3. HNL: Rijeka II pobijedila Krk, Mihael Rebernik pogodio za prvu pobjedu u nastavku sezone

Srijeda, 09. ožujka 2016. 17:48 Napisao/la  Željko Dminić

Utakmica 19. kola: Krk - Rijeka II 0:1. Krčani su propustili daleko više prilika od Rijeke, Rebernik odlučio pogotkom u 35. minuti

Treća HNL - Zapad, 19. kolo

KRK - RIJEKA II 0:1

Igralište Josip Pepi Uravić. Gledatelja 200

Sudac: Paolo Jakovašić (Opatija)

Strijelac: 0:1 Rebernik (35)

Žuti kartoni: Zec, Bajramović, Tadejević (Krk), Lucić (Rijeka II)

KRK: Berković, Kurolt, Totić, Simanović, Tadejević, Škarica, Fi. Fumić (46 Rubčić), Turčić, Zec (57 Fl. Fumić), Pejanović (78 Josipović), Bajramović

RIJEKA II: Nevistić, Furijan, Budicin, Lucić, Musa, Šarić (75 Nakić), Diyoke, Vizinger, Rebernik, Bajić (90 Mrdeša), Iličić (66 Budan)

Nogometaši Rijeke II pobijedili su Krk u lokalnom derbiju, pogotkom Mihaela Rebernika ostvarili su prvu pobjedu ove sezone nakon dva uzastopna poraza.

U 16. minuti utakmice Zec centrira na glavu Bajramovića, isti je promaši loptu.

Pet minuta kasnije tri "mrtvaca" u jednoj akciji: Pejanović je zavrtio na desnom boku Musu Yusufa, centrirao u peterac na nogu Bajramovića. koji je promašio lopta koja dolazi do Zeca koji gađa stativu. Na kraju Turčić dobro puca, međutim sa same gol-crte Budicin izbija u polje.

Napadi Krčana ne jenjavaju i u 30. minuti Pejanović udarcem preko 20 metara tjera Nevestića da se dobro protegne i izbaci loptu u korner.

Pet minuta kasnije mlađi brat Fumić vara svog čuvara, ulazi iskosa sa lijeve strane u šesnaesterac idealno poslužuje Pejanovića koji plasira loptu kroz noge Nevistića no vižljasti golman Riječana se uspio okrenuti i spasiti svoj gol poklopivši upućenu loptu.

Minutu kasnije Zec ulazi u šesnaesterac, vara svog čuvara i jakim udarcem pogađa golmana Rijeke. Lopta se odbija do Pejanovića, koji puca daleko preko gola.

Potom slijedi kazna za sve promašaje, jedan ali tri boda vrijedan udarac Riječana prema golu Krčana. Nakon odbijancije na liniji šesnaesterca najprisebniji biva Rebrenik, koji kroz šum nogu gađa donji desni kut pokrivenog golmana Berkovića - 0:1.

Dan darivanja nastavljen je i u drugom dijelu utakmice. Najprije stariji brat Fumić ne pogađa sa par metara glavom, a dvije minute kasnije Kurolt odapinje sa linije šesnaesterca koji centimetar preko gola.

Reviju zicera na samom kraju susreta završavaju Fumić i tragičar Bajramović. Prvi se našao sam poslužen od Bajramovića na sedam metara od gola i čistu situaciju riješava udrcem kraj same lijeve vratnice ukopanog Nevistića.

Uloge su se promjenile na samom kraju ove nevjerojatne utakmice, kada Fumić prodorom po lijevoj strani idealno centrira na glavu napadača Krka, ali i ovaj put čarolije spašavaju goste iz Rijeke.

Dobro ispunjene tribine Sportskog centra u Krku ne pamte toliko promašaja na jednoj utakmici svojih igrača, a igrači Rijeke II otišli su kućama sa punim plijenom.

Obojica trenera nisu u potpunosti bili zadovoljni:

- Stvorili smo puno šansi, barem, pet šest izrazitih, ali nije to odlučilo! Ušli smo s previše respekta, nismo se postavili kako treba od početka, a onda nam se vratilo kroz promašaje. Tako je to u nogometu, lopta ti uvijek vrati! Nismo bili dovoljno odlučni, ali smo i takvi u ovoj utakmici stvorili najviše šansi u cijelom prvenstvu... Pogodili smo stativu, promašivali zicere s dva metra... Rijeka je izgledala nedorečeno, dvaput su pukli na gol, jednom pogodili i zasluženo pobijedili. To je nogomet! Nisam zadovoljan iako je ova utakmica dobro došla da odmah na početku sezone otkrije naše slabosti. Očekivao sam ovako nešto, nismo postali ekipa nakon pobjeda u prva dva kola, trebat će nam vremena da se posložimo. Nije to baš tako jednostavno kao što su igrači pomislili, bit će toga još. Bolje da se ovakav poraz odmah dogodio nego da živimo u zabludi, kaže trener Krka Davor Dželalija, koji je utakmicu gledao s tribina zbog suspenzije (I. V.).

- Nismo odigrali ništa od onoga što sam očekivao, ali i takvu utakmicu je trebalo pobijediti. Zadovoljan sam samo s vratarom i činjenicom da smo osvojili tri boda! Gubili smo lopte u pas-igri, vidi se neuigranost, tanki smo na bočnim pozicijama otraga, gdje je Krk imao najbolje igrače... Zadnjih petnaest minuta stvorili su nam jaki pritisak preko bokova, promašili su nekolko prilika. Zabili smo gol, što je najvažnije i uspjeli smo sačuvati prednost do kraja. Za nešto više trebao nam je puno kvalitetniji pas. Ako moram birati između toga da odigramo natjecateljski, kao što smo igrali i da pobjedimo ili da igramo lijepo za oko i da izgubimo, onda uvijek biram ono prvo, kaže trener Rijeke II Ranko Buketa (I. V.).