Krk minimalnim rezultatom svladao Zagorec

Subota, 30. travnja 2016. 17:36 Napisao/la  SC

Rezultati 25. kola: Trnje - Dugo Selo 3:0, HAŠK - Stupnik 3:2

Strijelci: 1:0 Kurolt (90+3)

Žuti kartoni: Zec, Totić, Nenadić, Rubčić (Krk), Soldo, Kunštek, Jokić (Zagorec)

KRK: Berković, Kovačević, Simanović, Nenadić, Bajramović, Fi. Fumić (61 Rubčić), Totić, Pejanović (69 Fl. Fumić), Kurolt, Jurasić, Zec (78 Turčić)

ZAGOREC: Hadžić, Jokić, D. Malarić, Brčić (87 Postonjski), Kunštek, M. Malarić (90 Hustić), Ivančić, Poljak, Strabić, Soldo (46 Soldo), Čunčić

Pogotkom Kurolta u zadnjim sekundama utakmice Krk je sretno i spretno uknjižio tri boda u srazu sa vrlo        dobrom i tehnički potkovanom ekipom Zagorca.

Počelo je u znaku domaćina. U 10 minuti lijepa akcija dueta Bajramović – Zec, izmjena lopte na prvu udarac Bajramovića sa visine jedanaesterca, netko iz obrane gostiju e u zadnji tren podmeće nogu i lopta preko vratnice odlazi u korner.

Udarac iz kuta opet na glavu sveprisutnog Bajramovića i opet zamalo kraj desne vratnice prolazi dobro upućeni udarac.

Igrala se 16. minuta i opet je u glavnoj ulozi raspoloženi Bajramović, koji iskosa u šesnaestercu Zagorca poluvolejem gađa spoj vratnice i grede.

U drugom dijelu prvog poluvremena gosti polako preuzimaju inicijativu i stvaraju dvije poluprilike od kojih je bila najidealnija ona u 40. minuti, kada nakon topovskog udarca sa dvadesetak metara Malarića, Berković intervenira u svom stilu i paradom loptu izbacuje u teren za igru.

U drugom djelu domaći otvaraju prilikom Bajramovića, koji dobro puca glavom, ali u golmana Hadžića.

Slijedi dominacija i posjed lopte gostiju, sreća je spasila domaće u 65. minuti, kada se nakon ubačaja Jokića na glavu Štrabića ispriječila stativa.

Zagorci ne posustaju te nakon slobodnog udarca sa lijeve strane Poljak zamalo promašuje gol Krka.

Obje ekipe u zadnjih petnaestak minuta krenule su na sve ili ništa ne štedeći ni sebe ni protivnika.

U 76. minuti Nenadić fino centrira na Fumića, koji se našao oči u oči sa golmanom Hadžićem, no u odsutnom se trenutku spetljao se i prilika utakmice otišla je u nepovrat.

U 82. minuti greška lijevog bočnog Krka Totića koji daje loptu u noge natrčalom Šlogaru, ali isti napadač Zagorca ne snalazi se dobro i daje loptu u noge stoperu Krka Simanoviću.

Kad su već svi napuštali dobro ispunjene tribine stadiona Josip Uravić Pepi, sa desne, otprilike 30 metara od gola protivnika, dosuđen je slobodni udarac za Krčane. Deni Rubčić  oštrim nabačajem u peterac gostiju gađa u glavu Edi Kurolta, koji nadvisuje stopere Zagorca i zakucava loptu u mrežu kraj nemoćnog Hadžića uz erupciju oduševljenja na tribinama - 1:0.

Gledajući po prilikama zaslužena pobjeda domaćina iako su gosti statistički gledano imali veći posjed lopte u svojim nogama. (Ž. Dminić)

Ostali rezultati: Trnje - Dugo Selo 3:0, HAŠK - Stupnik 3:2, Dubrava - Vrapče 1:1, Špansko - Maksimir 3:1, Samobor - Vrbovec 3:0