TREĆA HNL

Grobničani doživjeli drugi domaći poraz na početku sezone

Subota, 11. rujna 2021. 19:20 Napisao/la  KS

Igrači trenera Dalibora Viškovića možda nisu imali više od igre, ali su u pravo vrijeme postignuli pogotke, naročito onaj u drugom dijelu, u jeku najvećeg domaćeg  pritiska

Treća HNL - Zapad, 4. kolo

GROBNIČAN – BUJE 1:2

Igralište Mavrinci. Gledatelja: 200.

Sudac: Daniel Starčević (Pula)

Strijelci: 0:1 Šoškić (36), 1:1 Pilčić (65), 1:2 Bartolić (69)

Žuti kartoni: Matković, Jukić, Brdar, Gruevski (Grobničan), Maslić, Milanović (Buje)

Crveni karton: Maslić (Buje, 89' drugi žuti)

GROBNIČAN: Srok 5,5, Brdar 5,5, Jukić 5,5, Gundić - (12 Kurilić 5,5), Golić 6, Vukelić 5,5, Batarelo 5 (54 Babić 5), Brekalo 5 (46 Malkić 6), Matković 6, Sharbini 5 (46 Pilčić 6), Prtenjača 6.

BUJE: Milanović 6, Krizmanić 6, Maslić 5,5, Prodan 6, Peroša 6, Fakin 6, Manić 5,5 (74 Damjanić -), Miličević 6, Baf 5 (57 Bartolić 7), Stritar 6 (83 Bučić -), Šoškić 7.

Nogometaši Grobničana doživjeli su i drugi domaći poraz u trima vezanim domaćim utakmicama na otvaranju sezone, nakon Jadrana bodove iz Mavrinaca odnijeli su i nogometaši Buja.

Zasluženo, mora se priznati, igrači trenera Dalibora Viškovića možda nisu imali više od igre, ali su u pravo vrijeme postignuli pogotke, naročito onaj u drugom dijelu, u jeku najvećeg pritiska domaćih jedna je neodlučna reakcija domaće zadnje linije odredila pobjednika.

Grobničan je iznova odigrao utakmicu s dva lica, u prvom dijelu na terenu domaći nogometaši nisu pokazali apsolutno ništa, do prednosti su pokušali doći na mišiće, u drugih 45 minuta njihova je igra bila puno tečnija, dominacija izraženija, ali to je bilo nedovoljno.

U 3. minuti Prtenjača je ukrao jednu loptu na sredini terena, uposlio Sharbinija, koji je snažno tukao iskosa s lijeve strane, ali je lopta prohujala pored vrata.

U 8. minuti iskosa s lijeve strane sreću su okušali i gosti, ali udarac Sritara nije bio prijetnja za Sroka.

U 15. minuti u lijepoj se je situaciji mogao naći Brekalo, jedna je dubinska lopta precizno bila upućena, Brekalo ju je pokušao primiriti prsima, ali ometan od vratara Milanovića i njegovih suigrača u tome nije uspio.

U 21. minuti udarac je iskušao i Mateo Vukelić, lopta mu je lijepo sjela na dvadesetak metara, udarac je bio precizan i jak, ali je išao ravno u vratara Milanovića.

Minutu kasnije možda se u još boljoj situaciji našao Golić, ali  je njegov udarac odsjeo u gostujućem bloku.

Možda i najizglednija bila je prigoda u 27. minuti, lijepo i oštro ubacivanje Brdara s lijeve strane, nitko od domaćih napadača nije uspio iskoristiti.

No, gosti nisu bili nimalo neopasni, ali nisu bili konkretni u završnici, pa zbog toga nisu uspjeli stvoriti konkretnu prigodu.

Da imaju kvalitetu dokazali su u 36. minuti, kada su prvu konkretnu prigodu i iskoristili.

Buje je izborilo slobodan udarac na 18 metara od domaće gola, Enis Šoškić je namjestio loptu i krasnim udaracem svladao Sroka.

Lopta je pogodila stativu i odbila se u mrežu, udarac nije bio silovit, ali je bio silno precizan, neuhvatljiv za domaćeg vratara.

Odmah početkom nastavka Dušan Gruevski u igru je poslao Dražena Pilčića, najbolji strijelac Grobničana svih vremena nije bio u startnih 11 zbog ozljede zgloba zadobivene tijekom kup-utakmice protiv Klane, a umjesto Jakova Brekala na teren je izažao Admir Malkić.

Promijenila se na taj način malo krvna slika Grobničana na terenu, pa je već u 47. minuti Pilčić iskušao udarac iskosa s desne strane, ali je Milanović bio spreman za taj pokušaj.

U 49. minuti lijepo je slobodan udarac izveo Brdar, Milanović je već bio savladan, ali Prtenjača nije glavom najbolje zahvatio loptu, ako ju je uopće i dirao, pa je lopta odšetala uz vratnicu u gol-out.

U 55. minuti Kurilić je odličnim udarcem okončao razdoblje dominacije domaćih, ali je lopta na putu do mreže očešala jednog gostujućeg braniča, taman toliko da ne završi u mreži, već u korneru.

U 56. minuti udarac je dva puta okušao Dražen Pilčić, prvi put glavom, drugi put petom, oba puta Milanović je bio na mjestu.

Osjetili su i domaći navijači da njihovim miljenicima treba malo podrške, uslijedio je jedan impuls s tribina, što je uredilo plodom u 65. minuti.

Domaći su konačno povezali redove i nasložili lijepu tečnu akciju, Marino Matković ubacio je iskosa s desne strane, a Dražen Pilčić glavom majstorski zaključio posao – 1:1.

Domaćine je poput hladong tuša presjeklo u 69. minuti, u jeku njihove najbolje igre gosti su poveli.

Neodlučnost domaće zadnje linije kaznio je Elvis Bartolić i doveo Buje u vodstvo – 1:2.

U 72. minuti svi nogometaši Grobničana okružili su suca Starčevića, tražeći najstrožu kaznu nakon prekršaja Maslića, ali Starčević je ostao pri svojoj odluci da se prekršaj dogodio uz rub kaznenog prostora, dojam je da je možda i pogriješio.

U 82. minuti domaćini su nasložili još jednu lijepu akciju, Matković je iznova lijepo uposlio Pilčića, ali je ovoga puta dobrom reakcijom vratar Milanović spriječio novo izjednačenje.

Posljednja prigoda domaćina u nepovrat je otišla u 87. minuti, kada je Vukelić nakon kornera glavom pogodio vratnicu.

U 89. minuti gosti su ostali s desetoricom igrača, nakon što je Maslićev start honoriran drugim žutim kartonom, što je samo bila točka na „i“ jedne pretjerano nervozne utakmice.