3. HNL: Opatija i Samobor odigrali neodlučeno, Brozović donio bod s bijele točke

Subota, 12. rujna 2015. 18:43 Napisao/la  SC

Utakmica 4. kola: Opatija - Samobor 1:1

Treća liga - Zapad, 4. kolo

OPATIJA - SAMOBOR 1:1

Stadion Opatije. Gledatelja: 100

Sudac: Nikola Beatović (Zagreb)

Strijelci: 0:1 Lukas (71), 1:1 Brozović (82-11m)

Žuti kartoni: J. Rudan, Dunković, Kolić (Opatija), Trupec, Zeman, Razum (Samobor)

Crveni karton: Ivkovčić (81, prekršaj)

OPATIJA: Bradičić, Kovačević, Brozović, Dadić, J. Rudan, Kolić, Bojić (46 T. Rudan), Prpić (46 Šuker), Lazić (39 Rukavina), Dunković, Vlatković

SAMOBOR: Bašić (90+3 Razum), Horvat, Makarun, Ivkovčić, Guliš, Škvorc (86 Vrančić), Trupec, Tomić, Brujić, Regović (69 Držić), Zeman

Nogometaši Opatije ostali su neporaženi u utakmici protiv Samobora na Slatini zahvaljujući preciznom udarcu iz kaznenog udarca. Ivan Brozović postigao je pogodak s bijele točke u 82. minuti nakon što je Ivkovčić prekršajem zaustavio Vlatkovića i dobio crveni karton. Brozović je s bijele točke bio strijelac i protiv Krka u 2. kolu, tada je njegov pogodak bio vrijedan tri boda.

Ovog puta momčad Opatije morala je stizati zaostatak iz 71. minute, kada je Lukas na prvoj vratnici nogom loptu skrenuo u mrežu nakon ubačaja slijeva - 0:1.

Nakon što je Brozović postigao pogodak, Opatija je s igrače više imala nekoliko prilika ostvariti pobjedu. Do pogotka u 82. minuti domaća momčad nije igrala na optimalnoj razini čak ni nakon što je trener Zoran Bogolin prema običaju nakon odmora obavio sve zamjene i preuzeo rizik igre s iskusnim i provjerenim igračima.

Treća HNL - zapad, rezultati 3. kola: Dugo Selo - Dubrava 2:4, HAŠK - Špansko 2:0, Opatija - Samobor 1:1, Stupnik - Zagorec 0:1, Vrapče - Novigrad 1:1, Maksimir - Vrbovec 1:0, Rijeka II - Krk 1:0