TREĆA HNL

Novigrad titulu proslavio pobjedom protiv Opatije

Subota, 28. svibnja 2016. 16:52 Napisao/la  SC

Rezultati 30. kola: Krk - Dubrava 2:2, Novigrad - Opatija 2:0, Maksimir - Rijeka II 2:1 (srijeda)

Treća HNL Zapad - 30. kolo

KRK - DUBRAVA 2:2

Igralište Josip Uravić-Pepi. Gledatelja 500

Sudac: Igor Marić (Sisak)

Strijelci: 0:1 Baučić (6), 0:2 Baučić (23), 1:2 Bajramović (47), 2:2 Bajramović (58)

Žuti kartoni: Fi. Fumić, Pejanović, Totić (Krk)

KRK: Magaš, Kovačević, Simanović (Fi. Fumić), Nenadić,  Totić, Josipović (71 Fl. Fumić), Malinić, Turčić (71 Lugušić), Rubčić, Bajramović,  Pejanović

DUBRAVA: Di Ceglie, Kelemen, Vozetić (79 Klarić), Baučić, Ivanković, Brkić (53 Hong Sun), Maloča (89 Stubičar), Šporčić, Ivanagić, Mioković, Juranović

Zadovoljni uspješnom sezonom igrači Krka neambiciozno su ušli u utakmicu te u prvih pola sata pružili gostima zadovoljstvo vodstva čak sa dva zgoditka.

Već u 6. minuti zakašnjela reakcija obrane domaćina i Baučiću nije bilo teško pogoditi iz blizine za vodstvo od 0:1.

Gosti i dalje agresivnom igrom tjeraju domaće igrače u nove greške te u 23. minuti ponovno Baučić matira mladog Magaša nakon lijepe akcije cijele napadačke trojke.

Igrači Krka, vidjevši da je vrag odnio šalu, polako se bude iz sna te u 37. minuti upućuju prvi udarac na vrata protivnika iz slobodnog udarca Rubčića, no vratar Di Ceglie bio je na mjestu.

Tri minute kasnije prva prilika za domaće, Pejanović bježi po desnoj strani idealno nabacuje u sredinu gdje se u idealnoj situaciji ne snalaze  ni Bajramović, ni potom Josipović.

U 42. minuti slijedi potez utakmice, Rubčić se oslobađa svog protivnika na oko 25 metara od gola, odapinje lijevicom no lopta završava na gredi, pogledom ispraćena od gostujućeg vratara.

Mogao je Josipović u smaoj završnici prvog dijela zatresti mrežu u dobroj poziciji ali vratar Dubrave opet dobro reagira i odbija loptu u korner.

U drugom djelu trener Dželalija uvodi u igru mlađeg Fumića i igra Krčana dobiva na protočnosti, a isti igrač u 47. minuti idealno upošljava Bajramovića, koji s pet metara skreće loptu u mrežu za smanjenje rezultata na 1:2.

Pritisak domaćina ne jenjava te konačno gledamo ekipu kakvu smo navikli gledati u većini utakmica prvenstva.

U 58. minuti Bajramović izvodi slobodnjak sa lijeve strane sa preko 25 metara iskosa, a jako upućenu loptu Malinić propušta kroz noge te tako vara gostujućeg vratara za poravnanje rezultata na 2:2.

Do kraja utakmice mogli su domaćini i još koji put zatresti mrežu, ali u odsutnom trenutku napadači Krka nisu bili prisebni i tako su gosti zadovoljni bodom napustili travnjak Sportskog centra u Krku. (Ž. Dminić)

NOVIGRAD - OPATIJA 2:0

Igralište Laco. Gledatelja 250

Sudac: Mario Cindrić (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Polić (72), 2:0 Batelić (75)

Žuti kartoni: Kolić, Jug, T. Rudan (Opatija)

NOVIGRAD: Beblek, L. Čakarun, Valenta, Glavaš,  Bjelanović, Žabec (67 Polić), Muminović, Dadić, Ismaili (60 Batelić), Grujević, M. Čakarun (81 Brdar)

OPATIJA: Raspor, J. Rudan, Dadić, Kolić,   Kovačević, Jug  (60 Prpić), Kurti (54 Štemberger), Šolić,  Matovina (77 Bogolin), T. Rudan, Monjac

Nogometaši Novigrada okončali su sezonu pobjedom protiv vjećnog rivala iz Opatije.

Iduće sezone rivali neće igrati u istoj ligi, Novigrad je pred oko 500 gledatelja na Lacu pobjedom protiv Opatije proslavio titulu prvaka i promociju u drugu ligu, koja je potvrđena dobivanjem licence.

Utakmicu su riješili  Jeličićevi jokeri s klupe Batelić i Polić.

Ostali rezultati 30. kola:  Maksimir - Rijeka II 2:1 (srijeda), Dugo Selo - Samobor 3:5, Vinogradar - Špansko 6:1, Zagorec - HAŠK 6:0, Vrbovec - Trnje 1:5, Vrapče - Stupnik 3:1