KUP

Grobničan osvojio županijski kup pobjedom protiv Orijenta 1919

Utorak, 31. svibnja 2022. 21:01 Napisao/la  Igor Vranić

Vratio se Orijent 1919 u utakmicu u sudačkoj nadoknadi, dignule su se tenzije, Srzentić pogodio vratnicu u 94. minuti

Finale županijskog kupa

GROBNIČAN - ORIJENT 1919 2:1

Igralište Mavrinci. Gledatelja 600

Sudac: Ivan Bebek (Rijeka) 7

Strijelci: 1:0 Pilčić (11), 2:0 Bosančić (41), 2:1 Fatić (90+2)

Žuti kartoni: Vukelić, Pilčić, Kurilić, Burul (Grobničan), Durdov, Putnik (Orijent 1919)

GROBNIČAN: Curać 6,5, Golić 6, Jukić 6,5 (56 Burul 6), Kurilić 6,5, Brdar 6, Vukelić 6, Rupčić 6,5, Bosančić 6,5 (88 Batarelo -), Matković 6 (88 Gundić -), Prtenjača 6,5 (76 Tešić -), Pilčić 7

ORIJENT 1919: Mohorović 6, Švrljuga 5,5, Tadejević 6 (82 Macolić -), Komorski 5,5 (46 Dukađin 6), Senčar 6, Putnik 6, Mulac 6, Mohorovičić 5,5 (46 Zrilić 6), Gadže 5,5 (69 Srzentić -), Fatić 6, Durdov 6

Nogometaši Grobničana osvojili su županijski kup pobjedom protiv Orijenta 1919 u finalu odigranom na Mavrincima.

U 92. minut Švrljuga je ubacio iz prekida, Fatić je iskoristio pad koncentracije u domaćoj obrani, glavom je uspio loptu poslati u mrežu - 2:1.

Vratio se Orijent 1919 u utakmicu u sudačkoj nadoknadi, dignule su se tenzije, dvije minute nakon Fatićeva pogotka Srzentić je sa 17 metara loptu poslao u lijevu Curaćevu vratnicu...

Bila je to zadnja prilika da Orijent 1919 izjednači prije nego što je Ivan Bebek označio kraj utakmice i početak velikog slavlja na Mavrincima.

Treba naglasiti da je Grobničan zasluženo osvojio županijski kup, ostavio je ukupno bolji dojam, posebice je bolje izgledao u prvom poluvremenu.

Orijent 1919 do odmora nije mogao energetski parirati rastrčanim i agresivnim domaćim igračima, koji su dobili većinu duela i zbog toga stalno održavali pritisak.

Već u 4. minuti Mohorović je obranio zicer, Brdar je u ravni druge vratnice glavom poslao prema vratima nakon ubačaja iz kuta.

Nakon što je Durdov u 7. minuti mogao kazniti neiskorišteni domaći zicer, momčad Grobničana počela je  fizički dominirati.

U 11. minuti domaćini su poveli na tipičan način, svi u regiji znaju kako Grobničan postiže pogotke!

Dugačko ubačenu loptu iz zadnje linije, Prtenjača je u skoku glavom produžio prema Piliću, koji je pobjegao Komorskom i znalački kaznio pokušaj istrčavanja gostujućeg vratara: na ulasku u kazneni prostor elegantno je prebacio Mohorovića - 1:0.

Pogodak je još više dignuo snagu u statičnim duelima domaće momčadi, svako okomito ubacivanje prema zadnjoj liniji Orijenta 1919 bila je potencijalna opasnost, posebice kada je u blizini bio Pilčić.

Dvaput su domaćini ozbiljno zaprijetili (Bosančić 26, Pilčić 31) prije nego što je Orijent 1919 dočekao drugu (polu)priliku: Senčar je ubacio slijeva, Durdov je glavom loptu poslao kraj vratnice.

U 39. minuti Fatić se pravodobno ubacio iza zadnje linije, Putnik je precizno odigrao, Fatić se u primanju uspio riješiti Kurilića, ali nije Curaća.

U 41. minuti Pretnjača je na desnom boku osvojio u duelu tzv. drugu loptu, u nastavku akcije Pilčiću se otvorio desni bok, napadač Grobničana precizno je zdesna na drugoj vratnici pogodio Bosančića, koji je iz blizine gurnuo loptu u mrežu - 2:0.

U 12. minuti Pilčić je dobio žuti karton zbog žestoke reakcije na Bebekovu odluku: Pilčić je ušao u kazneni prostor ispred Senčara, koji je posegnuo rukom prije nego što je Pilčić pao...

Dojam je da je Bebek pravilno procijenio (pre)slabi intezitet za onako teatralni pad.

U drugom dijelu Orijent 1919 se dvjema zamjenama presložio, počeo je igrati puno brže i snažnije, ostvario je premoć u posjedu lopte, domaća se momčad vratila u svoju trećinu odakle je prijetila u brzim izlascima.

Fatić (52) je prvi odmjerenim udarcem s 25 metara natjerao Curaća na rutinsku reakciju, od 56. minute promijenio se raspored u domaćoj obrani, Rupčić je zauzeo mjesto stopera umjesto ozlijeđenog kapetana Jukića.

Ništa se u načinu igre domaće obrane nije bitno promijenilo, čvrsto je djelovao središnji blok Grobničana, ni jednu priliku Orijent 1919 nije stvorio do zadnjih desetak minuta..

Prtenjača (70) je nakon ubačaja iz kuta udarcem glavom loptu poslao kraj vratnice, Putnik je u 71. minutu u zadnji trenutak stigao blokirati Bosančića.

Odnosi snaga potpuno su se promijenili u završnici, domaća je obrana nekoliko puta izgubila raspored pod dodatnim pritiskom Orijenta 1919.

Pokušao je Dukađin (81) prije nego što Fatić (72) nije dobro zahvatio loptu u otvorenoj poziciji za udarac u sredini kaznenog prostora, u 84. minuti Zrilićev je udarac izgledao vrlo obećavajuće...

U sudačkoj nadoknadi dogodio se pogodak zbog kojega domaćim igračima i navijačima nije bilo lako dočekati kraj utakmice.