3. HNL: Rijeka II pobijedila Krk na Rujevici, Juri Cisotti odlučio lokalni derbi

Subota, 12. rujna 2015. 18:00 Napisao  I. V.

Utakmica 4. kola: Rijeka II - Krk 1:0. Jedini pogodak dogodio se nakon ubačaja iz prekida i početničke pogreške uže obrane gostiju

Treća liga - Zapad,  4. kolo

RIJEKA II - KRK 1:0

Stadion Rujevica. Gledatelja: 250

Sudac: Antonio Pavlečić (Zagreb) 5,5

Strijelac: 1:0 Cisotti (53)

Žuti kartoni: Diyoke, Rebernik (Rijeka II), Kovačević, Con, Zec (Krk)

Crveni karton: Kovačević (88, drugi žuti)

RIJEKA II: Ikuepamitan 6,5, Kabiru 6, Budicin 6,5, Lucić 6, Rebernik 6,5, Diyoke 6, Furijan 6, Bajić 6 (69 Mrdeša -), Budan 6,5, Cisotti 7 (87 Fatić -), Vizinger 6 (75 Nakić -)

KRK: Berković 6,5, Kurolt 6 (58 Zec 6), Nenadić 6, Con 6,5 Totić 6 (46 Simanović 6), Čuturilo 6, Kovačević 6, Štemberger 6, Jurasić 6 (67 Bajramović -), Fumić 6,5, Pejanović 6

Nogometaši Rijeke II pobijedili su Krk u lokalnom derbiju pogotkom Cisottija u 53. minuti. Jedini pogodak dogodio se nakon ubačaja iz prekida i početničke pogreške uže obrane gostiju, koja je dozvolila da Cisotti ostane sam ispred Berkovića. Talijan čak nije ni zauzeo pravilan stav prije nego što je leđima okrenut prema vratima    loptu u neuhvatljivu luku skrenuo glavom u mrežu - 0:1.

Do pogotka Rijeka II ostavila je dojam bolje i poduzetnije momčadi zahvaljujući prije svega nešto boljem fizičkom izgledu. U prvom dijelu utakmice Rijeka ništa konkretno nije napravila unatoč većem posjedu lopte, teško su igrači Ivice Kuleševića pronalazili prolaze kroz postavljenu obranu Krka.

Prvi izravni udarac uputio je Bajić u 18. minuti, Berković je uspio skrenuti snažno upućenu loptu s 20 metara. Najbolju priliku Rijeka je propustila u 39. minuti, kada je inače pouzdani Berković pogrešno procijenio let lopte, a Vizinger glavom skrenuo loptu koju je s gol-crte izbacio Nenadić.

U prvom dijelu Krk je pokušavao doći u priliku kroz (polu)kontre, pretežito preko brzog Pejanovića, ali gosti nisu uputili ni jedan izravni udarac prema vratima.

Drugo poluvrijeme bio je sadržanije, posebice nakon Cisottijeva pogotka. Nakon odmora trener Krka Davor Dželalija uveo je u igru Simanovića i počeo igrati s trojicom stopera do kojih ni jedan nije čuvao Cisottija kada je trebalo.

Drugi dio počeo je (ne)dvojbenom sudačkom prosudbom na štetu Rijeke: u 52. minuti Štemberger je u kazenom prostoru zakasnio u uklizavanju i zakačio po nogama Rebernika, sudac je teatralno odmahnuo rukama kao da se ništa nije dogodilo.

Nakon Cisottijeva pogotka igra Krka počela je polako rasti, težište se počela seliti pred kazneni prostor Rijeke II, a da će rezultat ostati neizvjestan do kraja navijestio je Fumić dvije minute nakon što je Rijeka povela. Bivši igrač Rijeke u dresu Krka pogodio je desnu vratnicu udarcme sa 17 metara.

Rijeka II počela je koristiti slobodan prostor na polovini gostiju, u 65. minuti Cisotti se probio desnom stranom, oštro ubacio, Bajić je udarcem glavom natjerao Berkovića da uloži dodatni napor.

Počelo je razdoblje u kojemu je Krk pokušavao konkretizirati pritisak za zadnju liniju Rijeke II, uslijedile su (polu)prilike Štembergera (68), Bajramovića (71, 75), Fumića (86).

Nisu to bile izrađene prilike zbog kojih gosti mogu žaliti. Na kraju više mogu žaliti što su pogodak primili upravo iz jedne takve situacije i ostali bez Kovačevića, koji je u 88. minuti zaradio drugi žuti karton.

U 92. minuti Budan je imao priliku uvećati pobjedu, sam je izašao ispred Berkovića i pogodio gredu.

Treća HNL - zapad, rezultati 3. kola: Dugo Selo - Dubrava 2:4, HAŠK - Špansko 2:0, Opatija - Samobor 1:1, Stupnik - Zagorec 0:1, Vrapče - Novigrad 1:1, Maksimir - Vrbovec 1:0, Rijeka II - Krk 1:0

Fotogalerija: Lario Tus