Subota, 16. ožujka 2013. 17:46 Napisao/la  SC

Treća nogometna liga Zapad - 19. kolo

CRIKVENICA - NAPRIJED 2:2

Gradski stadion. Gledatelja: 100.

Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac) 6

Strijelci: 0:1 Čop (27.), 1-1 Antić (41.), 1-2 Lukačić (57), 2-2 Jovanović (61.)

CRIKVENICA: Šegota 6.5, Šarić 6.5 (od 76. Smojver 6), Antić 7, Jug 6.5, Špalj 6.5, Kuna 6.5, Pišković 6 (od 29. Petrinović 6), Jovanović 7, Pejić 6.5, Butorac 6.5, Gašparović 6 (od 63. Krišković 6).

NAPRIJED: Kezić 6, Kružić 6, Valenčić 6.5, Murica 6.5, Savić 6.5, Radmanović 6.5, Čop 6.5, Kanjer 6 (od 55. Ende), Petrović 6.5, Lukačić 7 (od 67. Perušić 6), Hamidović 6.5 (od 67. Behđeti 6).

Vrlo dobru i sadržajnu utakmicu odigrali su dva susjeda Crikvenica i Naprijed. Dobri potezi, rastrčane i željne ekipe, te čak četiri pogotka, zadovoljili su navijače i jedne i druge ekipe. Nogometaši Hreljina željni nadigravanja, otvorenog garda ušli su u susret protiv u nastavku sezone preporođene Crikvenice.

Gosti svoju vrlo dobru igru okrunjuju pogotkom u 27. minuti. Hamidović se rješava Antića, upošljava natrčalog Čopa koji poentira pokraj nemoćnog Šegote. Najbliži izjednačenju je Pejić deset minuta kasnije.

Prihvaća loptu na rubu kaznenog prostora, okrenut leđima golu, te iz okreta pogađa vratnicu. Ono što nije uspjelo Pejiću, polazi za nogom Antiću. Majstorski slobodan udarac sa 20-tak metara sijeda neobranjivo u lijevom gornjem kutu Kezića. Nastavak utakmice opet bolje otvaraju gosti. Hamidović sam izlazi pred domaćeg vratara, ali Šegota je ovog puta uspješniji.

Gosti ipak dolaze do vodstva u 57. minuti. Lukačić koristi „fliper“ u domaćem kaznenom prostoru i pogađa za 1-2. Vodstvo nije dugo trajalo. Nakon samo četiri minute, Antić probija lijevu stranu, pronalazi Jovanovića, koji se prvo rješava pratnje, a zatim i pogađa uz samu vratnicu gostujućeg vratara. Vrlo dobra predstava jedne i druge ekipe završila je zasluženom podjelom bodova. (S. Lončarić)

NEHAJ - ORIJENT 1:0

Igralište NK Nehaj. Gledatelja: 230

Sudac: Goran Krneta (Umag) 6,5

Strijelac: 1:0 I. Vrban (11)

Žuti karton: Guerieri (Orijent)

NEHAJ: Baričević -, Vila 6, B. Vrban 6, Dabac 7, I. Vrban 7, Prpić 6,5, Pečanić 7, Lopac 6, Topolovec 6,5, Žunić 6, Tomljanovič 6,5 (od 90. Massarini -).

ORIJENT: Knežević -, Guerieri 6, Leskur, 5,5, Čubelić 6,5, Kovačević 5,5, Polegubić 5,5, Štanfel 6, Krešić 6, Devović 5,5 (od 65 Kauzlarić 5,5), Barišić 6 (od 54 Babić 6), Mikulić 6 (od 75. Juničić -).

Za Nehaj su bodovi iz ove utakmice bili imperativ. Bez 5, 6 standardnih igrača prve momčadi, sa novim trenerom, u utakmicu su ušli poduzimljivo. Već u 6. minuti snažno puca Žunić, ali pokraj gola. U idućem naletu opasan je bio Pečanić, ali loptu po sredini gola brani Knežević.

U 10. minuti radost Uskoka. U gužvi pred golom Orijenta najbolje se snalazi Ive Vrban i donosi radost domaćim navijačima. I u 13. minuti obrana crvenih se ne snalazi najbolje, ali ovaj puta sreća miluje Kneževića. I u 34. minuti je dosta burno pred gostujućim golom, ali osim dva uzastopna kornera veće opasnosti po gol gostiju nije bilo.

U nastavak utakmice Orijent ulazi mnogo poduzimljivije, ali u odnosu na igre prikazane u pripremnom razdoblju, potpuno bezopasno, pa ni lopti za Baričevića nije bilo. Nekoliko nabačaja na vrh kaznenog prostora otklanja Dabac, koji rukovodi cijelom svojom obranom i koriogira eventualne propuste.

