Srijeda, 08. listopada 2014. 18:59 Napisao/la  SC

Utakmica 7. kola: Novigrad - Dinamo II 4:0

Treća HNL, 7. kolo

NOVIGRAD - DINAMO II 4:0

Igralište Laco. Gledatelja: 300.

Sudac: Marko Jeleč (Zaprešić).

Strijelci: 1:0 Grbac (45'-11m), 2:0 Ugrina (48'), 3:0 Čakarun (74'), 4:0 Mehmedagić (90').

Žuti kartoni: Mijoković, Mileusnić, Vrdoljak, Čakarun, Tomašević (Novigrad), Fintić, Capan (Dinamo II).

Crveni karton: Mikulić (Dinamo II, 44', rušenje protivničkog igrača u izgrednoj prilica za zgoditak).

NOVIGRAD: Košćuk, Čakarun, D. Valenta, Mileusnić, Tomašević, E. Valenta, Vrdoljak, Ugrina (od 68' Čakarun),  Mijoković, Tatar (od 75' Batelić), Grbac (od 82' Mehmedagić).

DINAMO II: Mikulić, Boras, Taravel (od 50' Iharoš), Šimunović, Škvorc, Andrijašević, Bekić, Capan, Halilović, Fintić (od 58' Vlak), Burić (od 45' Miškić).

Nogometaši Novigrada pobijedili su Dinamo II u utakmici 7. kola nanijevši modrima drugi poraz. Dinamo je do utakmice u Novigradu primio pet golova, a na gostovanju u Istri inkasirao je četiri.

Prvih 44 minute igralo se u obostrano povezanoj, ali jalovoj igri. A onda prvo, i najveće, uzbuđenje na utakmici. Sandro Ugrina izmakao je pažnji, vratar Mikulić ga srušio, a sudac Jeleč pokazao na najstrožu kaznu i isključio zagrebačkog vratara.

Siguran realizator bio je Paolo Grbac. U trećoj minuti nastavka brza akcija domaćih, Tatar je dao povratnu loptu za Ugrinu koji matira Miškića za 2:0. Nakon toga je bilo jasno tko će biti pobjednik pa su se gosti povukli, a domaći držali posjed.

Iz posjeda su došla dva pogotka, najprije Matije Čakaruna, a u posljednjoj minuti i prvijenac Denisa Mehmedagića, oba nakon povratnih lopti uslijed uigranih akcija.