Opatija - Buje 3:0, Grobničan blizu Krka

Subota, 17. studenog 2012. 15:50 Napisao/la  SC

Krk remizirao kod Vinodola, Grobničan svladao Novalju i približio se lideru na dva boda

Žuti karton: Šendula (Buje)

Strijelci: 1:0 Tokić (10'), 2:0 Mance (38'), 3:0 Šuker (51').

OPATIJA: Jakopović, Samardžija, Tkalčević, Tokić, Mance (75' Iskra), Rudan, Šuker, Žgomba (57' Šimić), Brajković (64' Radomir), Lazić, Erceg.

BUJE: Košćuk, Pucer (46' Kapular), Krizmanić, Stević, Vitić, Fabijanić, Šoškić, Bešić, Bojić (66' Petak), Mehmedagić, Mihailović (57' Šendula).

Nogometaši Opatije pobijedili su Buje 3:0, prema prikazanoj igri nemoguće je bilo zaključiti da je Opatija uoči utakmice držala 9., a Buje 10. mjesto i da je razlika na ljestvici bila samo jedan bod.  Opatija je tako ujedno prekinula niz od pet utakmica bez pobjede i upisala prvu pobjedu na domaćem  terenu nakon više od mjesec dana (6. listopad, Opatija - Krk 3:0), dok gosti iz Istre već sedam utakmica nisu slavili.

Domaćin je probio gostujuću obranu u 10. minuti. Tokić je primio loptu na 18 metara i preciznom parabolom skratio muke svojim napadačima - 1:0. Dvije minute kasnije Mance je propustio povećati prednost kada je iz  blizine poslao loptu visoko iznad grede, a sličnu priliku propustio je i u 4. minuti.

Opatija je stvarala, ali i propuštala prilike. Brajković se u šestoj minuti našao u odličnoj poziciji na šest metara, ali njegov udarac obranio je vratar Košćuk. Pokušaji gostiju sveli su se ubačaje i dalekometne pokušaje.

Novu veliku priliku Opatija je propustila u 22. minuti. Nakon ubačaja Rudan je ostao sam na pet metara, ali udarac glavom bio je neprecizan. Ipak, sve što su dobro napravili Opatijci su naplatili u 38. minuti.  Nakon kornera najviši je bio Mance i glavom pospremio loptu u mrežu - 2:0.

Ako je postojala ikakva sumnja da će Opatija upisati tri boda, ona je nestala u 51. minuti. Nakon jednog  kornera, Brajković nije dobro pucao, lopta je došla do Šukera nakon čijeg se udarca lopta odbila od Alena Fabijančića - 3:0.

Nakon toga pao je ritam igre, valja izdvojiti potez Rudana u 68. minuti koji se odlično  izborio za prostor u kaznenom prostoru, ali je njegov udarac zaustavila vratnica.  Gosti su pokušali doći do počasnog pogotka, najbliže su bili u 82. minuti kada je Kapular izveo slobodni udarac s 25 metara, ali je bio za malo neprecizan.

Na kraju je Opatija povećala vodstvo u samoj završnici, ali je pogodak Radomira poništen zbog zaleđa. (M. Babić)

NOVALJA – GROBNIČAN 0:2

Igralište Cissa Straško. Sudac: Marko Balen (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Ciani (10), 0:2 Sertić (58)

Žuti kartoni: Jukić, Miculinić (Grobničan)

NOVALJA: Hodžić, Andačić, Simanović, Kurilić, Badurina (62 Rukavina), Lozančić (46 Kulačić), Burčul, Batkoski, Tičak, Rozas (70 Kresović), Datković.

GROBNIČAN: Milić, Vukelić, Jukić, Miculinić (77 Burić), Glavaš, Malkić, Linić, Cianci, Sertić (85 Sobotinčić), Bijelić (62 Jasprica), Morić.

- Odigrali smo najbolju utakmicu do sada, taktički i disciplinirano od početka do kraja. Dominirali smo cijelu utakmicu, opet smo stvorili šest, sedam prilika i zabili dva pogotka. Zadovoljan sam kako smo odigrali, očito je priča s igračima tijekom  tjedna urodila plodom. Dečki su reagirali kako treba i evo nas opet tu, kaže trener Grobničana Goran Gajzler.

- Čvrsta utakmica u kojoj kao i na Krku dva pogotka primili nakon kardinalnih pogrešaka. Kod prvog pogotka loptu smo izgubili naivno, kod drugog pogotka vratar Hodžić je krenuo pa stao. Na samom početku oštećeni smo za kazneni udarac, da ga je svirao bila bi to voda na naš mlin. Grobničan je dobra momčad, dobro su stajali na terenu, igrali smo koliko su nam dozvolili, ali smo golove opet primili zbog naših pogrešaka, kaže trener Novalje Ivica Datković

VINODOL – KRK 1:1

Igralište Bahalin. Sudac: Željko Frković (Gospić)

Strijelci: 0:1 Bošnjak (19), 1:1 Jelenović (50)

Žuti kartoni: Lenac, Tucaković (Vinodol), Plecić, Nenadić, Porpta, Grbac (Krk)

VINODOL: Erak, Brelih, Vidmar, Mijolović (46 Jelenović), Lenac, Iftić, Mataija, Tomić, Peričić, Tucaković (90 Radetić), Filipović (46 Rubčić)

KRK: Raspor, Brkljača, Plecić, Nenadić, Jerković, Duračak, Kurolt, Bošnjak (87 Brozić), Poropat, Grbac (72 Brlošić), Pejanović.