U 62. minuti obrana gostiju izbija loptu sa gol crte, a dvije minute kasnije Vila i najmlađi igrač na terenu Andrija Tomljanović (1996. godište) uspijevaju izigrati obranu Orijenta, ali završnica akcije donosi minimalan promašaj gola.

Ni sve izmjene trenera Dželalije ne mijenjaju omjer snaga na terenu, iako je u posljednjih deset minuta utakmice vidljiv umor na domaćim igračima. Trener Denis Lopac, koji je startao pobjedom, u ovoj utakmici imao je vrlo oskudan igrački kadar na klupi, pa i nije posezao za izmjenama, iako je to u finišu bilo i više nego evidentno.

Dobru zvučnu kulisu utakmici dodali su navijači Orijenta (RF), njih 19, koje je predvodio legendarni kralj krimejskih maškara Joja (Šegota). (SL)

HALUBJAN - JEDINSTVO OMLADINAC 2:1

Igralište Brnasi. Gledatelja: 80

Sudac: Tomislav Frlan (Podhum)

Strijelac: 1:0 Štimac (12), 2:0 Štimac (58-11m), 2:1 Vale (82)

Žuti kartoni: Funčić, Dobrić, Franković (Jedinstvo Omladinac)

Crveni karton: Franković (90-drugi žuti)

HALUBJAN: Bedenik, Žiković, Perić, Omerović, Kinkela, Miletić, Štimac, Bilobrk (66 Mrvčić), Tuzlak (75 Miočić), Šanjug, Kučinić (87 Alilović)

JEDINSTVO OMLADINAC: Funčić, Dobrić, E. Kurtić. D. Kurtić (62 Franković), R. Černjul. T. Černjul, Čudić, Honović (68 A. Fornažar), Miletić, S. Fornažar (46 Vale), Trajkovski

Nogometaši Jedinstva Omladinac na Viškovo su stigli u okrnjenom sastavu, no bez obzira na to, premalo su pokazali za bod(ove). Kao i dosad, nije ih mazila niti sreća, pa je poraz bio minovan. Gosti su na Brnase stigli odlučni da odatle ne otiđu poraženi, pa su u utakmicu ušli vrlo žustro, i imali prvu prigodu. U devetoj minuti Honović je uputio oštar udarac sa šesnaest metara, ali je mladi vratar Deni Bedenik bio siguran.

No, usprkos dobroj igri gostiju, od 13. minute, pomalo slučajno, vode domaćini. Kristian Štimac je vjerojatno u pokušaju centaršuta, uputio jednu loptu čudnog luka u šesnaesterac, a ona se od suprotne vratnice odbila u mrežu za slavlje domaćih navijača. Nakon pogotka igra je otišla u dosadnom smjeru, pa tako do kraja prvog dijela gledatelji nisu vidjeli nijednu iole ozbiljniju opasnost po vrata obiju momčadi.

Kako gosti nisu stvorili niti u nastavku neku veliku prigodu za pogodak, bilo je samo pitanje kada će domaći potvrditi. Odgovor na to pitanje stigao je u 58. minuti kada Sandi Dobrić ruši natrčalog Miletića u šesnaestercu, sudac Frlan pokazuje na bijelu točku, odakle Štimac upisuje svoj drugi pogodak na utakmici. Gosti su do kraja utakmice pokazali malo više zalaganja i trke, a i ulaskom Valea, bili su višestruko opasniji po protivnički gol. Upravo je on u 84. minuti sjajnim udarcem od grede zatresao Bedenikovu mrežu za konačnih 2:1.

NOVIGRAD - NOVALJA 2:1

Igralište Laco. Gledatelja: 150

Sudac: Davor Majnarić (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Lozančić (50), 1:1 Halilović (59), 2:1 Ugrina (90+5-11m)

Žuti kartoni: Crnogorac, Beletić, Huskić (Novigrad), Kresović, Lozančić, Vukorepa, Vrbos, Radović (Novalja)

NOVIGRAD: Crnogorac, Beletić, Višković, D. Valenta (17 Kotiga), Huskić, Ivković (52 Juko), Peculić, E. Valenta (78 Tikas), Tatar, Halilović, Ugrina

NOVALJA: Jurjević, Kresović, Kraljević, Simanović, Šabić (71 Vrbos), Lozančić, Vukorepa, Batkoski, Lopez (85 Tonković), Jakušić, Bukal (46 Radović)

Sraz davljenika je obilježila lakrdijaška arbitraža riječkog djelitelja (ne)pravde Davora Majnarića koji je to na kraju "začinio" vandalskim ponašanjem, udaranjem šakom u glavu jednog gostujućeg navijača.

