Opatija pobijedila u Dubravi, Rudar osvojio bod na Krku

Subota, 11. studenog 2017. 16:20 Napisao/la  SC

Aleksandar Šolić (Opatija) Foto: Lario Tus

Sudac: Sabina Bolić (Zagreb)

Žuti kartoni: Fumić, Jović (Krk), Načinović (Rudar)

KRK: Nicoletti, Con, Frančišković, Buršić (56 Fumić), Jović, Alilović, Kurolt, Vidas, Brdar, Ismaili (73 Budan), Damiš

RUDAR: Pavlić, Topić, Načinović, Čudić, Macan, Bembić (60 Ivanović), Fejzić, Kurtić, Makić, Maksenčuk, Jokić (90+2 Načinović)

Nakon vrlo dobre igre u prošlom kolu i pobjede u derbiju sa Opatijom igrači Krka kao favoriti u srazu s ekipom Rudara potpuno su podbacili.

Igra bez glave i repa naročito u prvom dijelu utakmice razočarajuće je djelovala na nešto više od stotinu gledatelja na tribinama Sportskog centra u Krku.

U 17. minuti utakmice nakon udarca iz kuta Kurolta došlo je do gužve u šesnaestercu Rudara, a Alilovićev udarac iz blizine ukrotio je mladi vratar Pavlić.

To je sve i naravno premalo, što su igrači domaćina učinili u prvom poluvremenu dok gosti nisu iskoristili jednu grešku u dodavanju obrane Krka i zicer u kojem se našao Macan, čiji udarac brani Nicoletti.

U drugi dio igrači Krka ulaze nešto življe i sa više htjenja no protok lopte i dalje je bio dosta spor i vidio se nedostatak kapetana Čuturila, koji je izostao zbog lakše ozljede.

U 50. minuti utakmice bijeg Kurolta po desnoj strani, povratna lopta na Frančiškovića na ivicu šesnaesterca, ali udarac završava iznad vratnice.

U 58. minuti vratar Labinjana čudesno vadi loptu iz svog donjeg lijevog kuta nakon udarca glavom Cona, a u 68. minuti Ismaili iz slobodnog udarca puca zamalo kraj gola.

Pet minuta kasnije Con zahvaća loptu glavom nakon udarca iz kuta, ali opet je sreća bila na strani gostiju.

Dvije minute do isteka devedesete dvojbena situacija u šesnaestercu Rudara nakon kornera i udarca Brdara glavom, lopta pogađa visoko podignutu ruku obrambenog igrača no zviždaljka sutkinje Bolić nije se oglasila.

Veliki uspjeh gostiju koji su nakon isteka devedeset minuta visoko podignuli ruke na centru, a domaćinu slijedi ispravak na gostovanju u Zagrebu u srazu s ekipom Španskog.

Kompletirani s kapetanom Čuturilom, povratkom kartoniranog beka Malinića i Edijem Kuroltom u drugoj ulozi bit će to druga slika ekipe. (Ž. Dminić)

DUBRAVA - OPATIJA 0:3

Stadion Sesvetska dolina. Gledatelja: 100

Sudac: Mateo Čalić (Marčana)

Strijelci: 0:1 I. Kovačević (41), 0:2 Šolić (70), 0:3 Matovina (78)

Žuti kartoni: Šporčić, Čečura, Pejić (Dubrava), Redžepi, I. Kovačević (Opatija)

DUBRAVA: Balagović, Šporčić, Čečura (72 Čopec), Alghoul, El-Saleh, Juranović, Žugaj, Petković, Džaferović (67 Cavalieri), Mioković, Pejić (90 Ljubanović)

OPATIJA: Iveša, Kurilić, Lucić, Matovina (79 J. Rudan), Redžepi (46 Šolić), Ugrina, Furijan, P. Kovačević, Lazić, I. Kovačević (87 Jukičić), Dadić

Nogometaši Opatije uvjerljivo su pobijedili Dubravu i na najbolji način zaboravili poraz od Krka u prošlom kolu:

- Vraćamo se starim navikama, a to su pobjede. Mislim da smo bili bolji tijekom cijelog susreta iako su oni kod 0:0 promašili penal. Kada smo zabili drugi pogodak, bilo je samo pitanje s koliko ćemo golova razlike pobijediti. Zadovoljan sam! Igrali smo dobro i u porazu protiv Krka, danas smo igrali isto tako dobro, ali je lopta ulazila u gol. Igrali smo na širokom, ravnom terenu, što nama olakšava posao, kaže trener Opatije Zoran Bogolin.

Rezultati: Špansko - Vrapče 1:0, Zagorec - Udarnik 0:2, Pazinka - Vrbovec 2:1, Jadran - Vinogradar 1:1, Zagreb - HAŠK 2:0, Segesta - Dugo Selo 0:1, Trnje - Maksimir 1:2