Opatija i Krk u finalu, Grobničan nemoćan

Srijeda, 20. travnja 2016. 20:22 Napisao/la  SC

Polufinalne utakmice: Grobničan - Opatija 0:3, Lošinj - Krk 0:1

Polufinalne utakmice županijskog nogometnog kupa

Sudac: Valentin Jakovac (Mrkopalj)

Strijelci: 0:1 T. Rudan (22), 0:2 Kovačević (39), 0:3 T. Rudan (43)

GROBNIČAN: Herman, Vukelić, Jukić, Kurilić, Miculinić, Miškulin, Sobotinčić (54 Ćufta), Poropat (61 Jovanović), Čaval (54 Golić), Conjar, Pilčić

OPATIJA: Bradičić, Erceg, Brozović, Dadić, J. Rudan, Kolić (56 Monjac), Krešić, Šolić, T. Tudan (68 Radomir), Kovačević (46 Rukavina), Matovina

Nogometaši Opatije plasirali su se u finale županijskog Kupa na impresivan način! Ponajbolja momčad međužupanijske lige u prvom je dijelu utakmice doslovno izgledala nižerazredno u utakmici protiv opatijskog trećeligaša.

Rastrčani Opatijci u svakom su dodiru s loptom iskazivali kvalitetu više. Posebno su u duelima dominanti bili napadači Opatije Alen Matovina i Toni Rudan, koji su lakoćom stvarili višak i osvajali slobodan prostor u brzim kontrama.

Opatija je do vodstva došla nakon prekida. U 21. minuti Kurilić je igrao rukom, a sudac pokazao na bijelu točku.

Vratar Herman uspio je obraniti Brozovićev kazneni udarac, kratko je odbio loptu  koju je Toni Rudan u trku zakucao u mrežu - 0:1.

U 39. minuti Matovina je na rubu kaznenog prostora znalački u prazno poslao nekoliko domaćih igrača, u otvorenoj poziciji uputio je loptu relativno slabim udarcem, Herman je odbio, a Kovačević iz blizine odbijenu loptu poslao u mrežu - 0:2.

U 43. minuti Opatija je postignula treći pogodak nakon povezane izmjene lopte u brzoj kontri za nogometne udžbenike. Na kraju akcije za najvišu tehničku ocjenu Toni Rudan mirno je poentirao - 0:3.

Mogao je Grobničan teže stradati do odmora, praktično svaki izlazak opatijskih napadača na zadnju liniju domaće obrane mogao je završiti pogotkom.

Tko zna kako bi se utakmica odvijala da Bradičić u 35. minuti nije obranio Čavalu zicer! Prvo je Miškulin udarcem izvana natjerao Bradičića kratko odbiti loptu, pritrčao je Čaval čiji je udarac s nekoliko metara Bradičić  obranio sjajnom reakcijom.

U drugom dijelu Opatija je iskusno odradila pobjedu koja je mogla biti izraženija.

Grobničan je premalo pokazao u završnici da bi u u razdobljima većeg posjeda lopte uspio ugroziti Bradičića. (I. V.)

LOŠINJ - KRK 0:1

Igralište na Čikatu. Gledatelja: 100

Sudac: Marko Linić (Čavle)

Strijelac: 0:1 Fl. Fumić (71)

Crveni karton: Gršković (82, drugi žuti karton zbog nesportskog ponašanja)

LOŠINJ: Busanić, Gašpert, Kauzlarić, Viskić, Jergović, Stanić (65 Marić), Mrvac (83 Šepulka), Gršković, Faflja (87 Magazin), Babić, Jerneić

KRK: Berković, Kurolt, Totić, Simanović, Kovačević, Nenadić, Malinić, Josipović (61 Fi. Fumić), Zec (61 Fl. Fumić), Bajramović, Pejanović (75 Jurasić)

Krk se plasirao u finale Kupa zahvaljujući braći Fumić, koji su u igru ušli zajedno u 61. minuti.

U 71. minuti mlađi Filip ubacuje u kazneni prostor, vratar Busanić odbija loptu do starijega Florijana, koji udarcem sa 16 metara postiže jedini pogodak - 0:1.

U dvoboju otočnih momčadi ukupno gledano bolja je bila krčka iako je Lošinj imao svojih svjetlih trenutaka.

Utakmica je počela obećavajuće za obje momčadi: u 8. minuti Kovačević pogađa spojnicu, a u 13. minuti Jerneić pogađa vratnicu iznad gostujućeg vratara.

U drugom dijelu prilike su propustili Fl. Fumić (65), Kurolt (80) i Bajramović (83), Lošinjani su zadnjih desetak minuta morali igrati s desetoricom igrača nakon što je Gršković isključen zbog vrijeđanja suca. (Ž. D.)