Krku bod protiv Samobora, Opatija primila tri gola

Subota, 14. svibnja 2016. 16:57 Napisao/la  SC

Rezultati 28. kola: Krk - Samobor 1:1, Maksimir - Opatija 3:0

Strijelci: 1:0 Totić (7), 1:1 Kižlin (81)

Žuti kartoni: Zec, Kovačević, Nenadić (Krk)

KRK: Berković, Kovačević, Nenadić, Turčić, Rubčić, Bajramović (56 Pejanović), Fi. Fumić (61 Josipović), Totić, Kurolt, Jurasić, Zec (70 Fl. Fumić)

SAMOBOR: Tvrtković, Martić, Makarun, Ivkovčić, Hasan, Škvorc, Držić, Tomić, Brdarić (60 Brujić), Regović (75 Kižlin), Zeman

Početak i rani pogodak Krka nagovijestio je dobru igru i pobjedu nad direktnim konkurentom za visoki plasman, ekipom Samobora. Nakon izvedenog kornera Zeca, najviši u buketu igrača bio je Totić te postigao gol za vodstvo od 1:0.

Nakon postignutog pogotka zadovoljni vodstvom, igrači Krka povlače se i prepuštaju inicijativu gostujućoj ekipi. Veći posjed lopte Samobora nije se odrazio na krajnji rezultat prvog dijela te se otišlo na odmor sa domaćom prednošću od 1:0.

U drugom dijelu nastavak igračke premoći gostiju iz prvog poluvremena a domaćin bez žara i htijenja najviše je usredotočen na obrambene zadatke. Ipak priliku utakmice ne koristi Kovačević u petoj minuti nastavka promašujući zicer sa pet metara pogodivši glavom niotkog ometan, u nogu protivničkog vratara.

Gosti nastavljaju svojom kombinatorikom i polaku stežu obruč oko šesnaesterca domaćina. Trener Dželalija izmjenama pokušava unijeti malo krvi i htijenja u svoju ekipu ali bez uspjeha. Bilježimo tek nekoliko prodora Pejanovića ali bez konkrektne završnice.

U 65 minuti dobar udarac Regovića no zajednički blok Totića i Nenadića spašava Berkovića. Pet minuta kasnije korner sa lijeve strane za goste, loptu najviši u skoku zahvaća stoper Ivkovčić i trese gredu iznad nemoćnog golmana Krka. Igrači domaćina nikako da iskoriste niz prilika za dobru kontru, previše griješe u zadnjem pasu i tako daju priliku agilnim gostima da dođu do željenog cilja a to je izjednačenje rezultata.

Oklijevanje obrane domaćina u izbijanju lopte iskoristio je u 81 minuti tek ušli Kižlin te poklon loptu pospremio iza leđa vratara Berkovića. Do kraja utakmice više se ništa nije zbilo te gosti zadovoljni napuštaju travnjak a domaćin propušta skok na četvrtu poziciju tabele 3. HNL – zapad.

U ovoj utakmici ostao je dug igrača Krka prema svojim navijačima, a sve će im biti oprošteno ako su snagu, htijenje i žar čuvali sa predstojeće finale Županijskog kupa koje se igra u srijedu 18. ovog mjeseca na Rujevici s početkom u 17,00 sati. (Ž. Dminić)

MAKSIMIR - OPATIJA 3:0

Igralište u Sesvetama. Gledatelja 50

Sutkinja: Silvija Makar (Zabok)

Strijelci: 1:0 Mišura (45-11m), 2:0 Primorac (55), 3:0 Ćibarić (80)

Žuti kartoni: Valković, Jakelić, Hodak, Ćibarić (Maksimir), Kurti, T. Rudan, Krešić (Opatija)

MAKSIMIR: Grlj, Valković, Punek (46 Božić), Jakelić, Mišura, Ćibarić, Krznar, Nakić (79 Marošević), Šandor, Primorac (70 Hodak), Kovačić

OPATIJA: Raspor, Jug, Štemberger, Brozović, Krešić, T. Rudan (81 Matovina), Šolić, Prpić (60 Bogolin), Kovačević, Kurti (87 Cetin), Vrdoljak

Opatijci se iz Zagreba vraćaju bez boda ili bodova. Tri su gola odsjela u mreži sastava Zorana Bogolina koji je u metropolu doputovao bez devet standardnih imena. Kaže opatijski strateg da sve zajedno s obzirom na objektivne probleme i nije izgledalo tako loše...

- Istrčali smo u kombiniranom sastavu, mogu reći da smo odigrali i dobro u nekim trenucima. Presjekao nas je gol pred samo poluvrijeme. Neću puno pričati o utakmici jer sam opet ljut na suce, rekao je Bogolin i učinio presedan...

Na telefon se javio Aleksandar Šolić koji je sjedio blizu ljutitog Bogolina...

- Nije ovo bio realan rezultat, nesmotrenost u posljednjim sekundama prvog dijela nas je koštala pozitivnijeg rezultata. Imali smo dosta šansi, mogu biti zadovoljan izvedbom mojih mladih suigrača, rekao je Šolić.

Ostali rezultati: Dugo Selo - Vinogradar 1:1, Zagorec - Špansko 3:1, Novigrad - Dubrava 2:1, Vrbovec - HAŠK 1:2, Vrapče - Trnje 0:2, Stupnik - Rijeka II 2:3