TREĆA LIGA - ZAPAD

Rijeka II ponovo preuzela vrh ljestvice

Nedjelja, 02. studenog 2014. 16:13 Napisao/la  SC

Utakmica 10. kola:  Dugo Selo - Rijeka II 2:2. Strijelci: Okechukwu (7), Dangubić (87-11m)

Treća HNL - zapad, 10. kolo

DUGO SELO - RIJEKA 2:2

Gradski stadion. Gledatelja: 200. Sudac: Mario Jelić.

Strijelac: 0:1 Aliyu Okechukwu (7'), 1:1 Vidović (61'), 2:1 Borovčak (71'), 2:2 Dangubić (87'-11m).

Žuti karton: Borovčak, Skolin,  Pavlić (Dugo Selo), Kokorović (Rijeka II)

DUGO SELO: Nevistić, Mlinarić, Pulić, Puretić (od 46' Skorin), Benković, Micić (od 46' Vidović), Barišić, Jakirović, Pavlić, Borovčak.

RIJEKA II: Nwolokor, Budicin, Dangubić, Diyoke, Knežević, Scaglia, Ajayi (od 58' Budan), Aliyu (od 77' Marciuš), Špikić, Kokorović (od 69' Furijan), Mršić.

Rezultati 10. kola: Dugo Selo - Rijeka II 2:2, Stupnik - Samobor 1:0, Istra 1961 - Dubrava 1:3, Vrapče - Maksimir 1:1, Trnje - Špansko 2:0, Dinamo II  - HAŠK 1:0, Zelina - Vrbovec 2:0, Novigrad - Zagorec 1:0.

Nogometaši Rijeke izborili su bod na gostovanju u Dugom Selu pogotkom Filipa Dangubića s bijele točke u 87. minuti. Naime, nakon što je domaćin uspio preokrenuti rezultat, Rijeka je stisnula u završnici i nakon što je jedan od braniča Dugog Sela igrao rukom u kaznenom prostoru, sudac je pokazao na bijelu točku. Dangubić je bio siguran - 2:2.

Rijeka je odlično otvorila utakmicu i povela već u sedmoj minuti. Okechukwu je primio loptu na 16 metara i odlično pogodio donji lijevi kut - 0:1. Pet minuta kasnije Rijeka je mogla udvostručiti prednost. Ajayi odigrao za Dangubića čiji je udarac s 15-ak metara obrani vratar Nevistić.

Rijeka je i na otvaranju drugog dijela, Kokorović nije bio precizan u 47. i 50. minuti. Na drugoj strani zaprijetio je domaćin, Sergej Jakirević pogodio je vratnicu.

I onda je stigao pogodak domaćina. Domaćin je izveo slobodan udarac, Vidović se najbolje snašao u gužvi u kaznenom prostoru i poentirao - 1:1. Deset minuta kasnije domaćin je vodio. Obrana Rijeke nije dobro očistila jedan ubačaj i Borovčak je poentirao - 2:1.