Pogotkom Roberta Brdara momčad Krka  osigurala utakmicu protiv Osijeka

Žuti kartoni: Zec, Totić (Krk), Stojanović, Kerić (Cibalia)

Isključenje:  Petar Tomić (90+1), pomoćni trener Cibalije zbog komentiranja sudačkih odluka

KRK: Berković -, Golić 6 (68 Alilović -), Con 6,5, Totić 6,5, Malinić 6, Frančišković 6, Zec 6, Čuturilo 6,5 (76 Mijić -), Kurolt 6,5, Gibičar 6 (65 Josipović -), Brdar 7

CIBALIA: Lešić 6, Lučić 5,5 (71 Pavičić -), Kiš 6, Karaula 5,5, Stojanović 5,5, Šarić 5,5, Karimović 5,5 (77 Tustonjić -), Vitaić 5,5, Mlakić 6, Kraljević 5 (60 Kerić ), Dogan 5,5

Nogometaši Krka ostvarili su povijesni uspjeh plasmanom u osminu finala Kupa, 30. listopada na Krk dolazi Osijek.

Pogotkom Roberta Brdara momčad Krka u šesnaestini finala Kupa eliminirala je momčad Cibalije u utakmici izrazitog natjecateljskog naboja.

Sve zanimljivo osim pogotka u prvom dijelu dogodilo se u prvih petnaestak minuta, kada je domaća momčad uhvatila početni zalet i stjerala goste u zadnju trećinu.

Već u 3. minuti Gibičar se oslobodio čuvara na lijevoj strani, udarac s 15 metara nije imao dovoljno snage ni preciznosti, pa ni vratar Lešić nije imao problema uhvatiti loptu.

U 8. minut prvi put se pojavio Brdar, napadač Krka poslao je loptu u vratara Lešića na Kuroltov ubačaj zdesna.

U 10. minuti Gibičar je propustio realizirati veliku priliku, kada se nenadano našao na 3 metra od Lešića, ali je glavom loptu poslao ravno u vratara Cibalije.

Ispuhali su se domaći igrači, gostujuća momčad počela je djelovati čvršće u bloku, primirila se utakmica iako je lopta pretežito kolala po gostujućoj polovici.

Dobro je stajala krčka momčad u razdobljima tijekom kojih je Cibalia pokušavala ugroziti Berkovića kroz brzu transformaciju, većina pokušaja osujećena je u začetku.

U 17. minuti Mlakić je pokušao škaricama iznenaditi Berkovića nakon ubačaja, bila je to jedina nešto izglednija prilika gostiju do odmora.

U zadnjih desetak minuta Krk je opet pojačao ritam, Čuturilo je u 36. minuti iz slobodnog udarca ozbiljno zaprijetio prije nego što je Brdar iskazao golgeteski osjećaj.

U 38. minuti nakion ubačaja zdesna u gužvi se lopta odbila do Brdara, koji se ove sezone često nalazi na pravom mjestu u pravom trenutku.

Prizemni udarac s 13 metara bio je neobranjiv, Krk je stekao za Cibaliju nedostižnu prednost - 1:0.

Od prve minute drugoga dijela odnosi snaga počeli su se mijenjati, gosti su sve više pojačavali ritam kako je vrijeme prolazilo.

Počeo je popuštati pritisak na zadnju liniju gostiju, momčad Krka sve je rijeđe prelazila na polovicu gostiju.

U 64. minuti Malkić je pobjegao desnom stranom, ubacio u sredinu, Dogan je ostao u otvorenoj poziciji za udarac.

U 71. minuti trener Tomislav Lopac počeo je zatvarati utakmicu, Kurolt je s mjesta desnog napadača preselio ne mjesto lijevog braniča...

Trebalo je zaustaviti brzonoga Malkića, jedinu realnu opasnost.

U 73. minuti ozlijedio se Čuturilo čime se neizbježno promijenila kvaliteta protoka lopte u domaćoj momčadi.

Zadnjih petnaestak minuta domaća momčad provela je u svojoj trećini, ali nikakve koristi gosti nisu imali od pritiska.

Momčad Krka toliko je koncentrirano i organizirano djelovala u bloku da Berković nije imao ama baš nikakvog posla.