3. HNL: Opatija pobjedom protiv Španskog prekinula negativan niz, Novigrad korak bliže drugoj ligi

Petak, 25. ožujka 2016. 18:00 Napisao/la  SC

Rezultati 20. kola: Opatija - Špansko 2:0, Maksimir - Novigrad 1:2, Vrapče - Zagorec 0:1.  U drugom smo dijelu pali, ali glavno je da smo dobili, kaže trener Opatije Zoran Bogolin

Treća liga - Zapad, 20. kolo

OPATIJA - ŠPANSKO 2:0

Igralište Opatije. Gledatelja: 100

Sudac: Daniel Starčević (Pula)

Strijelci: 1:0 Monjac (6), 2:0 T. Rudan (21)

Žuti kartoni: Skupnjak, Pišković, Mačešić, Jeon (Špansko)

OPATIJA: Raspor, Kovačević, Brozović, Dadić, J. Rudan, Štemberger (46 Erceg), Rukavina, Krešić, Šolić (86 Radomir), T. Rudan, Monjac (71 Jug)

ŠPANSKO: Prusina, Jeon, Šoša, Mačešić, Vedriš, Tićak, Skupnjak (65 Romih), Pišković, Bazina (46 Salopek), Bencalić, Kćira

Nogometaši Opatije riješili su sve brige protiv Španskog u prvih dvadesetak minuta, kada su Monjac i Toni Rudan postignuli dva pogotka vrijedna tri boda. Nakon tri uzastopna poraza, pobjeda protiv Španskog nametnula se kao imperativ. Sve je bilo lakše već nakon 6 minuta, kada je mladi Monjac postigao prvijenac u dresu Opatije:

- Ma, mojim igračima ništa nije značilo što smo izgubili tri utakmice, njima je uvijek isto! U prvom dijelu protiv Španskog bilo je sve OK, igrali smo dobro, a onda smo u drugo poluvremene ušli kao da nam se ne igra. Meni to nije jasno! Povedemo 2:0 nakon dvadeset minuta, onda imamo šest, sedam zicera... Šolić je već bacio golmana na pod, Koreanac Jeon je s crte izbacio loptu... U drugom smo dijelu pali, ali glavno je da smo dobili. Da se što manje živciramo u nastavku prvenstva, da što prije skupimo bodove i da pokušamo dati više prilike mladima kao što je Monjac. U prvom dijelu igrao je jako dobro, u drugom je nestao, kaže trener Opatije Zoran Bogolin.

Momčad Novigrada sigurno kroči prema Drugoj ligi, u 20. kolu ostvarila je pobjedu (2:1) u završnici utakmice protiv Maksimira u Sesvetama.

Strijelci za Novigrad bili su Glavaš (70) i Matija Čakarun (79), poraz domaćina ublažio je Ćibarić u 90. minuti.

NOVIGRAD: Beblek, Grujević, Aleksić, L. Čakarun, Gavrić, Glavaš, Žabec, Batelić (66 Polić), Muminović, Caput, Ismaili (54 M. Čakarun, 86 Bičanić)

Rezultati 20. kola: Opatija - Špansko 2:0, Maksimir - Novigrad 1:2, Vrapče - Zagorec 0:1

Raspored 20. kola,
ponedjeljak, 28. ožujka (15.30): Dugo Selo - Vrbovec, Stupnik - Krk, HAŠK - Dubrava
utorak, 29. ožujka (15.30): Trnje - Samobor
srijeda, 30. ožujka (15.30): Rijeka II - Vinogradar