TREĆA HNL - ZAPAD

Krk i Rijeka II ostvarili pobjede, Opatija poražena

Subota, 07. studenog 2015. 15:16 Napisao/la  SC

Rezultati 12. kola: Krk - Vinogradar 2:0, Vrapče - Opatija 2:1, Dugo Selo - Rijeka II 1:3

Treća HNL zapad - 12. kolo

KRK - VINOGRADAR 2:0

Igralište Josip Uravić - Pepi. Gledatelja 200.

Sudac: Mario Cindrić (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Džambo (80) 2:0 Džambo (90)

Žuti kartoni: Kovačević, Zec (Krk), Medven, Lončar (Vinogradar)

KRK: Berković, Kovačević, Čuturilo, Štemberger (79 Džambo), Ćufta (46 Buršić), Totić, Simanović, Kurolt, Zec (71 Pejanović), Vidas, Con

VINOGRADAR: Braje, Vukić, Ristovski (88 Španić), Medven, Gavarić, Šlogar, Filipović (83 Bucković), Borković, Martinac (47 Mačešić), Lončar, Štulec

Krk i Vinogradar odigrali su utakmicu koja je bila prava poslastica za 200 okupljenih gledatelja na tribinama.

Nakon početnog ispitivanja snaga na sredini terena u 18. minuti stopostotnu prigodu za Krk imao je Ćufta. Kovačević je proigrao Ćuftu koji se našao oči u oči sa golmanom Vinogradara, međutim mladi golman Braje čita napadača Krka i vadi loptu iz donjeg desnog kuta.

Nastavlja se dobra igra sa jedne i druge strane, no domaćin ima konkrektnije prilike i to u 38. i 41. minuti preko Cona koji zamalo promašuje vrata gostiju nakon dodavanja iz slobodnog udarca Ćufte. Potom lijepa akcija Čuturila i Totića, no Kurolt biva zamalo kratak u petercu gostiju. Gosti pogađaju gredu nakon jedne svijeće sa desne lijeve strane.

U drugom dijelu gosti bolje otvaraju i Medven pogađa prečku u 48. minuti utakmice udarcem sa oko 25 metara. Do kraja utakmice na terenu je postojala samo jedna momčad i to domaća.

Ulaskom Buršića, strijelca dva pogotka Džamba, i rekovalescenta Pejanovića igra Krka dobija drugu dimenziju. Sigurnost obrane, Con i Simanović, sigurnost srednjeg reda Kovačević i Čuturilo te svježi Džambo i Pejanović, bili su prevaga u nastavku utakmice.

Nakon prilike mladog Buršića u 80. minuti, kombinaciju Čuturilo - Kovačević Džambo završava pogotkom za veliko slavlje domaćina.

Ekipa Vinogradara kreće na sve ili ništa te otvara domaćinu niz pukotina u svojoj obrani. Jednu takvu iskorištava brzonogi povratnik nakon ozljede Pejanović, prešavši svog čuvara u karakterističnom prodoru po desnoj strani, pravodobno upošljava dvostrukog strijelca Džamba za veliko slavlje domaćina. (Z. Dminić)

VRAPČE - OPATIJA 2:1

Igralište u Vrapču. Gledatelja 100

Sudac: Krunoslav Blažeković (Sisak)

Strijelci: 1:0 Milas (58), 2:0 Strjački (62), 2:1 Matovina (83)

Žuti kartoni: Šimunić, Milas, Strjački (Vrapče), Kovačević, Kolić, Matovina (Opatija)

VRAPČE: Šimunić, Lazov, Kos, Završki, Milas, Ćosić, Mohač (81 Šugić), Horvat (61 Brlečić), Bektaši, Strjački, Samardžić (76 Cindrić)

OPATIJA: Raspor, J. Rudan, Kovačević (65 Vlatković), Brozović, Kolić, Bojić (46 Matovina), T. Rudan, Prpić (46 Rukavina), Šuker, Lazić, Dadić

Nogometaši Opatije poraženi su u Vrapču u susretu u kojem su bili bolja momčad.

- Ne znam što bih vam rekao, jer ni ja to ne shvaćam. Kontrolirali smo igru, bili smo bolji u polju, u posjedu lopte i u prilikama, a izgubili smo. Domaći su imali dvije prilike i zabili dva gola. Kod prvog gola golmanu je ispala lopta iz ruku, drugi smo primili iz slobodnog udarca. Uspjeli smo smanjiti rezultat i nakon toga smo imali šanse, ali nismo ih iskoristili. Ja to ne mogu shvatiti, razočarano je rekao trener Opatije Zoran Bogolin.

DUGO SELO - RIJEKA II 1:3

Gradski stadion. Gledatelja 150

Sudac: Mateo Čalić (Marčana)

Strijelci: 0:1 Nakić (33), 0:2 Bajić (55), 0:3 Budan (74) 1:3 Puretić (78)

Žuti kartoni: Kwedi (Dugo Selo), Ikuepamitan, Ikić, Lucić, Rebernik (Rijeka II)

DUGO SELO: Bagarić, Kwedi, Ivić, Pralas, Adžić (65 Martić), Puretić, Benković, Skorin (68 Žulj), Barišić, Kovačević (59 Martinović), Mamuza

RIJEKA II: Ayotunde, Budicin, Diyoke, Ikić, Nakić (81 Furijan), Bajić (86 Fatić), Iličić (72 Budan), Lucić, Rebernik, Vizinger, Bertoša

Rijeka II povela je u 33. minuti. Nakon kornera i izbijene lopte Nakić je pucao, Iličić je promijenio smjer lopte i pogodio mrežu domaćih. Nakon vodstva Rijeke II na scenu je stupio vratar Ezekiel Ayotunde obranivši stopostotnu priliku domaćina.

Gosti su do drugog gola stigli  u 55. minuti. Bajić je presjekao loptu domaćim braničima, izbio sam pred vratara i poentirao.

Bijeli su tri boda potvrdili u 74. minuti. Matko Budan prošao je po desnoj strani i ubacio, lopta je preletjela vratara i završila u mreži.

Ostali rezultati 12. kola:  Stupnik - Trnje 0:0, Maksimir - HAŠK 1:0, Vrbovec - Dubrava 0:3, Novigrad - Špansko 1:0, Zagorec - Samobor 1:0