Kup: Novigrad eliminirao Inter, momčad Damira Milinovića u 1/8 finala protiv Hajduka ili Osijeka

Srijeda, 24. rujna 2014. 18:01 Napisao/la  SC

Utakmica 1. kola. Novigrad - Inter 2:0

Kup Hrvatske, 1. kolo

NOVIGRAD - INTER 2:0

Igralište Laco. Gledatelja: 200.

Sudac: Željko Frković (Gospić).

Strijelci: 1:0 Mijoković (28'), 2:0 Grbac (32').

Žuti kartoni: Glavaš (Novigrad), Kapović, Čeliković, Hanžek, Zubak, Mazalović (Inter).

NOVIGRAD: Košćuk, Čakarun, D. Valenta, Mileusnić, Tomašević, E. Valenta (od 63' Čakarun),  Glavaš, Vrdoljak, Mijoković, Tatar (od 76' Mehmedagić), Grbac (od 81' Ugrina).

INTER: Čović, Aceski (od 56' Blažević),  Pejić, Čeliković (od 46' Mazalović),  Grabovac, Konyit, Miletić, Zubak, Kapović, Hanžek, Dramac (od 68' Demir).

Nogometaši Novigrada pobijedili su Inter 2:0 i osiguralu osminu finala Kupa Hrvatske u kojoj će odmjeriti snage protiv Hajduka ili Osijeka ovisno o ishodu utakmice Lekenika i Rijeke. Ako utakmica završi očekivanom pobjedom Riječana, Novigrad će dočekati Hajduk. U slučaju iznenađenja i pobjede Lekenika, Novigrad će igrati protiv Osijeka.

Taktički zrela, obrambeno disciplinirana i krajnje racionalna igra Novigrada otpratila je, nakon Lučkog, još jednog drugoligaša iz Kupa Hrvatske. I ovog puta sve je rješeno u prvom dijelu.

Iako vjerojatno potreseni nakon nedjeljnog neuspjeha u Puli, nogometaši Novigrada u utakmicu su odlično ušli te stvorili nekoliko poluprigoda u prvih 20 minuta, ali gosti su uspjeli ostati netaknuti.

U 28. minuti slobodni udarac Vrdoljaka, Čović udarac odbija, ali samo do natrčalog Luke Mijokovića koji dovodi Novigrađane u vodstvo. Četiri minute kasnije već je 2:0.

Domaći su odigrali brzu akciju koja je za posljedicu imala matnu situaciju Paola Grpca, a on je već odavno novigradske Uultrase naučio da protivnicima ne prašta pa ni ovog puta nije promašio.

U nastavku je bilo poluprigoda s obje strane, ali je sve završavalo ili u rukama Koščuka i Čovića, ili pored golova. Sve u svemu, potpuno zaslužena pobjeda Novigrada koji je još jednom pokazao kako se lako nosi sa klubovima drugoligaških kvaliteta.