- Dobra i kvalitetna utakmica. Sada kad sam se malo smirio, zadovoljan sam rezultatom s obzirom da smo ranije ovako teške utakmice u pravilu gubili. Utakmica je bila zahtjevna zbog visokih tenzija i temperamente publike čemu suci znaju podleći. Veoma zanimljiva utakmica, na kraju čestitam igračima Vinodola i mojim igračima, kazao je  trener Krka Alen Horvat.

- Realan rezultat! Oni su bili bolji u prvom dijelu, mi u drugom. Malo mi je žao što nismo uspjeli nešto više učiniti u drugom dijelu kada smo stalno pritiskali i imali dosta prekida. Počeo sam utakmicu s četiri braniča u liniji, kasnije sam morao mijenjati jer smo imali problema. Nedostajalo je nekoliko standardnih igrača, igrali su mladi i neiskusni. Na kraju moramo biti zadovoljni jer smo bod osvojili protiv vodeće momčadi prvebstva. Nama je do stanke najvažnije da otkinemo još neki bod Grobničanu i Rudaru u idućim utakmicama, kaže trener Vinodola Anto Jakovljević.

HALUBJAN – CRIKVENICA 1:0

Igralište Brnasi. Sudac: Goran Brusić (Čavle)

Strijelac: 1:0 Šneler (80)

Žuti kartoni: Šanjug, Šneler (Halubjan), Pećanić, Mahmutović (Crikvenica)

Crveni karton: Mahmutović (87, drugi žuti)

HALUBJAN: Raspor, Šneler, Kovčalija, Pinjuh, Kinkela, Miletić, Štimac, Bilobrk (79 Knežević), Tuzlak (89 Prga), Šanjuga, Mrvčić (68 Omerović).

CRIKVENICA: Šegota, Vrban, Antić, Uremović, Jug, Šarić (88 Opala), Pećanić (74 Petrinović), Gašparović (46 Šmit), Butorac, Mahmutović, Pišković.

NOVIGRAD – NEHAJ 0:0

Igralište Laco. Sudac: Gabrijel Flegar (Rijeka)

Žuti kartoni: Sinčić, Tatar (Novigrad), Vukelić, Rončević, Tonković (Crikvenica)

NOVIGRAD: Rešidović, Sinčić, Čotić (63 Vrdoljak), D. Valenta, Huskić, Tikas, Tatar, Peculić, E. Valenta, Halilović, Juko (46 Premužić)

NEHAJ: Baričević, Vrban, Hasanbegović (73 Tonković), Vukelić, Tomljanović, J. Prpić, Lopac, M. Prpić (77 Kaštelan), Bajramović (57 Topolovec), Rubčić, Rončević.

JADRAN – ROVINJ 2:2

Igralište Veli Jože. Sudac: Dalibor Šušnjar (Klana)

Strijelci: 1:0 Belušić (20) 1:1 Debeljuh (50), 1:2 Tanković (75), 2:2 Belušić (86)

Žuti kartoni: Belušić (Jadran), Krijan, Debeljuh (Rovinj)

JADRAN: Gržentić, Vehapi (56 Tomić, 75 Čabraja), Mrguda, Imamović, Benčić, Ereiz, Belušić, Đurić, Radenović (46 Drača), Drkić, Pinčan.

ROVINJ: Orbanić, Budicin, Načinović (29 Načinović), Romić, T. Barlecaj (40 Debeljuh), Puh, A. Barlecaj (90 Mišan), Tanković, Škijan, Pavić, Baša.

JEDINSTVO OMLADINAC – RUDAR 1:1

Igralište Nedešćina. Sudac: Davor Majnarić (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Juričić (48-11m), 1:1 Imširević (54),

Žuti kartoni: Mohorović, Imširević (Jedinstvo), Mehić, Bojkić, Stepčić, Kovačević (Rudar)

JEDINSTVO OMLADINAC: Funčić, D. Mohorović (46 Vale), Dobrić, Pavinčić, R. Černjul, Klapčić, Ristić, Imširević, N. Mohorović, T. Černjul, Miletić (87 Trajkovski)

RUDAR: Vozila, Šepić (46 A. Stepčić), Munjas, Livović, Juričić (60 Hodžić), Mehić, Škopac, Bojkić, Pajković, V. Stepčić (78 Šarin), Kovačević.