3. HNL: Novigrad doživio domaći poraz u istarskom derbiju, Repić donio pobjedu Istri 1961

Nedjelja, 22. ožujka 2015. 20:13 Napisao/la  SC

Utakmica 19. kola: Novigrad - Istra 1961 0:1

Pogotkom Repića u 17. minuti utakmice Istra 1961 II pobijedila je Novigrad u istarskom derbiju Treće lige - Zapad. Momčad trenera Davora Lasića sačuvala je minimalnu prednost do kraja utakmice tijekom koje je Novigrad propustio više prilika.

Praktično nakon prvog udarca na gol tresla se mreža, Repić je malo iskosa s 25 metara pogodio desne rašlje za 0:1. Dvije minute kasnije Novigrađani imaju korner, Matija Čakarun pokušao je škaricama, ali njegov atraktivni udarac brani Miranda.

Iako je Istra 1961 II bolje stajala na terenu, sljedeću izglednu prigodu ima Novigrad. Bjelanović je ubacio u sredinu u 27. minuti, a Matija Čakarun je ostao kratak zamalo, pa je lopta otišla u gol aut.

Momčad Damira Milinovića stisnula je početkom drugog dijela, Miranda je u 59. minuti za sekundu bio brži od Bjelanovića. Šest minuta kasnije M. Čakarun šutira, ali Miranda refleksno brani, a minutu nakon toga faktički ni ne brani, nego ga Čakarun i Tomašević gotovo s metra napucavaju pa ostaje 0:1.

U 80. minuti prigodu ima Bjelanović, ali brani Miranda i taj udarac, a minutu i pol kasnije Ivanović stvara višak te daje za Repića čiji udarac odlazi poviše gola. Mogli su Puljani pobjedu i uvećati, ali nisu pred kraj iskoristili nesporazum Bebleka i Ćufte.

NOVIGRAD: Beblek, Čakarun, Tomašević, Ćufta, Glavaš (82 Fabio), Čakarun (70 Tustonjić), Mijoković, Gavrić (46 Ugrina), Bjelanović, Tatar, Grujević

ISTRA 1961: Miranda, Bilić, Dadić, Hadžanović, Omazić, Šimurina, Ivanović (90 Stojčević), Grković (67 Vujičić), Barišić, Mihaljević (46 Macan), Repić

Utakmice 19. kola: Novigrad - Istra 1961 0:1 (Repić 17), Maksimir - Dugo Selo 0:1, Dubrava - Špansko 4:0, HAŠ - Samobor 3:1, Vrbovec - Rijeka 0:1, Zagorec - Stupnik 3:0, Zelina - Vrapče 0:1, Dinamo II - Trnje 2:1