Kup: Labinski trećeligaš na jedanaesterce eliminirao županijskog drugoligaša

Četvrtak, 12. travnja 2018. 22:20 Napisao/la  SC
Tino Licul (Rudar) Foto: Katarina Franković

Osmina finala Kupa Istarske županije

KAŠTELIR LABINCI – RUDAR 4:6, nakon jedanaesteraca

Igralište Huzalica. Sudac: Miler Terzić (Poreč)

Strijelci: 0:1 Maksenčuk (24), 1:1 Mofardin (28), 1:2 Kozić (45), 2:2 Legović (72)

KAŠTELIR LABINCI: Arambašić, Kocijančić A., Mofardin, Živković, Valentić (od 67. Munđer), Benčić, Čizmić, Klarić, Samardžija (od 57. Legović), Ciglar, Peričić (od 89. Marjanović)

RUDAR: Blažina (od 88. Pavlić), Jašarević, Baskijera, Belo (od 80. Božičević), Čudić (od 46. Ivančić), Kozić (od 46. Načinović A.), Biljuh, Fejzić, Licul, Bembić (od 78. Peršić), Maksenčuk

U posljednjem susretu osmine finala Kupa Istre Rudar je nakon jedanaesteraca prošao županijskog drugoligaša Kaštelir Labinci.

U regularnom dijelu se labinska mladost pojačana s nekoliko prvotimaca uspjela othrvati kvalitetnoj momčadi domaćina, trenutno četvrtu momčad Druge ŽNL.

U 24. minuti Karlo Kozić je povratnom loptom pronašao Josipa Maksenčuka čiji prizemni udarac od vratnice odlazi u gol.

Četiri minute kasnije Adam Mofardin udarcem iz daljine poravnava na 1:1, a 45. minuti Kozić izbija sam na domaćeg vratara i preciznim udarcem donosi drugo vodstvo Rudaru.

Ipak, u 72. minuti Alex Legović iz jedne gužve donosi Kaštelircima remi, odnosno jedanaesterce. Za domaćina su pogodili Josip Ciglar i Marko Živković, dok je Antonio Pavlić obranio udarce dvije najeksponiranije vedete kaštelirskog kluba, Petra Benčića i Adama Mofardina.

Pavlić je titulu junaka potvrdio i realiziranim jedanaestercem, a osim njega za Rudar su pogađali Arian Načinović, Josip Maksenčuk i Almir Fejzić.