Subota, 26. rujna 2015. 19:27 Napisao/la  SC

Rezultati 6. kola: Opatija - Dubrava 1:0, Vrapče - Krk 2:2

Strijelac: 1:0 Šuker (88)

Žuti kartoni: Matovina, T. Rudan (Opatija), Hezler, Juranović (Dubrava)

OPATIJA: Bradičić, J. Rudan, Kovačević, Brozović, Kolić, Matovina (62 Krešić), Prpić (46 Dunković), Rukavina, Šuker, Kurti (46 T. Rudan), Dadić

DUBRAVA: Kakša, Hezler, Kelemen, Kolak, El-Saleh, Ćibarić, Karamatić (89 Golubić), Mioković, Juranović (73 Kolaković), Čopec, Mikulić

Opatijci su nakon uvjerljive pobjede protiv Zeline u Kupu Hrvatske svladali i momčad Dubrave, a za novi prvenstveni trobod bio je dostatan jedan pogodak. U završnici je stigao nakon kontre, a zabio ga je Bernard Šuker za konačnih 1:0. Bio je primjetan umor kod Opatijaca koji u zadnjim tjednima stalno igraju u europskom ritmu (srijeda - subota).

- Čvrsto i tvrdo se danas igralo. Imali smo kontrolu lopte, igru i prilike do ulaska u posljednjih petnaest minuta kada smo platili danak umoru. Na kraju se ipak možemo radovati pobjedi nakon realizirane kontre Šukera. Djelujemo umorno, moramo se odmoriti u narednim danima od ovog napornog ritma, rekao je Zoran Bogolin, trener Opatije.

VRAPČE - KRK 2:2

Igralište Vrapča. Gledatelja 150

Sudac: Darko Jurčević (Pašin Potok)

Strijelci: 0:1 Pejanović (47) 1:1 Strjački (62) 1:2 Con (67) 2:2 Horvat (83)

Žuti kartoni: Zec, Bajramović, Kovačević 8Krk)

VRAPČE: Šonjić, Lazov, Roguljić (71 Samardžić), Završki, Kos, Ćosić, Mohač (66 Šugić), Horvat, Bektaši, Vinčić (8 Šandor), Strjački

KRK: Berković, Kovačević, Čuturilo, Totić, Pejanović, Simanović, Jurasić (63 Kurolt), Zec (58 Fumić), Džambo, Buršić (46 Bajramović), Con

Krk i Vrapče podijelili su bodove u šestom kolu trećeligaškog natjecanja. Mogu gosti žaliti za pobjedom, propustili su nekoliko prilika, među njima i onu u 86. minuti kada se Pejanović nakon bijega po desnoj strani odlučio na udarac umjesto na dodavanje Fumiću. Bio bi to treći krčki pogodak u Zagrebu i novi trobod, no ovako je ostalo samo na 2:2. Do kraja prvog dijela nije bilo pogodaka, iako su prvi zaprijetili domaći, Krk je dominirao.

U 14. minuti domaći vratar Šonjić iskazao se nakon obrane udarca Džamba, a prvu veliku priliku momčad Davora Dželalije propustila je realizirati nakon pola sata igre. Čuturilo je s desne strane izveo korner, lopta je došla dobro poslužena za Kovačevića, no nezgodno mu pada na glavu te iz neposredne blizine odlazi preko gola. Krčani su u 38. minuti tražili i kazneni udarac, no nakon pada Čuturila u kaznenom prostoru nije se oglasio sudac Jurčević.

Odmah početkom nastavka Krk je poveo. Zabio je Pejanović nakon slobodnog udarca s desne strane iskoristivši lijepi ubačaj Čuturila. Mogao je udvostručiti vodstvo Bajramović u 55. minuti, ali nije uspio nadmudriti Šonjića u izravnom dvoboju.

Kaznila je to domaća momčad koja izjednačuje u 62. minuti. Jurasić je slabo procijenio let jedne lopte i napravio pogrešku koju koristi Strjački pa je rezultat 1:1. Samo pet minuta kasnije iz gužve nakon prekida goste u vodstvo vraća Con.

Do izjednačujućeg pogotka za konačnih 2:2 novi zicer propušta realizirati Čuturilo, a Vrapče zabija nakon prekida. Horvat se u 83. minuti najbolje snalazi nakon kornera. Pejanović i Fumić propustili su zabiti posljednji krčku priliku, a lošim vijestima treba dodati i težu ozljedu Dina Bajramovića potkraj susreta.

Ostali rezultati 6. kola: Dugo Selo - HAŠK 1:2, Trnje - Špansko 1:0, Stupnik - Vinogradar 0:6, Maksimir - Zagorec 1:0, Vrbovec - Novigrad 0:2