TREĆA HNL

Krk pobijedio, Opatija remizirala, Rijeka poražena

Subota, 21. svibnja 2016. 17:00 Napisao/la  SC

Rezultati 29. kola: Rijeka II - Vrapče 2:3, Opatija - Vrbovec 2:2, Špansko - Krk 0:3

Treća HNL Zapad - 29. kolo

RIJEKA II - VRAPČE 2:3

Stadion Rujevica. Gledatelja: 150

Sutkinja: Martina Neralić (Karlovac)

Strijelci: 1:0 Rebernik (13), 1:1 Fajdiga (37), 1:2 Bektaši (51), 1:3 Bektaši (76), 2:3 Lucić (81)

Žuti kartoni: Nakić, Musa, Mrdeša (Rijeka II), Kranjec, Ćosić, Krajačić, Šutalo (Vrapče)

RIJEKA II: Ayotunde, Budicin, Cvetković (69 Mrdeša), Čanković, Nakić (46 Fatić), Budan, Musa, Lucić, Rebernik, Šarić, Šutić (60 Iličić)

VRAPČE: Kranjec, Lazov, Krajačić, Milas, Kos, Vrbat (12 Samardžić), Ćosić, Fajdiga (67 Horvat), Šugić (74 Miloš), Bektaši, Šutalo

Nogometaši Rijeke II pripredili su još jedno razočaranje. U zadnjoj domaćoj utakmici ove sezone izgubili (2:3) su od Vrapča, 13. poraz ublažio je Lucićev pogodak u 81. minuti.

Rijeka II je povela  u 13. minuti pogotkom Rebernik. Nakon toga Vrapče je postignulo tri pogotka i kontrolirala utakmicu do Lucićeva pogotka, koji je nakratko vratio neizvjesnost utakmici.

Rijeka zadnju utakmicu igra u srijedu protiv Maksimira.

OPATIJA - VRBOVEC 2:2

Igralište Opatije. Gledatelja: 100

Sudac: Mario Cindrić (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Monjac (10), 1:1 Vlašić (45+1), 2:1 Šolić (66), 2:2 Boroša (75)

Žuti kartoni: Brozović, Krešić, Kovačević, Štemberger, Prpić (Opatija), Vlašić, Babić (Vrbovec)

OPATIJA: Raspor, J. Rudan (46 Matovina), Brozović (64 Štemberger), Kolić, Krešić, Monjac, T. Rudan, Šolić, Kovačević, Dadić, Vrdoljak (46 Prpić)

VRBOVEC: Kosovec, Babić, Vlašić, Petak, Bradić, Ivoš (34 Starčević), Dimović, Boroš (76 Tomić)a, Plušec, Gomerčić, Kokot (46 Roso)

Nogometaši Opatije i Vrbovca podijelili su bodove. Susret je završio 2:2.

- Imali smo inicijativu i dobre prilike na početku, ali ih nismo iskoristili što nam se kasnije vratilo. Poveli smo, a oni su izjednačili iz jednog odbijanca. U nastavku smo ponovno poveli, a onda smo bez veze dobili drugi gol. Jednostavno nam nije išlo. Šteta jer da smo pobijedili bili bi među prvih pet momčadi, ovako ćemo biti negdje između osmog i desetog mjesta, rekao je nogometaš Opatije Josip Rudan nakon susreta.

Trener Opatijaca Zoran Bogolin bio je odsutan.

ŠPANSKO - KRK 0:3

Igralište Vrapče. Gledatelja: 100

Sudac: Dejan Kupres (Samobor)

Strijelci: 0:1 Zec (60), 0:2 Pejanović (85), 0:3 Kovačević (90+3)

Žuti kartoni: Plojović-Beriša, Ivić (Špansko), Bajramović, Zec, F. Fumić, Malinić (Krk)

ŠPANSKO: Flanjak, Jeon (46 Družić), Vedriš, Radanović, Šoša, Skupnjak, Tićak, Plojović-Beriša (68 Bazina), Salopek (57 Bencalić), Pišković, Ivić

KRK: Berković, Nenadić, Turčić (69 Kovačević), Rubčić, Bajramović, Totić, Jurasić, Zec (87 Grdinić), Fumić, Josipović (69 Pejanović), Malinić

Nogometaši Krka slavili su u gostima kod Španskog 3:0.

- Utakmica je bila otvorena. Mi smo igrali rasterećeno. Dao sam priliku mlađim igračima . Kod 0:0 bilo je prilika s obje strane, moglo je i Špansko povesti. No, nakon što smo zabili prvi gol zagospodarili smo terenom i rutinirano pobijedili, rekao je trener Krka Davor Dželalija.