TREĆA HNL ZAPAD

Novigrad u derbiju kola svladao Krk

Subota, 23. travnja 2016. 17:05 Napisao/la  SC

Rezultati 24. kola: Rijeka II - HAŠK 2:0, Novigrad - Krk 3:1, Trnje - Opatija 2:1.

Treća HNL Zapad - 24. kolo

RIJEKA II - HAŠK 2:0

Igralište HNK Rijeka. Gledatelja: 50

Sudac: Mateo Čalić (Marčana)

Strijelci: 1:0 Budan (6), 2:0 Budan (90)

Žuti kartoni: Vizinger, Lebar, Bertoša (Rijeka II), Nurnberger (HAŠK)

Crveni karton: Kahlina (HAŠK) - 90 psovanje protivničkog igrača

RIJEKA II: Ayotunde, Budicin, Lebar, Nakić (76 Mrdeša), Budan, Musa (70 Iličić), Lucić, Rebernik, Vizinger (83 Šutić), Furijan, Bertoša

HAŠK: Horvat, Lepesić, Babić, Conde, Javorović, Brlečić, Drašković (65 Kosić), Nurnberger, Delić (57 Kahlina), Jovanovski, Saalih (46 Krajačić)

Nogometaši Rijeke II pobijedili (2:0) su HAŠK dvama pogocima raspoloženog Matka Budana.

Tijek utakmice odredio je rani Budanov pogodak. U 6. minuti Musa je prizemnu ubacio slijeva, Budan je pokraj vratara Horvata loptu gurnuo u mrežu - 1:0.

U relativno ravnopravnoj utakmici obje su momčadi imale svojih svjetlih trenutaka i nekoliko prilika. Trebalo je opet potrošiti puno živaca da bi Budan u sudačkoj nadoknadi drugim pogotkom osigurao pobjedu.

Vizinger (21), Budan i Modreša (84) mogli su suigračima skratiti muke prije isteka 90. minute.

Momčad HAŠK-a nije stvorila izrazite prilike iako je stalno postojala latentna opasnost od pogotka.

Nakon pobjede mladići Rijeke II lakše dišu uoči lokalnog derbija protiv Opatije.

NOVIGRAD - KRK 3:1

Igralište Laco. Gledatelja: 200

Sudac: Mate Jakelić (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Muminović (39), 1:1 Zec (43), 2:1 Bjelanović (55), 3:1 Batelić (77)

Žuti kartoni: Grujević (Novigrad), Kovačević, Fumić (Krk)

NOVIGRAD: Beblek, L. Čakarun, Gavrić, Valenta, Glavaš, M. Čakarun (65 Batelić), Bjelanović, Žabec (77 Polić), Muminović, Ismaili (52 Caput), Grujević

KRK: Berković, Kovačević, Simanović, Nenadić, Turčić (69 Bajramović), Totić, Pejanović, Kurolt, Zec, Josipović (46 Rubčić), Lugušić (46 Fumić)

Pobjedom protiv disciplinirane i ozbiljne momčadi Krka, prednost Novigrađana je povećana za još dva boda, jer Vinogradar nije pobijedio u Vrbovcu. Sada samo sportsko čudo može „oteti“ naslov Novigradu.

Domaći su poveli u 39. minuti, kada je Bjelanović presjekao jednu loptu na sredini i „servirao“ za Sanina Muminovića, koji prizemnim udarcem dovodi u vodstvo Jeličićevu momčad.

Samo četiri minute kasnije potpuna konfuzija u šesnaestercu Novigrada, nespretni su bili Čakarun i Grujević, a njihove loše reakcije u gol gostiju pretvorio je Zec.

Novo vodstvo Novigradu donosi, tko drugi nego, Marko Bjelanović nakon što je bio najbrži na „odbijancu“ nakon udarca Matije Čakaruna.

Najljepši pogodak na utakmici postigao je Kristijan Batelić u 77. minuti, kada je svog čuvara u šesnaestercu „okrenuo lažnjakom“, a onda pogodio suprotni kut za konačnih 3:1.

- Zaslužena pobjeda domaćina. U prvom dijelu bili smo donekle ravnopravni, a u drugom praktički bezopasni. Da smo igrali malo slobodnije možd bi nešto i bilo. Većina igrača bila je u grču, jer su igrali protiv najbolje momčadi lige.  Rezultat je realan, rekao je trener Krka Davor Dželalija.

TRNJE - OPATIJA 2:1

Igralište Trnje. Gledatelja: 120

Sudac: Emilio Valentić (Karlovac)

Strijelci: 1:0 Vlatković (3), 2:0 Mislimi (46), 2:1 Brozović (85 - 11m)

Žuti kartoni: Žugaj, Ribić, Mislimi (Trnje), Monjac, Erceg, Šolić (Opatija)

TRNJE: Spudić, Rebernjak, Lončar, Slatina (67 Mandić), Žugaj, Tabaković, Ribić, Šimunić, Miličević (83 Herek), Mislimi, Vlatković (90 Žugaj)

OPATIJA: Raspor, Štemberger (46 J. Rudan), Brozović, Kolić, Monjac, Matovina, Šolić, Prpić (46 T. Rudan), Rukavina (57 Radomir), Kovačević, Erceg

Opatije je minimalno poražena u Trnju, što više nikoga u klubu previše ne brine. Opatijci su davno osigurali mirnu završnicu sezone, nema potrebe za nervozom:

- Nisu igrači naviknuli na miris roštilj, koji se širio igralištem, ha, ha... Dobro je! Približili smo se bodu na gostovanjima na jedan pogodak, izgubili smo samo 1:2! Odmarao sam nekoliko standardnih prvotimaca, petorica nisu igrala. Nekoliko igrača ima dva žuta kartona, nisam htio riskirati, jer iduću utakmicu igramo protiv Rijeke II. Neka mladi malo igraju! U drugom dijelu igrali smo jako dobro, mogli smo izjednačiti. U prvom dijelu igralo se manje-više ravnopravno, ipak su imali malo više šansi. Kada smo pri kraju napravili pritisak, lopta nije htjela u gol. Nije bio loše, ali za nešto više treba imati više koncentracije, kaže trener Opatije Zoran Bogolin.

Ostali rezultati: Dugo Selo - Zagorec 2:0, Vrbovec - Vinogradar 1:1, Maksimir - Samobor 1:1, Vrapče - Špansko 2:1, Stupnik - Dubrava 1:1