Paljokaj 6, Lo. Šupraha 5,5 (63 Lu. Šupraha 6), Jagić 5,5 (73 Sedlić -), Talajić 5,5, Čabrijan 5 (46 Štulić 6)

Nogometaši Pomorca 1921 i Kraljevice sezonu su završili dva dana prije ostalih momčadi utakmicom u Žuknici na kraju koje su igrači kostrenske momčad otišli na ljetni odmor zadovoljniji zbog dragocjene pobjede protiv lokalnog rivala.

Kraljevica je u Kostrenu došla oslabljena, zbog različitih razloga izostalo je nekoliko važnih igrača, trener Edi Kurolt na klupi je imao na raspolaganju četvoricu igrača i formalno glavnog trenera Izidora Grgurića, koji je davno prestao igrati.

Domaća momčad izrazito je dominirala u prvom dijelu utakmice, rezultatom 2:0 više su mogli biti zadovoljniji gosti nego domaćini.

U 11. minuti Matković nije iskoristio veliku šansu steći veću prednost na ljestvici strijelaca nakon što je zagrebačka sutkinja pokazala na bijelu točku zbog igranja rukom, Matković je loptu s bijele točke poslao u gredu.

U 15. minuti Blečić je sve pripremio Matkoviću za pogodak, stasiti napadač dobio je fizički duel sa Stevićem, oteo je loptu, krenuo prema vrataru gostiju i onda omogućio Matkoviću da loptu gurne u praznu mrežu - 1:0.

U 39. minuti Lapić je postao strijelac udarcem iz slobodnog udarca toliko iskosa slijeva da se pogodak mogao dogoditi samo nakon kiksa vratara Zonke - 2:0.

U prvom dijelu Kraljevica je bila potpuno nemoćna, tek u 45. minuti Jakov Mendrila pojavio se kao desni branič u završnici napada, loptu je iskosa zdesna u kaznenom prostoru poslao kraj daljenje vratnice.

U drugom dijelu trener Kurolt manje je promijenio raspored igrača nego što je promijenio pristup igrača, kompaktnije i odlučnije je izgledala kraljevička momčad u nastavku.

Igrači Pomorca 1921 ostavili su dojam kao da je za njih sezona završila nakon prvoga poluvremena, drugo su poluvrijeme više odradili nego odigrali, izravno ni jednom nisu zaprijetili vrataru Zonki iako su se nekoliko puta obećavajuće pojavili u završnici.

Budući da se prvo potpuno izbalansirao odnos snaga uzbuđenja nije bilo više od pola sata, a onda je gostujuća momčad počela dizati ritam i pritiskati.

U 81. minuti Borna Znamenaček loptu je glavom poslao u gredu nakon ubačaja iz prekida, dvije minute kasnije gosti su zatresli mrežu.

U 83. minuti Jakov Mendrila glavom je loptu poslao u vrata, Nicoletti je u letu loptu skrenuo u desnu vratnicu, Borna Znamenaček na pravom je mjestu dočekao odbijenu loptu i mirno zatresao mrežu - 2:1.

Zadnjih desetak minuta kostrenska obrana nije gostima dozvolila stvoriti ni jednu (polu)priliku, nisu gosti više imali dovoljno energije da bi se domaćini morali posebno naprezati dok su čuvali pobjedu.