TREĆA HNL

Grobničan ostvario sportski podvig, Crikvenica do 82. minute vodila 3:0

Subota, 23. travnja 2022. 19:13 Napisao/la  SC

U nastavku utakmice činilo se da sve urotilo protiv Grobničana, Matković je kaznenog udarca pogodio vratnicu,  Gundić je zatresao vlastitu mrežu

Mateo Vukelić i Dražen Pilčić

Treća HNL - Zapad, 21. kolo

GROBNIČAN - CRIKVENICA 3:3

Igralište na Mavrincima. Gledatelja 250

Sutkinja: Sabina Bolić (Zagreb)

Strijelci: 0:1 Am. Mašić (26), 0:2 Gundić (66-ag), 0:3 Buršić (58), 1:3 Pilčić (82), 2:3 Gundić (90), 3:3 Vukelić (90+1)

Žuti kartoni: Batarelo, Brdar (Grobničan)

GROBNIČAN: Curać, Gundić, Golić, Brdar, M. Babić (37 I. Babić), Vukelić, Bosančić (50 Burul), Batarelo, Brekalo (32 Tešić), Matković, Pilčić

CRIKVENICA: Baričević, Antanasković, Prpić, Mazzarolli, Barac (78 Burčul), Bogdanić, Alilović (78 Ad. Mašić), Butorac, Vukajlović (63 Šarković), Buršić (69 Imeraj), Am. Mašić

Nogometaši Grobničana i Crikvenice podijeli su bodove u derbiju 21. kola, momčad Grobničana ostvarila je sportski podvig u završnici utakmice, kada je postignula tri pogotka.

Do 82. minute Crikvenica je vodila 3:0, sve je upućivalo da će gosti utakmicu mirno privesti kraju, nikakvih naznaka preokreta nije bilo.

A onda je Pilčić iskoristio nepažnju gostujuće obrane, dočekao je loptu i atraktvnim udarcem pogodio za 1:3.

Pogodak je probudio grobničku grintu, stisnuo je domaćin goste u zadnju trećinu, rasli su pritisak i tenzije...

U 90. minuti Gundić je dočekao na glavi loptu ubačenu iz prekida, mirno je pogodio mrežu pokraj statične gostujuće obrane - 2:3.

Crikvenička momčad jednostavno je nestala s terena!

U 91. minuti Matković se uspio osloboditi za otvoreni udarac na ulasku u kazneni prostor, Baričević je dobro reagirao u situaciji jedan na jedan, odbio je loptu taman na glavu Vukelića, koji je precizno prebacio vratara gostiju za veliko veselje domaćih navijača, koji su se desetak minuta ranije već bili pomirili s porazom - 3:3.

U sudačkoj nadoknadi Imeraj je propustio relizirati meč-loptu, nije dobro primio loptu kada je ostao sam ispred Curaća.

Do 82. minute Crikvenica je igrala najbolju utakmicu u nastavku sezone.

Nakon dva uzastopna poraza, Crikveničani su na Mavrincima znalački iskoristili slabosti domaćina i postignuli tri pogotka..

Žustrije su krenuli domaćini, početna inicijativa u prvih petnaestak minuta mogla je usmjeriti utakmicu da Pilčić u 12. minuti nije pogodio stativu.

Primio je Pilčić loptu na ulasku u kazneni prostor zdesna i loptu poslao u daljnju vratnicu.

Nakon uvodnog pritiska Grobničana, Crikvenica je polako počela igrati nogomet zbog kojega je bila donedavno bila lider, kako je vrijeme prolazilo domaća obrana imala je sve više problema s okomitim i brzim izlascima gostujuće momčadi.

Imali su domaćini dodatnih problema, osim što je izostalo nekoliko važnih igrača (Jukić, Kurilić, Pretnjača, Miculinić...), obavio je Dušan Gruevski do odmora dvije, a nakon odmora i treću prisilnu zamjenu.

U 26. minuti Vukajlović je uspio okomito odigrati Amiru Mašiću iza leđa zadnje linije, napadač Crikvenice u primanju se oslobodio prvoga čuvara, varkom prošao Golića, izašao ispred Curaća i mirno pogodio mrežu - 0:1.

Pogodak je uočljivo ohrabrio gostujuće igrače, koji su počeli dominirati energetki, dobivali su gosti lakoćom duele, već je Mazarrolli (21) udarcem zdesna na kraju brze kontre naslutio što će se dogoditi u 26. minuti.

U 31. minuti Alilović je na ulasku u kazneni prostor prošao trojicu igrača, Curać je uspio zatvoriti bliži kut.

U 35. minuti Buršić je slijeva u kaznenom prostoru zamalo promašio suprotni kut, u 38. minuti Buršić je zamalo na drugoj vratnici u pogodak pretvorio Mašićevu dodavanje.

U nastavku utakmice činilo se da sve urotilo protiv Grobničana: u 51. minuti Matković je kaznenog udarca pogodio desnu Baričevićevu vratnicu, u 56. minuti Gundić je nakon ubačaja iz kuta glavom loptu skrenuo u vlastitu mrežu - 0:2.

Samo dvije minute kasnije Buršić se na lijevoj strani otvorio za udarac desnom nogom, iz zatvorene pozicije poslao je loptu u bližu vratnicu od koje se ista odbila u mrežu - 0:3.

U idućih dvadesetak minuta crikvenička momčad držala je domaću momčad daleko od Baričevića i mirno kontrolirala utakmicu, Šarković (67) je natjerao Curaća na još jednu ozbiljnu intervenciju.

Ništa nije moglo ugroziti crikveničku pobjedu osim grobničkog karaktera!