KRK POBIJEDIO HAJDUK

Najveća pobjeda u 75 godina postojanja

Srijeda, 23. ožujka 2016. 19:22 Napisao/la  Željko Dminić

Prijeteljska utakmica: Krk - Hajduk 3:2

Nogometaši Krka ostvarili su najveću pobjedu u 75-godišnjoj povijesti kluba. Pobijedili su Hajduk (3:2) u prijateljskoj utakmici upriličenoj upravo povodom proslave jubileja krčkog kluba.

Igrao je Hajduk na Krku u mješovitom sastavu, trener Damir Burić nije koristio najbolje igrače, što ne umanjuje pobjedu Krka ostvarenu pred 600 gledatelja po burnom vremenu.

Hajduk iz igre nije uspio zatresti mrežu domaćina, što dovoljno govori o odnosu snaga na terenu.

Dino Bajramović je uz pomoć vjetra iz slobodnog udarca s lijeve strane doveo Krk u vodstvo - 1:0.

Šest minuta Bajramović je uposlio Antonia Pejanovića, koji je ušao u šesnaesterac gostiju i svladao Matijaša - 2:0.

U nastavku utakmice Hajduk je igrao uz pomoć bure, ali je splitskoj momčadi u 48. najviše pomogao Kovačević, koji je postigao autogol nakon ubačaja iz kuta - 2:1.

U 77. minuti pobjedu Krka osigurao je Josipović, konačni rezultat postavio je Radčenko u 82. minuti pogotkom s bijele točke.

Prije početka utakmice predsjednik Krka Vlado Kirinčić i Hajdukov team-manager Krešo Mikulandra razmjenili su darove, jedan drugome čestitali su 75. (Krk) i 105. (Hajduk) rođendan.

Kirinčić je nakon utakmice bio posebno zadovoljan. Predsjednik Krka navija za Dinamo, koji je izgubio na Poljudu proteklog vikenda.

Odahnuo je i trener Krka Davor Dželalija, kojemu je pobjeda protiv Hajduka osigurala mir na klupi. Kao što je Dželalija u najavi utakmice rekao, da je izgubio od Hajduka tko zna kako bi reagirao predsjednik Kirinčić.

Početni udarac izveo je 84-godišnji Petar Volarić iz Vrbnika, inače najstariji navijač Hajduka na otoku.

KRK: Berković (79 Jerčinović), Kurolt (80 Lugušić), Jurasić, Kovačević, Totić, Simanović, Pejanović (70 Malinić), Turčić (62 Škarica), Bajramović (62 Fumić), Rubčić, Zec (62 Josipović).

HAJDUK: Matijaš, Bašić, Franić (46. Domej), Jefferson, Pejić, Kalik, Maloku, Radčenko, Velez (23 Puljić), Arteaga (71 Jović), Mastelić.

Prijateljska utakmica: Krk - Hajduk 3:2 (Bajramović 14, Pejanović 20, Josipović 77/Kovačević 48-ag, Radčenko 82-11m)