TREĆA HNL

Grobničan vremenskim neprilikama unatoč opravdao ulogu favorita

Subota, 09. travnja 2022. 18:03 Napisao/la  KS

Marko Miculinić u 15. minuti direktnim pogotkom iz kornera doveo je domaćine u vodstvo, nakon toga je i asistirao Marinu Matkoviću za drugi pogodak

Treća HNL – Zapad, 19. kolo

GROBNIČAN – CRES 2:0

Igralište na Mavrincima. Gledatelja: 100.

Suci: Ivan Marinčević (Mićevec) – 6,5. Pomoćnici. Emir Trklja (Petrinja), Jurica Šarić (Dugo Selo)

Strijelci: 1:0 Miculinić (15'), 2:0 Matković (20')

Žuti karton: Zeko (Cres)

GROBNIČAN: Curać 7, Vukelić 6,5, Kurilić 6,5, Jukić 6,5, Golić 6, Miculinić 7, Batarelo 6,5 (77 Rupčić -), Tešić 6, Bosančić 6 (57 Babić 6), Brdar 7 (83 Babić -), Matković 7.

CRES: Paus-Kunšt 5, Savić 5, Crnovršanin 5, Gojak 5, Mardešić 5,5, Tarabocchia 5 (73 Jovanović -), A. Zubović 5,5, Smolčić 6, CIanci 5, Jusufi  5 (46 Subotić 5), Zeko 5.

„Mogao sam ići igrati odbojku“ dobacio je Dino Curać, vratar Grobničana i na jučerašnjoj utakmici protiv Cresa jedan od istaknutijih pojedinaca u domaćim redovima, dok je napuštao teren na Mavrincima praćen pljeskom najhrabrijih domaćih navijača, i obraćajući se mami Ameli, nekadašnjoj odbojkašici Rijeke i povremenoj hrvatskoj reprezentativki.

Nije, naravno, Dino mislio ništa loše, malo samoironije uzrokovalo je nevrijeme po kojem se u Mavrincima odigrala utakmica 19. kola Treće HNL – Zapad i u kojoj su nogometaši Grobničana očekivano pobijedili Cres.

Curać je bio jedan od najboljih pojedinaca susreta, u 63. minuti našao se oči u oči s Antoniom Zubovićem, sjajnom reakcijom spriječio je pogodak koji bi goste „vratio“ u utakmicu i praktički definitivno riješio pitanje pobjednika.

Nogometaši Cresa u prvom su se dijelu utakmice branili i protiv Grobničana i protiv vjetra i u takvim se okolnostima nisu baš najbolje snašli, za razliku od domaćina koji su vrlo brzo shvatili što će im biti ključne prednosti u prvih 45 minuta.

Već u trećoj minuti Miculinićev udarac glavom obranio je vratar Jan Paus-Kunšt, u 14. minuti obranio je i Tešićev udarac nakon jednog kornera, u 15. minuti bio je nemoćan.

Marko Miculinić je izveo korner, zbog vjetra je odlučio tuči izravno na vrata i majstorski je to odradio. Paus-Kunšt nije stigao niti reagirati, a lopta je bila u mreži – 1:0.

Pet minuta kasnije iznova je Miculinić bio u jednoj od glavnih uloga, lijepo je pronašao Marina Matkovića, koji trznuo glavom i drugi put svladao gostujućeg vratara – 2:0.

Imali su domaćini još nekoliko prigoda do kraja prvog dijela, tijekom kojega je na trenutke bilo čak i komično gledati kako se gosti pokušavaju prilagoditi uvjetima, koji su u nastavku postali još samo gori za igru.

Otvorilo se i nebo, grašica, kiša i jak vjetar odgodili su početak drugog dijela na petnaestak minuta, a nakon što je utakmica otpočela domaćini su pametnom i strpljivom igrom, iako su se sada našli protiv vjetra, gradili put do pobjede.

U 62. minuti Brdar je sve lijepo napravio sam, idealno poslužio Matkovića, koji nije svojim drugim pogotkom zaključio lijepu akciju.

Grobničan je zasluženo upisao novu pobjedu, unatoč svim vremenskim neprilikama, nogometaši trenera Dušana Gruevskog bili su dominantni svih 90 minuta.