Domaći su od prve minute svom silinom krenuli prema Jurjevićevim vratima, pa se već u 12. minuti Valenta, na dodavanje Ugrine, našao u obećavajućoj situaciji ali je njegov udarac okončao preko grede. Potonji je ponovno neprecizan u 28., a minut kasnije preko grede šutira Ivković. U 30. i pet minuta kasnije neprecizan je Tatar, točnije uspješniji je vratar Jurjević koji se ističe sjajnim intervencijama. Emanuel Valenta u 37. zaslužuje epitet „mister promašaj“, njegov udarac glavom okončava za malo pored desne Jurjevićeve vratnice. Pridružuje mu se Tatar, minut prije odmora, udarcem preko grede.

Već u petoj minuti nastavka "hladan tuš" za navijače domaće momčadi. Potegao ja Kraljević malo iskosa s lijeve strane, Crnogorac kratko odbilo loptu, ali na njegovu žalost ravno na glavu Lozančića kojemu je s dva metra bilo teže promašiti nego pogoditi. Radost otočana trajala je svega devet minuta jer Halilović zabija pod samu gredu za poravnanje. U 65. velika Majnarićeva greška. Baletić šutira glavom, lopta na gol liniji u ruku pogađa Kraljevića, no riječki djelitelj pravde pokazuje da se radilo o nenamjernom „rukometu“.

No, dvostruka kompenzacija stiže domaćim u petoj minuti sudačke nadoknade vremena. Iako nije imao razloga ni za četiri koliko je službeno produžio utakmicu Majnarić nagrađuje Novigrad i petom u kojoj dosuđuje penal za dvojben prekršaj Vukorepe na Tikasu, nedvojbeno daleko van kaznenog prostora.

A onda je sve "začinio" već opisanim udarcem u glavu navijača Novalje.

- Sramota me je što sam dio nogometne organizacije, grmio je na kraju susreta vidno razočarani direktor Novalje Mario Kustić.

RUDAR - GROBNIČAN 0:2

Gradsko igralište. Gledatelja: 100

Sudac: David Manojlović (Vrsar)

Strijelci: 0:1 Linić (52), 0:2 Bijelić (68)

Žuti kartoni: Juričić (Rudar), Jasprica (Grobničan)

RUDAR: Vozila, Šarin, Munjas (85 Zahtila), Livović, Juričić (69 Knapić), Stepčić, Kovačević, Hodžić, Mehić, Škopac, Šepić

GROBNIČAN: Ciani, Vukelić, Jukić, Miculinić, Glavaš, Prtenjača (64 Bijelić), Linić, Jasprica (28 Burić), Cianci, Sertić (81 Miškulin), Jović

U zaista lošoj predstavi, pogotovo s domaće strane, nogometaši Grobničana su u dva navrata zatresli Vozilinu mrežu, i dojam je da se za pobjedu i nisu previše namučili. U utakmicu su obje momčadi ušle oprezno, pa gledatelji nisu vidjeli previše u prvih pola sata, osim dva udarca Hodžića. Jedan od njih završio je u bloku, a drugi u rukama vratara Ciania. U igri između dva šesnaesterca po katastrofalnom igralištu nisu se posebno isticali igrači nijedne momčadi, ali je zato u 25. minuti Zoran Kovačević propustio dovesti domaće u vodstvo iz „zicer“ situacije.

Naime, Mehić je poslao dugu loptu, stoper gostiju krivo procijenio pa je labinski napadač loptu odlično smirio, ali onda šutirao točno u vratara Ciania, koji je već bio „na podu“. Gosti nisu previše pokazali, jedino vrijedno spomena iz prvog dijela je udarac Sertića tik pored vratnice u 40. minuti pa se na odmor otišlo istim rezultatom s kojim se i počelo utakmicu.

Međutim, u nastavku druga priča. Gosti su krenuli na sve ili ništa, i od 53. minute poveli. U gužvi u labinskom šesnaestercu, uspjeli su čak triput zapucati na vrata Vozile, koji je prva dva udarca krajnjim naporom obranio, ali je treći udarac, Linićev, bio koban za momčad Valdia Šumberca. Nakon toga se Rudar malo konsolidirao, uspostavio ravnotežu, ali je u igri nedostajao ono posljednje dodavanje kako bi se stiglo u prigodu. No, bezidejnost domaćih iskoristili su Grobničani u 70. minuti kada je sijevnula jedna kontra „crvenih“ koji je bez većih problema okončao prvi strijelac lige, Ivan Bijelić.

Do kraja se ništa značajno nije dogodilo, pa Labinjani moraju žaliti za prigodom Kovačevića iz prvog dijela, jer osim te situacije, niti jedna druga nije bila opasna za vrata Ciania, a to je ono što bi najviše trebalo zabrinjavati klupsku struku prije dva gostovanja.

ROVINJ - KRK 0:2