3. HNL: Rudar uvjerljivo pobijedio Zagreb u Labinu, Ivan Macan ostvario hat-trick

Srijeda, 28. ožujka 2018. 21:32 Napisao/la  SC

Utakmica 21. kola: Rudar - Zagreb 4:0. Zahvaljujući trostrukom strijelcu Ivanu Macanu domaća momčad zabila praktično sve što je  zapucala prema golu

Ivan Macan (Rudar)
Ivan Macan (Rudar) Foto: Katarina Franković

Treća HNL - Zapad, 21. kolo

RUDAR - ZAGREB 4:0

Stadion u Labinu. Gledatelja 250

Sudac: Dario Cikojević (Samobor)

Strijelci: 1:0 Perković (6), Macan 2:0 (29), Macan 3:0 (65), Macan 4:0 (77)

Žuti kartoni: Marić, Macan (Rudar), Perić, Tokić (Zagreb)

RUDAR: Pavlić, Marić, Licul, Radetić (76 Maksenčuk), Hasanbegović, Dadić, Kurtić, Jašarević, Juričić (69 Čudić), Perković, Macan (82 Bilić)

ZAGREB: Javor, Surać, Josipović, Hasan, Perić, Prpić, Budan (59 Kauzlarić), Matijašević, Tokić (46 Jokić), Pavlic, Kaltak (20 Gluić)

Tko nije gledao unaprijed odigrani susret 21. kola u Labinu, bit će u velikoj zabludi po pitanju odnosa snaga ako pogleda samo konačni rezultat.

Naime, Zagrebaši su u Labinu imali preko 60 posto posjeda lopte bez konkretne završnice, dok je s druge strane momčad Kovara zahvaljujući trostrukom strijelcu Ivanu Macanu zabila sve što su zapucali prema golu.

Već u drugoj minuti Manuel Perković uz pomoć zida "sprema" loptu iz "slobodnjaka" iza leđa Javora za 1:0 i mir među domaćim nogometašima.

Od tog trenutka gosti su počeli diktirati ritam, ali u prvih pola sata nisu stvorili ni jednu priliku.

U 28. minuti Ivan Macan iz blizine povisuje rezultat na 2:0.

U 38. minuti Pavlić spašava domaćine obranom "zicera" ponajboljem gostujućeg igraču Matijaševiću.

U 63. minuti Ermin Jašarević upošljava Macana koji zaobilazi vratara Zagreba i poentira za 3:0.

U 77. minuti Perković je okrunio dobru igru paralelnim dodavanjem za Macana, koji s 16 metara iskosa s desne strane loptu šalje u malu mrežicu za svoj hat-trick i uvjerljivu pobjedu Rudara.