3. HRL: Opatija pobijedila Dubravu, Krk osvojio tri boda Josipovićevim pogotkom

Nedjelja, 13. studenog 2016. 17:01 Napisao/la  SC

Utakmice 11. kola: Krk - Maksimir 1:0, Opatija - Dubrava 2:0. Da tako idemo u svakoj utakmici nikakvih problema ne bismo imali, kaže trener Opatije Zoran Bogolin

Treća HNL - Zapad, 11. kolo

OPATIJA - DUBRAVA 2:0

Igralište Opatije. Gledatelja 100

Sudac: Davor Jukić (Vrbovec)

Strijelci: 1:0 Lee (8), 2:0 J. Rudan (43)

Žuti kartoni: Kovačević, Lazić, Klapan (Opatija), Mioković (Dubrava)

Crveni karton: Klapan (74, drugi žuti karton)

OPATIJA: Raspor, Cvetković (65 T. Rudan), Dadić, Lee, J. Rudan, Kolić, Lazić, Klapan, Kovačević, Mršić (90 Jug), Šuker,

DUBRAVA: Kakša, Čopec (67 Ivanagec), Kolak (62 Vidović), Čečura, Berišić (73 Krajina), Mioković, Brcković, El-Saleh, Juranović, Baučić, Abramović

Nogometaši Opatije pobijedili (2:0) su Dubravu, momčad Zorana Bogolina osvojila je bodove protiv jedne od vodećih momčadi lige:

- Nije problem to što je Dubrava u vrhu nego što smo mi ovakvi kakvi jesmo. Danas nisu igrala šestorica igrača, a iduće kolo idemo u Vrapče bez Lazića, Klapana i Kovačevića, koji ne smiju igrazi zbog kartona. U prvom smo dijelu igrali fizički snažno, napravili smo jaki pritisak, zabili dva gola. Jednostavno, išli smo na ritam. Imali su i oni dvije šanse, Raspor je bio na mjestu. Propustili smo i mi realizirati nekoliko šansi, utakmica je bila lijepa za gledanje. Teren je bio dosta dobar do zadnjih dvadesetak minuta, ali moglo se igrati, kaže Bogolin.

Mihovil Klapan dva žuta kartona dobio je zbog oštrih startova u 62. i 74. minuti. Kada takav tip igrača silovito ulazi u duele, jasno je da je momčad visoko motivirana:

- Čudio sam se kako su igrači išli, što nije bila moja zasluga. Sami su se tako odlučili! Da tako idemo u svakoj utakmici nikakvih problema ne bismo imali. Važno je da izguramo do kraja polusezone, u nastavku sezone sigurno ćemo biti pametniji, kaže Bogolin.

KRK - MAKSIMIR 1:0

Igralište Josip Pepi Uravić. Gledatelja 100

Sudac: Matija Kukurić (Sisak)

Strijelac: 1:0 Josipović (70)

Žuti kartoni: Zec, Kovačević, Fl. Fumić, Totić (Krk), Rebernjak, Grlj, Krznar, Glasnović, Ivanković (Maksimir)

KRK:  Berković,  Vidas (61 Kurolt), Con, Nenadić, Totić, Kovačević, Fi. Fumić, Čuturilo, Malinić (70 Fl. Fumić), Zec (90 Nemetz), Josipović

MAKSIMIR: Grlj, Ćibarić (79 Trbuljak), Rebernjak (46 Mulaibrahimović), Jakelić, Valenta, Glasnović, Žugaj,  Krznar, Bektaši, Tabaković, Nakić (71 Hodak)

Tri boda u utakmici u kojoj su krčani bili puno bolja ekipa, no još u prvom dijelu nisu uspjeli materijalizirati nadmoć i dobre prilike.

Već u 3. minuti Vidas prodire po desnom boku, centrira  na Josipovića u petercu, skrenuta lopta petom no Grlj je bio na mjestu.

U 12. minuti Čuturilo gura Kovačevića u idealnu priliku, ali isti se spetljao u odsutnom momentu.

Igrači Krka ne posustaju te ozbiljno prijete tako da je pet minuta kasnije vratar Grlj spasio jednu situaciju jedan na jedan, prekršajem izvan svog šesnaesterca i za to biva opomenut žutim kartonom.

Sredinom prvog dijela prilika i za goste, ali Berković čita Krznara i paradom odbija loptu u korner.

Igrala se 37. minuta utakmice i usljedila je najbolja prilika za domaće u režiji Zeca, ali napadač Krka sam samcat ni od kog ometan iz prve šalje loptu visoko preko gola.

U idućem napadu Zec šalje centar na glavu Cona, dobar trzaj stopera Krka i centimetri su djelili domaćina od vodstva.

U zadnjoj minuti prvog dijela slijede još dva opasna udarca prema golu gostiju, no mreže ostaju netaknute.

U drugom dijelu nastavlja se dominacija domaće ekipe te Con nakon prekida iz dobre pozicije udara loptu glavom, zamalo iznad gola.

Gosti stihijskim napadima pokušavaju parirati domaćinu, ali svi njihovi pokušaji završavaju u nogama sigurne obrane ili naručju vratara Berkovića.

Slijedi 70. minuta i gol odluke nakon lijepe akcije tek ušlog starijeg Fumića, koji se probio po lijevom boku idealno u petercu uposlivši najboljeg strijelca lige Josipovića za 1:0.

Gosti iz Zagreba potpuno se otvaraju, a igrači Krka u nekoliko navrata ne koriste brojčanu prednost u kontri, a u 84. minuti mogli su biti kažnjeni nakon zicera i promašaja Bektašija.

Najveća prilika za goste usljedila je ni iz čega nakon odbijanca koji je mogao kobno završiti za domaćine.

Na Sportskom centru u Krku osim službenih osoba na utakmici bili su prisutni i kontrolori suđenja, koji nisu baš bili zadovoljni suđenjem mladog suca Kukurića iz Siska kojeg je vjerojatno tresla trema. (Ž. Dminić)

Ostali rezultati: Vinogradar - Samobor 1:0, HAŠK - Segesta 0:0, Dugo Selo - Kustošija 0:1, Trnje - Vrbovec 4:0, Jadran-Poreč - Zagorec 3:0, Stupnik - Vrapče 2:0