Utakmice 21. kola: Opatija - Segesta 2:0, Krk - Pazinka-Pazin 0:0

Strijelci: 1:0 Matovina (10-11m), 2:0 Lazić (58)

Žuti kartoni: Bae, Vlatković, Lazić, Kovačević (Opatija), Handanović, Garba, Korečić (Segesta)

OPATIJA: Lovrić, Bae, Lucić, Cvetković, Matovina, T. Rudan (60 Pejanović), Šolić (58 Kovačević), Ugrina, Kovačević (46 J. Rudan), Lazić, Vlatković

SEGESTA: Moštak, Korečić, Kožić, Lovrić, Golić, Alapić (61 Sertić), Hrnčević, Vranić, Handanović (46 Abramović), Križe, Garba (61 Bukovec)

Nogometaši Opatije pobijedili su Segestu 2:0.

- Od prve minute sve je bilo u kašu korist. Vodili smo glavnu riječ na terenu koji je bio premekan i težak za igru. No, ipak smo uspjeli kontrolirati utakmicu i čak smo nakon 2:0 stvarali šanse te je moglo završiti i sa većom pobjedom. Zadovoljni smo utakmicom i rezultatom, rekao je trener Opatije Zoran Bogolin.

KRK - PAZINKA 0:0

Stadion Josip Uravić Pepi. Gledatelja: 150

Sudac: Matija Jokić (Zagreb)

Žuti kartoni: Malinić, Vidas, Frančišković (Krk), Matika (Pazinka)

Crveni karton: Erik (Pazinka) 75 - drugi žuti karton

KRK: Nicoletti, Con, Buršić (86 Radman), Čuturilo, Ismaili (83 Masnjak), Alilović, Kurolt, Rošić, Begić (68 Fumić), Malinić, Vidas

PAZINKA: Denić, Batel, Pinčan, Maružin (90 Krnjus), Matika, Pavlović, Ivetac, Lepinjica (83 Agaj), Erik, Vale (86 Ristić), Rabar

Nakon tri uzastopna gostovanja igrača Krka uslijedilo je prvo predstavljanje ekipe pred svojom publikom u proljetnom dijelu prvenstva.

Očekivanja su bila veća od prikazane igre i krajnjeg rezultata, a gosti su se predstavili kao čvrsta i požrtvovana ekipa te su se uspjeli obraniti zadnjih petnaest minuta sa igračem manje.

U prvoj minuti gosti otvaraju izglednom prilikom preko Erika, no Nicoletti sigurno intervenira.
Veljačić: Nismo više ni zaslužili
- Nismo ni zaslužili više. Bili smo neprepoznatljivi u odnosu na prošle utakmice koje smo izgubili, a pogotovo na prošlu utakmicu. Malo smo trčali, nismo bili agresivni, stajali smo daleko od igrača. Imali smo neke prilike, pogodili smo prečku, Kurolt je imao zicer, čak smo nešto više od 15 minuta igrali sa igračem više, ali jednostavno smo bili mlitavi. Valjda se tako pogodi da baš svi budu neraspoloženi za igru, rekao je trener Krka Tomica Veljačić.

Slijedi pokušaj Begića na drugoj strani, udarac glavom, ali i vratar Denić je siguran.

Do 15. minute gledali smo dosta rastrganu igru sa početničkim greškama u dodavanju, naročito domaćeg sastava.

U 16. minuti slobodan udarac s lijeve strane izveo je kapetan Čuturilo na glavu Begića, a sa same gol crte gostujući stoper izbija loptu u polje.

Igrala se 30. minuta utakmice kada je jednu loptu na samom centru presjekao Ismaili i sjurio se prema šesnaestercu Pazinjana, došavši na dvadesetak metara od gola odlučio se na udarac, neprecizno preko grede.

Dosta sebično jer je s desne strane akciju pratio Buršić koji je bio u daleko boljoj poziciji za postizanje pogotka.

Posljednju priliku u prvom dijelu igrači Krka imali su preko Cona nakon izvedenog udarca iz kuta, a upućena lopta glavom, završava u naručju vratara Pazinke.

U drugom dijelu nešto aktivnija igra domaćina donijela je zicer za Čuturila u 57. minuti koji je glavom pogodio gredu na odličan ubačaj Buršića.

U 76. minuti Con je mogao bolje završiti jedan odbijanac u šesnaestercu gostiju dok je tri minute prije kraja Kurolt, neshvatljivo glavom s pet metara promašio cijeli gol protivnika. (Ž. Dminić)

Rezultati: Trnje - Vrapče 1:1, Špansko - Jadran Poreč 1:0, Rudar - Zagreb 4:0, Maksimir - Dugo Selo 0:3, Kurilovec - HAŠK 1:0, Vrbovec - Vinogradar 3:1