3. HNL: Orijent 1919 ostvario treću pobjedu i ponovo napunio tribinu na Krimeji

Srijeda, 05. rujna 2018. 20:40 Napisao/la  Igor Vranić

Utakmica 3. kola: Orijent 1919 - Ponikve 2:1. Pogocima Weitzera i Mohorovičića momčad Orijenta u prvom poluvremenu osigurala nove bodove

Nino Mohorovičić odlučio pobjednika na Krimeji
Nino Mohorovičić odlučio pobjednika na Krimeji Foto: Lario Tus

Treća HNL - Zapad, 3. kolo

ORIJENT 1919 - PONIKVE 2:1

Igralište Krimeja. Gledatelja 700

Sudac: Igor Rajko (Poreč) 7

Strijelci: 1:0 Weitzer (31-11m), 2:0 Mohorovičić (39), 2:1 Berić (90)

Žuti kartoni: Čanković, Šarković (Orijent 1919)

ORIJENT 1919: Herman -, Čanković 6 (63 Leskur -), Jergović 6,5, Andrić 6, Hasičić 6, Mohorovičić 7, Fumić 6,5, Weitzer 7, Iličić 6, Monjac 6,5 (81 Barišić), Gerc - (22 Šarković 6)

PONIKVE: Orlović 6,5, Drežnjak 5 (57 Berić 6), Miklečić 6, Čukelj 6,5, Kurbalić 5 (46 Gusković 5,5), Štimac 5,5, Klarić 5,5, Zubčić 5, Kopun 6, Bartolić 5, Brkić 5 (57 Azizi 5,5)

Nogometaši Orijenta 1919 opet su napunili tribinu na Krimeji i osvojili bodove!

U drugoj domaćoj utakmici momčad Orijenta počela je pokazivati tipične karakteristike momčadi u stvaranju, posebice u završnici.

Utakmica je odigrana u usporenom ritmu koji u pravilu više odgovara momčadima koje se brane kao Ponikve.

Da nogomet ponekad može biti paradoksalna igra pokazala je igra Orijenta protiv Ponikva.

U prvom dijelu Orijent je postigao dva pogotka iako je u završnici igrao sterilnije nego u drugom dijelu.

Presudila je individualna kvaliteta.

U 30. minuti Fumić je po lijevoj strani gurnuo loptu za brzoga Monjca, koji je pobjegao Drežnjaku, zakasnio je branič gostiju u reakciji i prekršajem zaustavio napadača Orijenta.

Weitzer je bio staloženi izvođač kaznenog udarca - 1:0.

U 39. minuti Mohorovičić je prihvatio odbijenu loptu, osvojio u trku desetak metara prostora i ljevicom s 20 metara loptu poslao u suprotni kut - 2:0.

Unatoč stalnoj inicijativi kroz posjed lopte, domaća momčad u prvom dijelu utakmice u zadnjoj trećini nije bila izravno opasna, stvorila je kroz pritisak samo jednu priliku (Iličić 3).

Djelomično zbog toga što se Gerc ozlijedio već u 16. minuti.

Što se gostiju tiče, jedino je Kuponov (39) proboj po desnoj strani naslutio da Ponikve stjecajem okolnosti ipak mogu postići pogodak: napadač gostiju pretrčao je Andrića, stigao do prve vratnice gdje su ga zatvorili domaći središnji braniči.

Gostujuća momčad osamdesetak minuta u napadu nije pokazala ama baš ništa konkretnog što bi dovelo u pitanje domaću pobjedu.

U drugom dijelu Orijent je počeo igrati agresivnije u središnjici i okomitije u završnici.

Domaći napadači u serijama su počeli izlaziti na zadnju liniju obrane gostiju, ali su tada na vidjelo počele izlaziti mladenačke slabosti.

Naglašena želja za samoisticanjem i brzopletost mladih napadača Orijenta postali su najveći saveznici gostujućoj momčadi.

U 46. minuti Iličić je presjekao dodavanje u zadnjoj liniji, uspio se probiti u kazneni prostor, otrčao je previše udesno i uspio pogoditi bližu vratnicu.

Odbijenu loptu Šarković je poslao preko vratiju.

Monjac je nekoliko puta pretjerao u pokušajima da se iskaže u igri "jedan na jedan", jedino je izravno opasan bio u 47. minuti, kada je udarcem sa 17 metara loptu poslao tik uz vratnicu.

U 74. minuti Orijent je odigrao najbolju akciju na utakmici: tehnički, trkački i igrački beprijekorno odrađenu po desnoj strani (Hasičić, Šarković) kaznenog prostora.

Iličić je na kraju povezane izmjene ostao sam ispred vratara Orlovića, koji je u padu odbio loptu.

Otprilike nakon toga momčad Orijenta počela je fizički padati, zaredale su neforsirane tehničke pogreške, gosti su počeli djelovati agresivnije, zadnjih desetak minuta lopta je počela letjeti oko Hermana.

U 84. minuti Čukelj nije dobro zahvatio loptu glavom loptu iz blizine, što je uspjelo Beriću u 90. minuti.

Napadač gostiju ostao je sam u ravni druge vratnice i bez poteškoća zatresao mrežu - 2:1.

Nisu gosti imali više vremena, a ni kvalitete da bi Orijent morao strahovati za pobjedu.

Ostali rezultati: Dubrava - Trnje 0:1, Novigrad - Dugo Selo 0:1, HAŠK - Špansko 6:2, Vinogradar - Kurilovec 5:1, Vrbovec - Jadran-Poreč 2:1, Maksimir - Zagreb 3:1, Krk - Zagorec 1:0, Jarun - Opatija 1:1