TREĆA HNL - ZAPAD

Krk slavio u derbiju, Opatija doživjela poraz

Subota, 02. travnja 2016. 16:53 Napisao/la  SC

Rezultati 21. kola: Dubrava- Opatija 4:1, Krk - Vrapče 1:0,  Novigrad - Vrbovec 1:0

Treća HNL zapad - 21. kolo

DUBRAVA - OPATIJA 4:1

SRC Grana Klaka. Gledatelja: 100

Sudac: Igor Marić (Sisak)

Strijelci: 1:0 Baučić (1), 2:0 Juranović (22), 2:1 Matovina (56), 3:1 Juranović (61-11m), 4:1 Juranović (64)

Žuti kartoni: Šporčić, Klarić, Golubić, Maloča (Dubrava Tim kabel), Kolić, Erceg (Opatija)

DUBRAVA: Kakša, El-Saleh (65 Kelemen), Hong, Alghoul, Baučić, Mioković, Juranović (85 Brkić), Čopec, Ivanković, Šporčić, Klarić (76 Golubić)

OPATIJA: Raspor, J. Rudan, Štemberger (46 Erceg), Brozović, Kolić, Monjac, T. Rudan, Šolić, Prpić (46 Krešić), Rukavina, Kovačević (46 Matovina), Dadić

Nogometaši Opatije teško su poraženi u gostima kod Dubrave. Završilo je 4:1, a počelo je od prve minute loše po Opatijce.

- Nismo ni krenuli sa centra, a oni su već zabili prvi gol. Prošlo je možda 40 sekundi od početja. Imali smo neke poluprilike, koje su oni odmah kaznili sa drugim pogotkom. Na početku drugog dijela vratili smo se i smanjili na 2:1, a zatim je Dubravi dosuđen jedanaesterac nakon kojeg smo se raspali. Slabo smo odigrali, rekao je Josip Rudan nakon susreta.

KRK - VRAPČE 1:0

Igralište Josip Uravić-Pepi. Gledatelja: 100

Sudac: Tomislav Mioković (Sisak)

Strijelci: 1:0 Zec (8)

Žuti kartoni: Jerković, Totić, Kurolt, Bajramović (Krk), Krajačić (Vrapče)

KRK: Berković, Kovačević, Simanović, Jerković, Rubčić, Totić, Pejanović (72 Malinić), Kurolt, Jurasić, Zec (79 Nenadić), Josipović (61 Bajramović)

VRAPČE: Miletić, Lazov, Krajačić, Vrbat, Kos, Ćosić, Šarić, Horvat, Šutalo (61 Samardžić), Bektaši, Marić

Nogometaši Krka ostvarili su drugu pobjedu u nizu, ovaj puta nad direktnim konkurentom za vrh trećeligaške ljestvice, momčadi Vrapča. Bila je to utakmica koja nije obilovala ljepotom niti šansama sa jedne i druge strane.

U 8. minuti prva prilika i pogodak, Rubčić idealno upošljava Zeca koji dobro reagira i loptu šalje iza leđa golmana Vrapča Miletića. U 30. minuti mogao je Zec upisati još jedan pogodak, no ovaj put mladi golman gostiju biva uspješniji i paradom izbija loptu u polje. Do kraja prvog dijela gosti uspjevaju uspostaviti terensku ravnotežu, ali ništa više od toga.

U drugom djelu nastavak igre iz kraja prvog dijela i utakmice bez uzbuđenja sa jedne ili druge strane, sve do 75. minute kada Bajramović izvrsno proigran od Kovačevića poteže iz prve, no Miletić opet spašava svoja vrata. Minutu kasnije identična situacija ispred gola gostiju, ovaj puta u režiji Kurolta, ali gostujući vratar opet izvrsno reagira i spašava svoju mrežu.

Do kraja utakmice gosti iz Zagreba pokušavaju dugim loptama iznenaditi obranu Krka, ali sve je završavalo na glavama stoperskog para Totić – Simanović. (Z. Dminić)

Ostali rezultati: HAŠK - Dugo Selo 0:0, Špansko - Trnje 1:4, Zagorec - Maksimir 1:1, Novigrad - Vrbovec 1:0