KUP Osijek uvjerljivo svladao Krk, osječka momčad rutinski ostvarila plasman u četvrtfinale

Srijeda, 31. listopada 2018. 15:45 Napisao/la  V. P.

Utakmica 1/8 kupa: Krk - Osijek 1:5. Domaći su pokušali pružiti otpor, no velika razlika u kvaliteti bila je uočljiva od prve minute

1/8 finala Kupa Hrvatske

KRK - OSIJEK 1:5 (1:3)

Stadion: Josip Uravić-Pepi. Gledatelja: 600

Sudac: Tomislav Bionda (Zaprešić)

Strijelci: 0:1 Marić (5-11m), 0:2 Hajradinović (39), 0:3 Dugandžić (42), 1:3 Brdar (45-11m), 1:4 Pilj (61), 1:5 Dugandžić (82)

Žuti kartoni: Con, Totić (Krk), Janža (Osijek)

KRK: Berković, Con, Kurolt, Čuturilo, Totić, Josipović, Zec (76 Mijić), Golić, Brdar (71 Gibičar), Frančišković (59 Alilović), Malinić

OSIJEK: Santini, Tomelin, Kamenar (57 Ćavar), Lopa (18 Dugandžić), Škorić, Pušić, Grgić, Marić, Pilj, Hajradinović (74 Henty), Janža

Nogometaši Osijeka nisu imali težak posao na Krku u susretu osmine finala Kupa Hrvatske.

Osječani su do poluvremena stvorili veliku razliku, a zatim je u nastavku samo povećali.

Domaći su pokušali pružiti otpor, no razlika u kvaliteti je bila vidljiva.

Već nakon prve akcije Osiječani su šokirali domaće nogometaše.

Igrala se 5. minuta, duga lopta je iznenadila Cona koji radi prekršaj na Hajradinoviću, sudac Bionda pokazuje na bijelu točku, a Conu pokazao žuti karton.

Precizan s 11 metara bio je Marić za vodstvo Osijeka - 0:1.

Tri minute kasnije Lopa s pet metara prebacuje vrata Krka, a u 18. minuti zbog ozljede Lopa izlazi, a mijenja ga Dugandžić.

U 16. minuti Zec je izveo korner, Brdar prebacio loptu do Cona ispred kojega osječki igrači uspjevaju počistiti loptu u zadnji čas.

Četiri minute kasnije Brdar je odigrao povratnu loptu, gotovo iz kuta, natrčao je Kurolt i pucao, ali se lopta odbila od bloka, no ni tu odbijenu Frančišković ne uspjeva pospremiti u mrežu.

U 39. minuti goste povećavaju vodstvo.

Kohorta stigla tek u 73. minuti
Krčke tribine zaposjela su brojna poznata imena.
Gradonačelnik Dario Vasilić došao je pogledati utakmicu u društvu poznatog krčkog poduzetnika Josipa Purića i predsjednika Krka Vlade Kirinčića.
Susret je pratila i delegacija s Krimeje, stigli su predsjednik Orijenta 1919 Saša Matijaš i direktor Marinko Koljanin.
Stolice na tribini pronašli su treneri Tomica Veljačić, Damir Kraljić, Davor Dželalija, Đani Laser...
Na vrijeme da proslave prolaz u Kupa.
Marićev centaršut sjajno koristi Hajradinović i pogađa za 0:2.

Samo tri minute se čekalo na treći pogodak Osječana, Grgić je ubacio s desna, a Dugandžić glavom zatresao mrežu - 0:3.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena Pušić radi prekršaj na Brdaru, Bionda još jednom pokazuje na bijelu točku, a Brdar sam najsatrožu kaznu pretvara u pogodak za 1:3.

Nastavak su otvorili domaći prilikom Frančiškovića, koji nije bio precizan.

U 61. minuti Hajradinović je prošao po desnoj strani, ubacio u sredinu, Čavar je pucao, lopta se odbila od domaćih igrača do natrčalog Pilja, koji loptu šalje u mrežu - 1:4.

Kurolt je sam pokušao udarcem iz daljine u 69. minuti, no vratar Santini sigurno je reagirao.

U 73. minuti 20-tak pripadnika osječke Kohorte konačno se dokopalo stadiona u pratnji interventne policije. Na vrijeme da proslave prolaz u Kupu.

Peti pogodak Osijek je zabio u 82. minuti kada je Dugandžić s 15-tak metara zatresao Berkovićevu mrežu.