Novigrad u posljednoj minuti iščupao bod

Subota, 04. travnja 2015. 18:14 Napisao/la  SC

Treća HNL Zapad - 21. kolo

NOVIGRAD - TRNJE 2:2

Igralište Laco. Gledatelja 150

Sudac: Ivan Čužić (Velika Gorica)

Strijelci: 1:0 Grujević (24) 1:1 Slatina 56, 1:2 Geljić (62) 2:2 Ugrina (90-11m)

Žuti kartoni: Valenta (Novigrad), Trbuljak, Petković (Trnje)

NOVIGRAD: Košćuk, Tustonjić (46 M. Čakarun), L. Čakarun, Valenta, Tomašević (68 Batelić), Ćufta, Mijoković, Ugrina, Bjelanović, Tatar, Grujević

TRNJE: Karačić, Herek, Babić (46 Crnov), Hanzić, Vukadin, Jakelić, Petković, Geljić, Slatina, Trbuljak (57 Kovačev), Vučić (80 Franješ)

Kada bi se nakon današnje utakmice na Lacu pravila analiza, hijerarhija kvalitete išla bi ovako; Novigrađani su bili loši, gosti još gori, a sudac Čužić imao je utakmicu koju bi morao što prije zaboraviti.

Rezulltati 21. kola: Špansko - Rijeka II 0:1, Dubrava - Dugo Selo 3:0, Maksimir - Samobor 1:3, HAŠK - Stupnik 2:1, Vrbovec - Istra 1961 II 0:3, Zagorec - Vrapće 2:0, Zelina - Dinamo II (ponedjeljak)

Prvu kardinalnu grešku imao je Čužić već u 10. minuti kada je Grujević centaršutom pogodio jednog gostujućeg igrača u ruku koja mu je bila iznad glave, ali za Čužića to nije bio jedanaesterac. Četrnaest minuta kasnije prekršaj na Ugrini na dvadeset metara od gola gostiju. Slobodan je udarac izveo Marin Grujević i loptu poslao u rašlje nemoćnog Karačića za 1:0.

U 42. minuti dogodila se druga velika greška suca utakmice. Mijoković je nanizao nekoliko igrača u trku, a kada je stigao u šesnaesterac u koraku je na tlo gurnut od strane Jakelića, no ni to nije bilo za najstrožu kaznu za Čužića. S greškama je nastavio i u nastavku. Osam minuta igralo se u drugom dijelu kada je Tatar pokošen od strane Trbuljaka koji tada već ima žuti karton, ali po sucu utakmice drugog nije zaslužio.

Vidno nervozni domaći loše su se postavili na jednom slobodnom udarcu u 52. minuti što je iskoristio Slatina pogodivši odličnim udarcem za 1:1. Inače, prekršaj koji je tome prethodio dosuđen je nakon što je igrača Trnja lopta pogodila u prsa.

Deset minuta kasnije totalni preokret Trnja. Diego Valenta izgubio je loptu u šesnaestercu, Geljić mu je ju isčeprkao i pogodio ispod Koščuka za 1:2. I onda, u posljednjoj minuti, vjerojatno iz straha za vlastite crte lica, sudac Čužić dodijeljuje jedanaesterac domaćima zbog igranja rukom nakon centaršuta Ćufte. Ugrina loptu šalje u desnu, a vratara u lijevu stranu za konačnih 2:2.