3. HNL: Neven Čuturilo četirima pogocima potopio Novigrad, Opatija do boda u 87. minuti

Subota, 17. listopada 2015. 19:57 Napisao/la  SC

Utakmice 9. kola: Krk - Novigrad 4:1, Opatija - Trnje 1:1. Neven Čuturilo odigrao je najbolju utakmicu otkada je odjenuo dres Krka, Novigrad doživio prvi poraz u prvenstvu

Treća liga Zapad - 9. kolo

KRK - NOVIGRAD 4:2

Igralište Josip Uravić-Pepi. Gledatelja: 200

Sudac: Mario Jelić (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Čuturilo (7), 2:0 Čuturilo (22), 3:0 Čuturilo (26), 3:1 Čakarun (59), 4:1 Čuturilo (62-11m), 4:2 Aleksić (90+1)

Žuti kartoni: Kovačević, Buršić (Krk), Aleksić, Žabec, Grujević, Bjelanović (Novigrad)

Crveni karton: Buršić (87, drugi žuti)

KRK: Berković, Kurolt, Con, Simanović, Totić, Kovačević, Čuturilo (84 Lugušić), Fumić (77 Ćufta), Štemberger, Vidas (66 Buršić), Zec

NOVIGRAD: Košćuk, Grujević, Aleksić, Čakarun, Valenta, Dadić, Glavaš, Čakarun, Žabec, Tustonjić (46 Bjelanović), Tatar

Prije nekoliko dana trener Novigrada Dinko Jeličić izjavio da se pribojava gostovanja na Krku. Bio je u pravu! Neporažena i vrlo dobro posložena ekipa istarskog trećeligaša morala je na Krku kapitulirati od boljeg protivnika i igrača kojeg su apostrofirali kao jednog od najboljih.

Neven Čuturilo odigrao je najbolju utakmicu otkada je odjenuo dres Krka, sjajni veznjak četiri puta zatresao je mrežu gostiju iako mu pogoci nisu u opisu radnog mjesta

Već u prvih pola sata utakmice ekipa Krka natjerala je lidera u očaj. Počelo je ranim zgoditkom kapetana Čuturila već u 7. minuti utakmice. Nakon izvrsnog prodora i udarca Zeca, lopta se odbila od grede do kapetana Krka, koji izbliza pogađa za vodstvo od 1:0.

Igrači Krka nakon ranog vodstva povlače se na svoju polovicu i taktički mudro čekaju svoju šansu u greškama gostiju. U 22. minuti Čuturilo iskorištava nesmotrenost u gostujućoj obrani te lagano poentira - 2:0.

Oduševljenje na prepunim tribinama Sportskog centra u Krku dostiglo je vrhunac kad je minutu kasnije strijelac dvaju zgoditka, sveprisutni Čuturilo, postigao gol iz slobodnog udarca sa 25 metara u sam gornji kut golmana Koščuka - 3:0.

Gosti bilježe u 33. minuti priliku za smanjenje rezultata, no stativa i golman Berković spasili su gol domaćina.

U drugom dijelu igrači Krka bili su većinom koncetrirani na čuvanje visokog vodstava, prepustili su gostima inicijativu i veći posjed lopte. Mogli su domaći i povećati vodstvo da je na samom početku drugog dijela Fumić bio prisebniji na dodavanje Zeca, ali lopta odlazi visoko preko gola.

U 59. minuti odbijanac u šesnaestercu domaćih iskoristio je Čakarun za smanjenje rezultata - 3:1.

U sljedećem napadu, nakon kretanja sa centra, Vidas je idealno uposlio u šesnaestercu gostiju Fumića, koji je srušen i sudac Jelić opravdano dosuđuje kazneni udarac.

Kapetan Krka Neven Čuturilo hladnokrvno postiže svoj četvrti zgoditak uz ovacije prepunih tribina - 4:1.

Dvije minute kasnije dosuđena je najstroža kazana za Novigrađane nakon gužve u šesnaestercu Krka, no Glavaš pogađa gredu.

Do kraja utakmice gosti dominiraju, naročito nakon isključenja mladog Buršića nakon drugog žutog kartona, Aleksić postižu drugi zgoditak za goste u nadoknadi vremena.

Na kraju utakmice igrači obiju ekipa ispraćeni su gromoglasnim pljeskom korektne publike. Ovako otvorena i lijepim potezima prošarana igra obiju ekipa dovodi na stadione posjetitelje. (Z. Dminić)

OPATIJA - TRNJE 1:1

Igralište Slatina. Gledatelja 100

Sudac: Marjan Blažević (Zaprešić)

Strijelci: 0:1 Vukadin (59-11m), 1:1 Brozović (87)

Žuti kartoni: Kolić, T. Rudan, Prpić (Opatija), Rebenjak, Mandić, Miličević (Trnje)

OPATIJA: Raspor, Kovačević, Brozović, Dadić, Šuker, Rukavina, Prpić (46 Krešić), Kolić, Bojić (46 Lazić), T. Rudan (69 Dunković), Matovina

TRNJE: Živković, Rebernjak (46 Mislimi), Mandić, Vukadin, Lončar, Trbuljak (46 Herek), Žugaj, Ribić, Šimunić, Miličević (87 Žugaj), Tabaković

Nogometaši Opatije i Trnja podijelili su bodove u utakmici na kraju koje je domaćin ostao nepražen zahvaljujući pogotku Ivan Brozovića u 87. minuti.

- Dobra utakmica! Penal za njih? Ako je sudac dosudio, neću komentirati. Mi smo izjednačili pred kraj utakmice, kada je Dunković ubacio, a Brozović glavom pogodio, Lazić je samo potvrdio gol. Imali smo još jednu šansu do kraja, Brozović je promašio lijevom nogom. Međutim, imali su i gosti čisti zicer kod vodstva, imali su i dvije dobre prilike u prvom dijelu. Dobra su momčad! Nama su problem kup-utakmice preko tjedna, što nas dosta troši. Nedostajalo je protiv Trnja malo više svježine i agresivnosti. Trnje je dobro odigralo, moram reći da sam zadovoljan bodom. I Raspor je dobro branio, stao je opet pred gol nakon duže stanke, kaže trener Opatije Zoran Bogolin.

Utakmice 9. kola: Zagorec - Dugo Selo 2:1, Špansko - Vrapče 0:4, Dubrava - Stupnik 2:2

Nedjelja (15.30): HAŠK - Rijeka II, Vinogradar - Vrbovec