Kup: Krk kao gost eliminirao Rudar na igralištu Josip Pepi Uravić

Utorak, 21. kolovoza 2018. 19:33 Napisao/la  SC

Strijelci: 0:1 Brdar (45+2), 0:2 Totić (54), 0:3 Gibičar (83)

Žuti kartoni: Kruškić (Rudar), Brdar, Zec (Krk)

RUDAR: Blažina, Dragovina, Paić, Stojković, Kozić, Macan, Dadić, Hasanbegović, Kurtić, Kruškić (56 Načinović)

KRK: Berković, Con, Kurolt, Čuturilo (82 Mijić), Totić, Josipović (74 Gibičar), Zec, Brdar (86 Golić), Frančiković, Malinić, Vidović

Nogometaši Krka pobijedili (3:0) su Rudar u pretkolu Kupa, plasmamom u 1/16 finala mogu igrati protiv prvoligaša.

Krčki trećeligaš očekivano je svoju nadmoć okrunio trima pogocima protiv labinskog četvrtoligaša, koji je na Krk doputovao s dvojicom pričuvnih igrača od kojih je jedan bio vratar.

Krk je službeno bio gost na svom igralištu u skladu s trendom u hrvatskom nogometu koji su započeli Rijeka i Inter prošle, nastavili Rijeka i Rudeš ove sezone...

Naime, Rudar je zatražio promjenu termina i domaćinstava budući da se terminu koji je odredio HNS na labinskom igralištu obavljaju sanacijski radovi.

Ostale utakmice 1/32 finala Kupa igraju se u utorak, 29. kolovoza, kada Nehaj od 16 sati u Senju igra protiv Graničara.

Jedna je utakmica odigrana već 18. kolovoza, Primorac (Biograd na Moru) pobijedio je Zagoru rezultatom 3:1.

Od samog početka utakmice Rudari su se zatvorili na svojih četrdesetak metara te uspješno čuvali svoju mrežu do isteka 45. minuta, a tek u drugoj minuti nadoknade Brdar je uspio probiti čvrsti bedem i sjajnog vratara Labinjana.

U 20. minuti Josipović ne koristi zicer u 16 metara, notkog ometan puca ali Blažina skida i odbija loptu u korner.

Šest minuta vratar Labinjana brani dobar udarac Brdara a isti napadač Krka u 45 minuti glavom zamalo promašuje cilj.

U drugom dijelu nastavak priče iz prvoga, jedino su Krčani malo pojačali tempo te je zgoditak visio u zraku od samog početka.

U 54. minuti nakon nekoliko pokušaja u šesnaestercu Rudara te dvije blokade stopera, najprisebniji je bio Totić te sa visine 11 metara rezantno pogodio za 2:0.

U sljedećim minutama redale su se prilike Kurolta u 65 minuti, Frančiškovića dvije minute kasnije te u 75. minuti Brdara gdje je njegov udarac sa tri metra fantastičnim rafleksom obranio Blažina.

"Točku na i" stavio je u 83. minuti netom ušli mladi Gibičar nakon prodora po lijevoj strani i pravovremenog ulaska u 16 metara.

Posljednja prilika na utakmici dijelo je istog igrača u samom smiraju utakmice no njegova asistencija prema Brdaru završila je u stoperskom bloku Rudara.