3. HNL: Marko Cvijović ispao s liste, sudac utakmice u Mavrincima neće suditi u Mladini

Srijeda, 25. travnja 2018. 15:53 Napisao  I. V.

Derbi 26. kola Treće lige - Zapad između Kurilovca i Opatije sudi ženska trojka, sutkinja Sabina Bolić s pomoćnicama Majom Petravić i Ivonom Pejić

Marko Cvijović u središtu pozornosti
Marko Cvijović u središtu pozornosti Foto: Lario Tus

Marko Cvijović nije baš omiljena osoba na Mavrincima zadnjih dana.

Sudac utakmice polufinala županijskog kupa između Grobničana i Krka (6:7, nakon 11m) dvjema (ne)dvojbenim procjenama izravno je utjecao na rezultat prije izvođenja jedanaesteraca.

Oštetio je domaćina kada u 36. minuti nije priznao pogodak nakon što je vratar Krka Roberto Nicoletti uhvatio loptu iza gol-crte.

Domaćini mu dodatno zamjeraju da u 81. minuti nije dosudio kazneni udarac nakon duela Pilčića i Malinića u kaznenom prostoru gostiju.

Treba reći da glavni sudac objektivno ne može biti krivac što nije bio u poziciji vidjeti da je lopta prešla preko gol-crte.

Ovdje treba napomenuti da fotografija spornog trenutka iz 36. minute na SportComu nije niti objavljena, niti označena kao autentični dokaz o sudačkom previdu kao što su shvatili neki čitatelji.

S tribina se jasno vidjelo da je vratar Nicoletti ispružio ruku prije nego što je prigrlio loptu kao što se vidi na sjajnoj fotografiji kolege Larija Tusa.

Jedina bitna zamjerka korektnom sudačkom kriteriju može biti nedosuđeni kazneni udarac.

Cvijović nije dobio dobru ocjenu za suđenje, navodno nije poslušao savjete pomoćnih sudaca koji su mu sugerirali da dosudi kazneni udarac.

Treba reći da je bio u boljoj poziciji od obojice pomoćnih sudaca, da je u punom trku već rukom počeo pokazivati prema bijeloj točki i onda odmahnuo signalizirajući da se ništa nije dogodilo.

Ipak se dogodilo!

Marko Cvijović neće suditi utakmicu 26. kola Treće lige - Zapad između Vinogradara - Španskog!

Iako je Cvijović već bio službeno delegiran, povjerenik za suđenje u Trećoj ligi - Zapad Ivan Peraić odlučio je nakon utakmice na Mavrincima da je bolje delegirati nekog drugog suca.

Peraić je mudro zaštitio nogomet, Cvijovića i sebe od eventualne sudačke pogreške u utakmici koja odlučuje o prvom mjestu u Trećoj ligi - Zapad.

Zanimljivo je da derbi 26. kola Treće lige - Zapad između Kurilovca i Opatije sudi ženska trojka, sutkinja Sabina Bolić s pomoćnicama Majom Petravić i Ivonom Pejić.